ZEELAND 3 De grootste Pyjama Party van Nederland! INGEBLAZEN drikse in Lams- .,4p§|lii dinsdag 3 september 2019 nu eens: aan de Oost West-weg bij Wissenkerke staan rode pipo's in hun volle glorie. Als je geen kenner bent, kun je er ook niet omheen. Een groot bord vertelt de passant: 'Ssst... hier groeit Rode Pipo, lekker Zeeuws! Het bord draagt het keurmerk Zeker Zeeuws, dat on derstreept dat het een streekpro duct betreft. Mooi rond Dees: ,,Hij groeit hier goed. De rode pipo gedijt het beste op grond die het midden houdt tussen lichte en zware klei. Dan zit de smaak er goed in. Ja, op zware klei groeit hij ook. Ik heb het uiteraard gepro beerd, maar qua smaak was dat geen succes." Liefkozend neemt hij een paar pipo's in de hand. ,,Het is een prachtige aardappel. Mooi rond en mooi rood." De oogst kwam er niet vanzelf. De heren moesten eerst het pootgoed 'op de rit krij gen'. De Koster laat het pootgoed nu vermeer deren bij akkerbou wer Alex Hen- waarde. Dees zelf is ook bezig met pootgoed. ,,Op die manier sprei den we de risi co's, mocht er een virus in ko men." Vorig jaar kon Dees twee hec tare rode pipo's planten. Dit sei zoen heeft hij de productie opge trokken naar vier hectare. Dat levert 200.000 kilo aard appelen op. Is daar een markt voor? Dees: ,,We leveren onder meer aan de Agrimarkt, die er meteen voor open stond. Mijn hele gezin helpt mee met inpakken. De aardappelen gaan rechtstreeks van het land naar de supermarkt. Het is een duurzaam product. De trans portkosten zijn door de korte af stan den relatief laag. We verpakken ze ook in papieren tasjes van 2,5 kilogram. Dat is milieuvriendelijker dan plas tic. We leveren ze ongeborsteld, zo dat ze mooi blijven. Was je de aard appelen, dan worden ze groen en kunnen ze gaan ontkiemen. Uiter aard gaan er ook rode pipo's naar restaurants. Verder leveren we aan het Aardappelpakhuis, een ke ten van winkels die aardappelen los in de kist verkoopt." De rode pipo mag dan een supe rieure smaak bezitten, qua prijs kan hij de concurrentie met an dere rode aardappels makkelijk aan, zegt De Koster. ,,Bij Agri markt betaal je 2,99 euro voor 2,5 kilo. Dat is lager dan voor andere rode aardappelsoorten." En dan heb je een aardappel in huis waar mee je alles kunt. Dees en De Kos ter demonstreren dat in de schuur op een provisorisch kookeiland. ,,Ik ga nu friet bakken en daarna chips. Hij is trouwens ook erg ge schikt voor puree." De Koster gaat ermee de boer op. „Potentiële klanten laten proeven. We hebben er in maart ook mee op de Horeca- beurs Goes gestaan, in de stand van Zeker Zeeuws." Rendabel is de teelt van de rode pipo nu nog niet. Dees verwacht over twee jaar een keerpunt. ,,Je moet eerst zaaien voordat je kunt oogsten." Een grotere zorg is de overname van Agrimarkt door su permarktgigant Jumbo. De Kos ter: ,,Houden ze de rode pipo in het schap of niet? Dat geldt voor meer Zeeuwse streekpro ducten die Agrimarkt voert." Meer informatie is te vinden op de pas gelan ceerde web site rodepipo.nl M Teler Steven Dees (l) en aardappel handelaar Richard de Koster op het veld rode pi po's. Kijk op de site bij /video De rode pipo is terug NU VOOR Op 16 november is het tijd voor de grootste pyjama party van Nederland. Op een bed midden in Ziggo Dome ontvangt Chantal bekende slaapgasten, zoals Lil' Kleine, Glennis Grace, Maan, Victor Mids, Wibi Soerjadi, Tony Junior, Famke Louise, Corry Konings en vele anderen. Bestel nu de laatste kaarten voor de 2e ring op zaterdag 16 november in de Ziggo Dome. Amsterdam Ziggo Dome 16 november 2019 Bestel tickets op pzc.nl/chantal pipo is weer terug rij FOTO'S MAR- CELLE DAVIDSE *De prijzen zijn incL. servicekosten per ticket en excl. €3,60 transactiekosten per bestelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35