1 10 NIEUWS Premier Johnson dreigt: wie regering niet steunt, wordt weggestuurd NOORD-NEDERLAND O €60,- baldErman.nl Vandaag begint de race tegen de klok van een groep Britse parle mentariërs. Het parlement komt terug van reces en de oppositie heeft nog maar een paar dagen de tijd er een wet doorheen te duwen om de dreigende no deal-brexit op 31 oktober te stoppen. Na een poli tieke truc van premier Boris Johnson wordt het parlement na melijk vanaf 10 september alweer dichtgegooid en zijn de kansen op een nieuwe wet verkeken. De oppositie en een groep con servatieve rebellen komen daarom vandaag met een wetsvoorstel dat de regering verplicht de brexit uit te stellen als er geen goedgekeurde deal ligt op 31 oktober. Op zijn vroegst zou er morgen over die wet gestemd kunnen worden. Een meerderheid voor de wet is niet vanzelfsprekend: de verwachting is dat de voor- en tegenstanders el kaar niet veel zullen ontlopen. De conservatieve rebellen die een no deal-brexit willen voorkomen, staan bij deze stemming gigantisch onder druk. Premier Johnson be sloot dit weekend dat conservatie ven die vóór de wet - en dus tégen hun eigen regering - stemmen zon der pardon uit de partij worden ge gooid en dat ze bij volgende verkie zingen niet meer op de kieslijst van de conservatieven komen. ,,Als ze niet met de regering meestemmen, dan vernietigen ze de onderhande lingspositie van de regering", ver- klaart een partijmedewerker de zware sancties. Zonder afspraken Johnson heeft er altijd op gehamerd dat de optie van een no deal-brexit op tafel moet blijven in de onder handelingen met Brussel, terwijl er in het parlement geen meerderheid is voor zo'n chaotisch vertrek zon der afspraken. 'Verbijsterend hypo criet', noemt oud-minister van Fi nanciën, Philip Hammond de drei gementen. Hij wijst erop dat een groot deel van Johnsons kabinet na melijk meermaals tegen de rege ring stemde toen Theresa May aan de macht was en zij mochten toen aanblijven. Ook andere prominen ten zijn niet onder de indruk. ,,Dit dreigement zal mij niet stoppen'', zegt David Gauke, die onder May minister van Justitie was. ,,Ik wil de partij niet verlaten, maar het is mo gelijk dat mijn carrière bij de Con servatieve Partij aan het eind van de week over is. Teleurstellend, maar het landsbelang gaat voor.'' Mocht de wet deze week door het Lagerhuis komen, dan zijn de rebel len er nog niet. Dan wacht het Ho gerhuis, in theorie een nog lastiger horde. Daar kan de regering het proces proberen te vertragen door talloze amendementen in te die nen: net zo lang tot het 10 septem ber is, de datum dat Johnson het parlement wil schorsen en een streep gaat door geplande wetge ving. Plan De vraag is wat Johnsons achterlig gende plan is. De premier weet dat er conservatieve parlementariërs zijn die deze week zeker tegen hem zullen stemmen. Als hij zijn dreige ment uitvoert en hij ze uit de partij gooit, dan verliest hij waarschijnlijk de kleine parlementaire meerder heid die hij - met hulp van de Noord-Ierse DUP - heeft. Doorrege ren wordt dan moeilijk. En dan zijn nieuwe landelijke verkiezingen niet ver weg. Het Lagerhuis staat onder hoogspanning en de komende week belooft een van de belangrijkste en meest bewogen weken te worden uit de Britse politieke geschiedenis. Wie is de baas in het Verenigd Ko ninkrijk: het parlement of de rege ring? Aan het einde van de week weten we - misschien - meer. Verblijf in De Bonte Wever in Assen van 11 t/m 15 november 2019 inbegrepen All-inclusive in het hotel: Bij te boeken opties Vaordeelpakket 4 excursies: dinsdag 3 september 2019 Hoogspanning in Lagerhuis Boris Johnson zei het al vlak na zijn aan treden: Dow ning Street kon best een hond gebrui ken. Die is er nu. Dilyn is een puppy van vijftien weken oud en komt uit een asiel. Op Downing Street woont al een kat: Larry. FOTO AP Het Lagerhuis is de komende dagen het toneel van een onge kend harde confrontatie tussen het parlement en de regering. Voor rebellerende conservatie ven dreigt ontslag. Suse van Kleef Londen «rtT Altijd al gedroomd van een muziekspektakel met uw favoriete artiesten? Feest mee met Jannes, Django Wagner, Ruth Jacott, George Baker en de Moeflons band, die in ons hotel komen optreden! Hotel De Bonte Wever in Assen staat garant voor een gezellig en goed verzorgd verblijf. Er is vertier voor iedereen en de all-inclusive- formule van dit hotel maakt deze reis compleet Vanuit Assen kunt u overdag diverse interessante excursies maken. Zo gaan we op excursie naar Friesland, maar ook Veenhuizen, Giethoorn en de Orchideeën Hoeve in Luttelgeest staan op het programma, 's Avonds na het diner zullen de artiesten samen met u De Bonte Wever volledig op zijn kop zetten. Boek dit gezellige muziekspektakel bij Bolderman Excursiereizen! V Bolderman servicelijnen naar De Bonte Wever in Assen v.v. V Optredens van Ruth Jacott, George Baker, Jannes en Django Wagner V Muziekband de Moeflons V Piano Paul V 4 overnachtingen in het 4* Hotel De Bonte Wever in Assen o.b.v. all-inclusive (vanaf dag 1 ca. 15:00 uur t/m dag 5 ontbijt) V Dagelijks een goed verzorgd ontbijtbuffet en dinerbuffet V 3x lunchbuffet in het hotel (of lunchpakket tijdens dagtochten) V Wifi in het hotel gratis V Toeristenbelasting, tol- en parkeergelden V Koffie, thee en (non)alcoholische drankjes (alcoholische dranken uit het huisassortiment) V Snacks en diverse lekkernijen V Zwemparadijs, sauna, fitness en bowlingbanen V Entertainment Dagtocht Friesland, incl. bezoek aan Brouwerij Dockum 18,- Halve Dagtocht Luttelgeest, incl. bezoek aan De Orchideeën Hoeve 19,- Halve Dagtocht Veenhuizen, incl. bezoek Gevangenismuseum 19,- Halve Dagtocht Giethoorn, incl. boottocht 14,- U dient dit pakket tijdens de boeking te reserveren (niet verplicht). Kijk voor meer informatie op www.bolderman.nl (inclusief genoemde entreegelden) Normaal 70,- Nü voor slechts V Dagtocht Friesland, incl. bezoek Brouwerij Dockum V Halve dagtocht Luttelgeest, incl. bezoek De Orchideeën Hoeve V Halve dagtocht Veenhuizen, incl. bezoek Gevangenismuseum V Halve dagtocht Giethoorn, incl. boottocht excursiBreizEn www.bolderman.nl T. (0318) 58 09 58

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10