Roord is bij Leeuwinnen niet Veelgeprezen Van Dijk in topvorm, zijn maat in 22 Matthijs de Ligt en Virgil van Dijk vormen ook vrijdag tegen Duitsland het verdedigingscentrum van Oranje, maar ze landden gisteren op onvergelijkbare wijze in Zeist. ,,Ook Matthijs kan ooit tot de beste worden gekozen.'' Kort Van Dijk weer bij laatste drie Virgil van Dijk (foto) is één van drie finalis ten bij de FIFA-verkiezing van voetballer van de wereld op 23 september. De anderen zijn Lionel Messi en Cristiano Ronaldo, die hij klopte bij de UEFA-verkiezing. Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong vielen af. Sarina Wiegman kan beste vrouwencoach worden en Sari van Veenendaal beste keeper. AZ tot de winter bij ADO AZ mag tot de winterstop alle thuisduels in de eredivisie in het ADO-stadion spelen. Burgemeester Pauline Krikke heeft dat toe gezegd aan de club, die vanwege het inge storte dak niet thuis kan spelen. Krikke maakt alleen een uitzondering voor de wed strijd van AZ tegen Ajax op 15 december. US Open: Osaka onttroond De US Open is titelverdedigster Naomi Osaka gisteren al in de vierde ronde kwijt geraakt. De Japanse nummer 1 van de plaat singslijst, die dit jaar ook de Australian Open won, boog met 5-7 4-6 voor de Zwit serse Belinda Bencic, als dertiende geplaatst. Na de WK vast in Japan De Iraniër Saeid Mollaei (foto) weigert van uit Japan terug te reizen. Hij negeerde op de WK in Tokio de opdracht zich terug te trek ken om een duel met een Israëlische judoka te voorkomen. Mollaei vreest bij terugkeer te worden gestraft. Flitsen In haar nieuwe appartement in Saint Albans, een stadje ten noor den van Londen, begint Jill Roord steeds beter haar draai te vinden. Ze woont er pas een week of vier, maar het wordt langzaamaan een ver trouwd plekje. In haar vrije tijd was ze daar vooral 'lekker met mezelf en met Netflix'. Want de afgelopen maanden waren met een WK, een vakantie en een transfer van Bayern München naar Arsenal tamelijk hectisch. Ze woont op een paar minuutjes van Vivianne Miedema en Daniëlle van de Donk, die andere twee Ne derlandse Gunners. Die overstap moest er van komen. Tenminste, zo voelde dat voor Roord na twee jaar in Zuid-Duitsland. ,,Ik zal niet zeg gen dat ik snel ergens ben uitgeke ken. Maar een nieuwe plek, nieuwe doelen; dat motiveert altijd wel'', zegt ze. ,,Arsenal past ook bij me door het aanvallende technische voetbal dat er wordt gespeeld.'' Roord werd de afgelopen zomer een semi-bekende Nederlandse. Door haar doelpunt als invaller tegen Nieuw-Zeeland natuurlijk. In de blessuretijd, toen de Leeuwin nen zo worstelden tijdens de ou verture van het WK, waar Oranje uiteindelijk de finale haalde. Het is een aparte status, bekent Roord. ,,In Twente waar ik vandaan kom, kenden veel mensen me wel. Maar dat je nu op Schiphol als 'bekende' rondloopt, blijft vaag. Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat het zo extreem zou zijn.'' Dan lachend: ,,In Londen heb ik dat trouwens totaal niet, hoor.'' Vanavond dus weer Oranje. Roord wil zichzelf in de tweede EK-kwalificatiewedstrijd tegen Turkije natuurlijk weer laten zien. Boete Contract Coureur Allebei staan ze fier rechtop. De ene centrumverdediger met de handen losjes in de zij, de ander met de ar men stoer over elkaar geslagen. Kalm praten ze in het trosje van mi crofoons aan de rand van het trai ningsveld in Zeist: Matthijs de Ligt en Virgil van Dijk, het veelgeprezen verdedigingsblok van Oranje. Toch is de insteek van de vraag stelling vandaag onvergelijkbaar. Van Dijk mag vertellen of hij nog tegengoals helemaal vrijuit ging. ,,Of het nu grote fouten waren of kleine, zelf vind ik ook dat het beter had gemoeten'', zegt De Ligt. ,,Maar het is niet zo dat ik nu in de war ben ofzo. Het is normaal dat je moet wennen bij een nieuwe club. Van anderen hoor ik dat ook: het duurt soms een jaar tot alles helemaal op zijn plek valt. Dat wil niet zeggen dat je tussentijds niet presteert, maar niet alles gaat direct vanzelf.'' Ronald Koeman heeft net daar voor ook zoiets gezegd. De bonds coach zou nog weleens in de doos met Lionel Messi en Cristiano Ro- naldo heeft gegeten na de UEFA- awards in Monaco. De beste voet baller van Europa van vorig seizoen verpakt zijn antwoord in een geintje: ,,Als zij nou met elkaar gaan eten, haal ik die awards wel op.'' Maar terwijl de Liverpool-verdedi- ger nog maar eens benadrukt dat teamprijzen het belangrijkst zijn, gaat het bij De Ligt over andere za ken. Over zijn moeizame debuut bij Juventus vooral, zaterdag tegen Na- poli. De kritiek was hard in Italië, nadat De Ligt bij geen van de drie Quote van de dag Ik heb er mijn vrouw ontmoet, droeg de vlag, zilver en goud gepakt. We zullen zien of ik weer ga. dinsdag 3 september 2019 VOETBAL VOETBAL TENNIS JUDO Jetze Plat heeft in Lausanne de wereldtitel paratriatlon geprolongeerd. Al bij de 750 me ter zwemmen liet de paralympiër uit Vrou wenakker de concurrentie achter zich. Bij het handbiken (20 km) en wheelen (5 km) bleef hij op kop. Anne van Dam eindigde na een prima slot in de Cambia Portland Classic in de top 30. Zij ging rond in 66 (-6) en steeg van de 59ste naar de 26ste plaats. FOTO ANP Jill Roord (22) werd door haar belangrijke doelpunt tegen Nieuw-Zeeland tijdens het laat ste WK een semi-bekende Nederlandse. Ze verruilde Bayern München voor Arsenal en wil nu af van het stempel van eeuwige nummer 12 bij de Leeuwinnen. Daniël Dwarswaard Heerenveen Tennisser Mike Bryan heeft een boete van 9000 euro ge kregen, omdat hij tijdens de US Open met zijn racket een schietgebaar maakte naar een lijnrech ters. Zijn reac tie volgde na een dispuut over een foute call. 2 Martijn Tusveld (foto) fietst ook de komende twee jaar voor Sunweb. Tus- veld (25), op dit moment actief in de Ronde van Spanje, is bezig aan zijn tweede sei zoen bij de for matie. 4 Juan Manuel Correa is aan de beterende hand na een operatie van vier uur in een ziekenhuis in Luik. Hij raakte gewond bij het ongeluk waarbij Anthoine Hu bert omkwam. Goede tijden, Mikos Gouka en Sjoerd Mossou Zeist o a 0) —Tennisser Roger Federer over een mogelijke deelname aan de Spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22