II Een krabbel en weg is Senesi 25 Jumbo-ploegbaas Plugge boos over gevaarlijke parkoersen Richard Plugge van Jumbo-Visma en vicevoorzitter van het verbond van wielerploegen, is boos. Aanleiding: de onverharde weg aan het eind van de negen de Vuelta-rit. Gevaarlijk en niet van deze tijd, vindt hij. Primoz Roglic, die vandaag in de tijdrit de leiderstrui wil pakken in de Vuelta, kwam zondag met de schrik vrij. Alhoewel, op de onver harde strook in de finale van de ne gende etappe botste hij op een stil staande motor en moest hij vol in de achtervolging. Eenmaal boven op Cortals d'Encamp bleek dat hij 25 seconden had verloren op Nairo Quintana, maar hij heeft de Colom biaan en diens rode trui nog altijd in het vizier. Bij zijn Jumbo weten ze dat de schade groter kon zijn. Denk maar aan de val in de ploe gentijdrit op dag 1, waarna Steven Kruijswijk later moest opgeven. Als het aan Richard Plugge, Jum- bo-Visma-ploegbaas en vicevoor- zitter van de AIGCP (het verbond van wielerteams), had gelegen, was rit 9 nooit zo verreden. De vier ki lometer lange onverharde weg in de finale was te gevaarlijk. Plugge vindt dat organisaties niet langer onverharde wegen moeten kiezen. ,,Grote ronden of wegraces met een ander karakter moeten stoppen met gravelwegen. Ik heb het niet over Parijs-Roubaix, Strade Bian- che en Tro-Bro Léon. Daar starten specialisten en speciaal materiaal. Maar in een grote ronde opeens een onverharde weg; wat is daarvan de toegevoegde waarde?'' Het noodweer dat losbarste toen de renners zondag op weg waren naar de finish leidde tot nog meer problemen. Niet alleen Roglic kwam ten val, ook Astana-kopman Miguel Angel López, die in de aan val was, ging onderuit op het on verharde deel. Dit gaat niet alleen om onze ploeg'', benadrukt Plugge. ,,Ik kom namens de AIGCP op voor Onder het mom dat de fans dit mooi vinden worden er steeds vreemdere capriolen uitgehaald alle ploegen. Het gaat mij net zo goed om López en alle andere ren ners die in problemen kwamen. Onder het mom dat de fans dit mooi vinden worden er steeds vreemdere capriolen uitgehaald. Maar dit was een etappe van 95 ki lometer en met zoveel hoogteme ters was het sowieso spektakel ge weest. Ze hadden gewoon op het asfalt moeten blijven.'' De veiligheid van de renners is in het geding, meent Plugge. ,,Natuur- lijk ben ik bang dat de renners iets overkomt. Laten we het gevaar niet opzoeken. Je ziet in deze omstan digheden dat ook motoren heel langzaam rijden en die glijden eer der weg, auto's vallen stil. Zo kan er van alles gebeuren.'' Maar had Plugge zijn kritiek niet beter vooraf kenbaar kunnen ma ken? ,,Ook in de Tour zat een gravel- stuk in de rit naar Planche des Bel les Filles. Toen hebben wij al aange geven bij de UCI dat dit niet in weg wedstrijden thuishoort. Ook voor de Tour hebben wij ons laten horen. De veiligheid van de renners zou voorop moeten staan.'' De UCI moet haar verantwoorde lijkheid nemen, vindt Plugge. ,,Er rijden 176 renners. De één heeft er last van, de ander juist profijt. Dat is waarom we een scheidsrechter hebben, de UCI. Die moet een be slissing nemen. Stop met deze gek kigheid. Fausto Coppi en Gino Bar- tali reden ook over steenslagwegen, maar die waren juist blij geweest met asfalt en hadden gezegd: waarom zoek je dit op?'' ROTTERDAM Feyenoord joeg al weken op Marcos Senesi (22). Gisteren was de Argentijn einde lijk in de Kuip om voor vier jaar te tekenen. De nieuwe nummer 4, voor 5 tot 7 miljoen euro gekocht van San Lorenzo, beloofde 'nooit op te zullen geven' en vertrok weer, voor een duel met J ong Argentinië. De Argentijn Lisando MagallSn speelt voortaan bij Deportivo Ala- vés. De 25-jarige verdediger kwam in de winter voor 9 miljoen euro naar Ajax, maar speelde slechts 168 minuten. Royal Antwerp FC neemt Wesley Hoedt op huurbasis over van Southampton. De 25-jarige verdediger werd in januari al uitge leend aan Celta de Vigo. Vitesse verkocht de Russische verdediger Viatsjeslav Karavaev voor naar ver luidt 8 miljoen aan Zenit St. Peters burg. Aanvaller Nouha Dicko maakt het seizoen af bij Vitesse. De 27-jarige Malinees wordt gehuurd van Hull City. SC Heerenveen huurt de Vietnamese verdediger Doan Van Hau (20) van Hanoi FC. Luuk de Jong krijgt bij Sevilla concurrentie van Javier Hernandez (31). De Mexicaanse spits komt van West Ham United. Sven Braken zet zijn loopbaan voort bij Livorno in Italië. Hij werd vorig seizoen door NEC verhuurd aan FC Em- men. Tino-Sven Susic is weg bij VVV. Het contract met de Bosni sche middenvelder is ontbonden. FC Utrecht leent de Zweedse ver dediger Emil Bergström voor een jaar uit aan FC Basel. Willem II heeft verdediger Miquel Nelom (28) vastgelegd. De oud-Feyenoorder stond de laatste jaren onder con tract bij Sparta en Hibernian FC. Quintana's naar Arkea Djokovic geeft op in US Open Van Niekerk mist WK Doha dinsdag 3 september 2019 'Stop gewoon met deze gekkigheid' Daan Hakkenberg Rotterdam Wilco Kelderman op de gevaarlijke onverharde weg waarmee de negende Vuelta-rit zondag eindigde. FOTO COR VOS -Richard Plugge (49) Marcos Senesi in Feyenoord- shirt in de Kuip. foto jan de kok WIELRENNEN De Franse wielerploeg Arkea-Samsic heeft de komst van Nairo Quintana bevestigd. De Colombiaanse wielrenner, op dit moment drager van de rode leiderstrui in de Ronde van Spanje, heeft voor drie jaar getekend bij het ambitieuze team, dat binnen drie jaar een van de drie grote rondes wil win nen. Zijn jongere broer Dayer Quintana maakt ook de overstap naar Arkea- Samsic. Quintana verlaat de Spaanse ploeg Movi- star, waarvoor hij de Giro en de Vuelta won. TENNIS Novak Djokovic (foto) heeft zijn titel op de US Open niet weten te pro longeren. De Servische tennisser gaf in de achtste finale op vanwege een blessure. Op dat moment leidde de Zwitser Stan Wawrinka met 2-0 in sets: 6-4 7-5 2-1. Djokovic had vanaf het begin van het toernooi op Flushing Mea dows al te kampen met een pijnlijke linkerschouder. Wawrinka treft in de kwart finale de Rus Daniil Medve- dev, die in vier sets te sterk was voor de Duitse quali fier Dominik Köpfer: 3-6 6-3 6-2 7-6. ATLETIEK Wayde van Nie- kerk zal eind deze maand zijn wereldtitel op de 400 meter niet verdedigen in Doha. De Zuid-Afrikaanse topatleet is nog niet her steld van een knieblessure die hij bijna twee jaar gele den opliep. Van Niekerk, die behalve wereldkampi oen ook olympisch kampi oen is op de 400 meter en met 43,03 houder is van het wereldrecord, richt zich nu op de Olympische Spe len van 2020 in Tokio. ,,Ik blijf positief en neem de zaken van dag tot dag, waarbij ik goed luister naar de artsen en mijn lichaam respecteer", aldus Van Nie- kerk, die de blessure opliep in oktober 2017 toen hij een potje rugby speelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25