FUN SPUL 30 SECONDS Sharon: ,,We betalen aan gas en licht maar 100 euro per maand. We zijn zui nig met douchen. Wel geven we veel geld uit aan Stanley, maar ook daarbij letten we op. Zo heb ik een maandbox luiers besteld, voor de helft van de prijs: 31 euro. Die sla ik voor een paar maan den in. We letten met andere bood schappen ook goed op.'' Peter: ,,We betalen allebei 125 euro in de maand aan boodschappen. Als er iets overblijft, vullen we het aan tot 250 euro.'' Sharon: ,,We zijn aanbiedingenfreaks." Peter: ,,We kijken op de iPad en in fol ders naar aanbiedingen. Vegetarisch vlees is altijd wel ergens in de aanbie ding.'' Sharon: ,,Ik ben vegetariër. Peter niet.'' Peter: ,,Alles wat we kunnen invriezen, en non-foods als wc-papier en keuken rollen, slaan we in grote hoeveelheden in. Dat scheelt veel geld. Bij de toko kopen we hele balen rijst in plaats van elke keer een pakje uit de supermarkt.'' Sharon: ,,Ik ben door jou besmet met dat zuinigheidsvirus.'' Peter: ,,Ik heb het van mijn ouders.'' Sharon: ,,We houden zelfs een spaar- wedstrijd. Op 1 januari beginnen we met sparen, op 31 december willen we allebei aan de 10.000 euro zitten. Wie er het dichtst bij zit, heeft gewonnen.'' Peter: ,,Het gaat om de eer, hoor.'' Sharon: ,,Vliegtickets kunnen we goedkoop krijgen via mijn werk, we hebben er nog geen gebruik van ge maakt. We zijn laatst op vakantie ge gaan naar Sardinië met een pakketreis van Corendon. We waren maar 419 euro per persoon kwijt. All inclusive voor een week, inclusief vliegreis.'' Peter: ,,Ik vind die formule ideaal. Stanley was gratis mee. We hebben een 'plezierspaarpotje', daar stoppen we 100 euro per maand in. Dan kunnen we genieten zonder ons schuldig te voelen. Soms gaan we zonder Stanley op pad, dan pakken we een terrasje in Amsterdam.'' Sharon: ,,Of we kanoën door de grach ten.'' Peter: ,,Dat soort dingen willen we blijven doen, ook al zijn we ouders.'' De favoriete hebbedingen van Dymphie Baas-Van Rooijen (29), vijfvoudig Nederlands kampioen polsstokverspringen. Vandaag verdedigt zij haar titel op het Nederlands Kampioenschap in Zegveld. TEKST JOLANDA VAN DER PLOEG Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@persgroep.nl Turnleertjes voor de brug Reisport „Feitelijk is dit een stuk leer dat je aan je hand bindt als je turnt aan de brug met ongelijke leg gers. Een soort hand schoentje om een betere rotatie te krijgen. Het be schermt ook tegen blaren. Die voor vrouwen hebben twee gaatjes voor de vin gers, mannen hebben er drie. Ik zag ze ooit op televisie en heb ze aan geschaft, ze zijn heel pret tig." Jongerenbijbel Nederlands Bijbelgenootschap ,,Elke dag lees ik na het eten samen met mijn man in de Bijbel. Daar ben ik mee opgegroeid. Op mijn 16de kreeg ik de Jonge renbijbel, waarin meer uitleg staat. Ik heb mijn talenten van God gekre gen en uit mijn dankbaar heid door te bidden en God te volgen. Bijzonder is dat veel polsstokversprin gers net als ik een kerke lijke achtergrond hebben." Trainingsbroek Jako Classico ,,Deze heb ik gekregen van mijn vereniging Pols- stokkerdam. Het is geen flodderbroek, maar hij zit ook niet strak. Ik draag hem het liefst dag en nacht. Tijdens trainingen, vijf keer per week, en 's avonds als ik lekker met m'n benen over de bankleuning hang. Over dag draag ik vaak een spijkerbroek, maar op een gegeven moment voel je die stiknaadjes." Schuurmiddel Cif ,,Als je polsstokspringt, smeer je hars op je han den. Daarmee verbeter je je grip. Van die hars krijg je vieze handen en met Cif gaat dat spul er heel goed af. Vroeger gebruikte ik daar een soort garage- zeep voor. Maar Cif heb ik toch al in huis als schoon maakmiddel. Tegen droge handen gebruik ik vaak cetomacrogolcrème met vaseline." PijlSHd^pAI-tySpd Spelletje 30 Seconds ,,Ik ben gek op spelletjes en ik ben daar net zo fana tiek in als in sport. Als ik weet dat ik niet kan win nen, wordt het moeilijk voor me. Ik vind het vooral gezellig om met anderen te spelen, mijn ouders, broers, vrienden. Ik ben niet echt talig en ik ken ook weinig Bekende Nederlanders, dus het is steeds een uitdaging om 30 Seconds te win nen." ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2019 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 95