Vier Zeeuwse gemeenten overtreden huwelijkswet Moordenaar van Sabrina Pellizon nog niet gepakt 4 Vijftien managers op hoofdkantoor kunnen niet aan de slag bij Jumbo Frank Balkenende Wemeldinge In juli werd bekend dat grootgrut ter Jumbo de zes supermarkten van Agrimarkt overneemt. Het gros van de 360 medewerkers komt in dienst bij Jumbo. Dat is overwegend winkelpersoneel. Voor vijftien mensen op het hoofdkantoor van Agrimarkt in Wemeldinge betekent de over name door Jumbo het einde van hun dienstverband. Ze zullen wor den ontslagen. Van Elzakker zegt dat de reisaf stand tot het hoofdkantoor in Veg- hel een belangrijke rol speelt in de beslissing van Jumbo. Zelf is hij niet van plan voor een andere baan Zeeland te verlaten. ,,Ik beraad me nu op mijn toekomst. Ik heb wel wat ideeën, er zal toch brood op de plank moeten komen." De zes Agrimarktwinkels in Goes, Middelharnis, Roosendaal, Vlissingen, Oud-Beijerland en Terneuzen worden de komende maanden omgebouwd tot Jumbo supermarkten. Kartelwaakhond ACM moet de voorgenomen over name nog goedkeuren. Naar ver wachting gebeurt dat in oktober. Streekproducten Agrimarkt onderscheidt zich door zijn grote assortiment aan streek producten, waarbij telers en leve ranciers uit de regio in de super markten dikwijls een podium krij gen. Zo is de Agrimarkt de enige supermarkt waar de klant een em mer kan vullen met verse mosse len. De ondernemerscoöperatie Zeker Zeeuws, bekend van het ge lijknamige keurmerk, hoopt dat Jumbo zoveel mogelijk streekpro ducten in het schap houdt. Jumbo gaf eerder aan dat de Agrimarktwinkels Jumbo's wor den met een Jumboassortiment. Ook al werkt de keten met vaste le- Het gros van de 360 medewerkers komt in dienst bij Jumbo. Dat is overwegend winkelpersoneel veranciers, Jumbo laat wel ruimte open voor streekproducten, liet een woordvoerder in juli weten. Volgens Van Elzakker kijkt Jumbo momenteel scherp naar de sterke kanten van de Agrimarktformule. ,,Ons royale aanbod aan streekpro ducten heeft zeker de aandacht van Jumbo. Het ziet er echt niet somber uit." CZAV De Agrimarktwinkels zijn eigen dom van de CZAV. De landbouw coöperatie verkoopt de super marktketen omdat ze beter kan groeien onder de vleugels van een kapitaalkrachtige en kundige spe ler als Jumbo. Agrimarkt heeft tot nu toe niet tot nauwelijks geïnves teerd in onlineverkoop en bezor ging aan huis. Het vraagt forse in vesteringen die de eerste jaren niks opleveren. Jumbo kan dit soort in vesteringen makkelijker doen. Luc Oggel Vlissingen Sinds 1897 is er een wet die het aanbieden van een gratis huwelijk verplicht stelt aan gemeenten. Daarin staat dat zij geen bruidspa ren mogen uitsluiten van een gra tis huwelijksceremonie, ook niet als die uit een andere gemeente komen. Toch doen 169 gemeenten dat, waaronder de vier genoemde Zeeuwse. De gratis huwelijksvol trekking mag wel worden verso- berd, bijvoorbeeld door het beper ken van het aantal aanwezigen of het schrappen van een toespraak. Ronald Zijlstra van de Neder landse Vereniging voor Burgerza ken (NVVB) erkent dat het uitslui ten van stellen niet is toegestaan, maar vindt het wel begrijpelijk dat Het gratis huwelijk wordt steeds populairder en dat loopt flink in de papieren gemeenten de mogelijkheden be perken. „Sommige gemeenten krijgen veel verzoeken voor koste loze huwelijken, ook van mensen die niet in de gemeente wonen. Daardoor loopt de huwelijks- agenda al gauw vol en zijn er steeds minder mogelijkheden voor eigen inwoners om op korte termijn kosteloos te trouwen in hun eigen gemeente." Het gratis huwelijk wordt steeds populairder en dat loopt voor ge meenten flink in de papieren; het kost ze ongeveer 200 euro per keer. Ook zijn de wachttijden in som mige gemeenten flink toegeno men. In Zeeland is de gemiddelde wachttijd voor een gratis huwelijk ongeveer twee maanden. Van vier gemeenten in de provincie is de wachttijd niet bekend. Het lande lijk gemiddelde ligt op 79 dagen. In de gemeenten Middelburg en Schouwen-Duiveland moeten stellen bijna een half jaar geduld oefenen. In Sluis is (afgezien van de wettelijk verplichte onder- trouwperiode van twee weken) geen wachttijd voor het gratis hu welijk. Het lichaam van Sabrina werd op 18 augustus 1996 gevonden aan de oever van de Oosterschelde ze woonde nog bij haar ouders - en bleek de woning zorgvuldig schoongemaakt. Vrienden van haar zaten een poosje vast, maar de poli tie kreeg de bewijsvoering niet rond. Ook Peter R. de Vries be steedde in zijn programma aan dacht aan de zaak, maar een oplos- JUWELIER MINDERHOUD sing kwam er nooit. Voor de gou den tip is 15.000 euro uitgeloofd. De zaak rond Sabrina staat deze week centraal in de coldcasekalen- der van de politie. ,,Met die kalen der laten we zien dat we ook oude, onopgeloste zaken niet vergeten", verklaart Willem van Hooij- donk, woordvoerder bij de politie Zeeland West-Brabant. „We hebben een cold- caseteam, dat dit soort zaken con stant in de gaten houdt en bijvoor beeld bekijkt of nieuwe technieken kunnen helpen om de zaak alsnog op te lossen. Ze zorgen er ook voor dat alles wat we weten op overzichtelijke manier is gedigitaliseerd. Mocht er dan een veelbelovende tip binnenkomen, dan kan zo'n zaak snel heropend worden." Het lichaam van de 18-jarige Sabrina werd op 18 augustus 1996 door passanten ge vonden aan de oever van de Oos- terschelde, bij de Slikken van Vi- ane, ten zuiden van Oosterland. Dat was ver van de woonplaats van Sabrina, die in Spijkenisse woonde. De zaak sleepte destijds jaren en leverde veel publiciteit op. De poli tie had wel sporen. Zo lagen bij haar lichaam spullen uit Sabrina's huis - dinsdag 3 september 2019 Top Agrimarkt verliest baan Niet al het personeel van de re gionale supermarktketen Agri- markt gaat over naar de nieuwe eigenaar Jumbo. Voor vijftien managers van Agrimarkt op het hoofdkantoor in Wemeldinge is geen plaats in de Jumbo-organi satie. Zij moeten op zoek naar een nieuwe baan, laat commer cieel directeur Wilfred van Elz- akker van Agrimarkt weten. In niet alle gemeenten kan gratis worden getrouwd. foto richlegg getty images In Noord-Beveland, Reimers- waal, Tholen en Hulst kunnen stellen uit andere gemeenten niet gratis trouwen. Die ge meenten overtreden daarmee de wet. Dat blijkt uit onderzoek van trouwplatform ThePerfect- Wedding naar het aanbod van gratis huwelijken in alle 355 Ne derlandse gemeenten. www.juwelierminderhoud.nl westkapelle arnemuiden 0118-571284 0118-601559 Wij hebben interesse in al uw gouden en zilveren sieraden, heel of kapot. Bijv. Zeeuws, modern, bestek, munten en bloedkoraal. Wij taxeren het op reële waarde en kopen bij belangstelling contant in. Bel voor informatie. De politie vraagt deze week extra aandacht voor de moord op Sabrina Pelizzon, wier li chaam in 1996 werd gevonden bij Oosterland. Dat gebeurt door middel van de nationale cold- casekalender, waarin elke week een andere onopgeloste moordzaak onder de loep wordt geno men. Martijn de Koning Oosterland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36