Uitrijden blijft hoofddoel 10 ZEELAND Milan Vader sluit zijn seizoen af in de VS Prima debuut Abali bij Oranje onder 19 Het seizoen zit erop voor de pararoeier uit Goes, nu het WK achter de rug is. Aan het begin van zijn lange winterstop gaat hij al een keer naar Japan. Duo Groene Ster naar EK in Letland Mountainbiker Milan Vader zal zondag ge woon meedoen aan de wereldbekerwedstrijd in het Amerikaanse wintersportoord Snows- hoe. Zaterdag viel hij uit tijdens het WK in Canada, na een val in de tweede ronde. De scheenbeenblessure is niet dusdanig ern stig dat hij de afsluiting van het World Cup seizoen moet missen. Vader is in zijn eerste jaar bij de elites geste gen naar de veertiende plaats op de wereld ranglijst. Zijn beste wereldbekerresultaat was een zesde plaats in Val di Sole. Ilham Abali luisterde haar debuut in Oranje onder 19 op met twee overwinningen. De voetbalster uit Vlissingen, die onder contract staat bij ADO Den Haag, speelde met het team tegen België en Duitsland. Het eerste duel werd met 5-2 gewonnen, Duitsland werd ver volgens met 1-0 verslagen. In haar eerste duel met Oranje onder 19 begon ze tegen België als wissel. Abali kwam in Wuustwezel na 62 minuten binnen de lijnen voor Jonna van de Velde, die kort daarvoor de 2-3 had gemaakt. Oranje onder 19 liep vervol gens nog uit naar 2-5. Tegen Duitsland begon ze in Venray in de basis en leverde de assist bij de 1-0 van Kirsten van de Westeringh. Abali werd in dit duel na 64 minuten gewisseld. Levade Bevobo OLYMPISCHE SPELEN IN TOKIO Eind deze maand gaat pararoeier Corné de Koning al naar Tokio. Niet om te roeien, maar om sfeer te snuiven. ,,Het is om onze nieuwsgierigheid te stillen, om al vast een beeld te krijgen van de cultuur", vertelt de 29-jarige Goe- senaar. ,,Nü kunnen we nog de toerist uithangen, volgend jaar mag dat niet meer en gaat het erom dat we optimaal presteren." De Koning plaatste zich zaterdag officieel voor de Paralympische Zomerspelen van 2020. Samen met Annika van der Meer werd hij op het WK in Linz tweede in de gemengde klasse, achter de Britten Lauren Rowles en Laurence Whi- teley. ,,We waren voor de finale min of meer al zeker van Tokio. Met het zilver hebben we de laat ste twijfel weggenomen." De oriëntatiereis naar de Ja panse hoofdstad wordt gemaakt op initiatief van NOCNSF. Bij de sportkoepel wil men zo veel mo gelijk geplaatste sporters al een keer kennis laten maken met To kio. ,,Binnen meerdere sporten zijn daar dit jaar al test events. Bij het roeien is zoiets er niet. Vandaar dat we er nu met heel wat roeiers gaan kijken, zonder dat er gesport wordt. We kunnen wel zien waar volgend jaar onze baan wordt ge legd, maar 'm niet gebruiken. Het is namelijk gewoon in een haven gebied. Ook kunnen we alvast het olympisch dorp ontdekken." In Linz werd duidelijk dat er voor De Koning en Van der Meer nog werk aan de winkel is in de lange aanloop naar de Paralym- pics. De wereldkampioenen van 2017 en 2018 moesten genoegen nemen met het zilver. De Koning: „Vergeet niet: die Britten waren de paralympisch kampioenen van 2016. Door meerdere blessures van Lauren Rowles konden ze een tijdje niet meedoen. Maar nu zijn ze er weer. Op dit WK hebben ze laten zien dat ze de afgelopen peri ode heel hard gewerkt hebben." In de voorrondes waren de Brit ten al sneller dan het Oranje-duo. Hoewel Van Goethem al diverse grote klassiekers heeft gereden, zo als de Ronde van Vlaanderen en Pa- rijs-Roubaix, is deelname aan een grote ronde ook voor hem compleet nieuw. ,,Het is toch wel een andere manier van koersen", weet hij nu. De zaalvoetballers Youssef Ben Sellam en Na bil Azzanagui zijn door KNVB-coach Hjalmar Hoekema opgenomen in de definitieve selec tie van Oranje onder 19, dat zondag aan het EK in Letland begint. Het duo van Groene Ster Vlissingen maakt deel uit van een vijftien spe lers tellende selectie die de afgelopen weken meerdere oefenduels speelde, onder meer in Vlissingen en Goes tegen België. Dit weekend speelden doelman Ben Sellam en Azzanagui nog een dubbele interland tegen Slowakije. Het eerste duel werd zaterdag met 2-3 verlo ren, zondag eindigde wedstrijd twee in 5-5. Oranje onder 19 speelt op het EK in Riga zon dag tegen Oekraïne onder 19. Daarna volgen op 9 en 11 september nog duels met respectie velijk Kroatië en Spanje onder 19. Quote van de dag Willem II valt op door mooi aanvalsspel. aanvalsspel. Ik had er een goed gevoel bij dinsdag 3 september 2019 MOUNTAINBIKE VOETBAL 7 Tijdens de Le vade (KNHS NK Basis) in Ermelo kwam Wilma Salma uit Goes in de finale van M2 niet verder dan de zevende plaats. Met de merrie I'm Like Nobody-Else B zette ze een score neer van (64,651). Sa- mantha Milten burg uit Ritt- hem werd met de merrie Ha- trichta in de fi nale van Z1 ook zevende (66,667). De Koning gaat sfeer Roeland van Vliet Corné de Koning in actie tijdens rijkse Linz. foto merijn soeters het WK pararoeien in het Oosten- De eerste negen etappes van de Ronde van Spanje zitten erop. Voor Brian van Goethem is de start van de Vuelta extra bijzon der geweest, aangezien het zijn debuut was in een grote ronde. Dat is hem vooralsnog goed meegevallen. ,,Ik heb eigenlijk geen enkele slechte dag gehad en ben nooit in de problemen geweest. In die zin is het me dus allemaal meegevallen", is de eerste indruk van de 28-jarige renner uit Philippine. Job de Feijter Brian van Goethem na de finish van de vierde etappe in de Ronde van Spanje. foto yusuru sunada/belga 32 De bedrijfsvol- leybalcompeti- tie in Terneu- zen gaat van avond van start. 32 teams uit Zeeuws- Vlaanderen, verdeeld over vier klassen, hebben zich in geschreven. „Alle teams spelen nu elke dinsdagavond'', zegt voorzitter Ronald de Waal. Het Wim de Meester vol leybaltoernooi, vernoemd naar de grondlegger van de Bevobo in 1970, wordt dit jaar op 17 december ge houden in Ter- neuzen. Ilham Abali (links) in actie tegen Duits land onder 19. foto bsr agency ZAALVOETBAL - Bart Nieuwkoop over zijn nieuwe club, die de Tholenaar huurt van Feyenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42