Supermarkt VOORWOORD INHOUD Hoe het was? Mijn zoon haalt diep adem. ,,Nou, het is dus echt ontzettend vervelend dat er de hele tijd mensen zijn die spullen willen pakken terwijl ik juist zit bij te vullen. En een mevrouw vroeg of ik wist waar de port stond. Port? Waarom vragen die mensen dat aan mij?'' ,,Omdat jij een Albert Heijn-jasje aanhebt, en die mensen daarom denken dat jij bij de winkel hoort en het dus weet.'' Mismoedig trekt hij zijn jasje uit. „Volgende keer beter'', sus ik. Mijn zoon haalt zijn schouders op. ,,Ik kan beter fietskoerier worden, denk ik.'' Ooit interviewde ik, ver na zijn pensionering, de oude Albert Heijn op zijn landgoed in Enge land. Hoewel er al lang geen Heijn meer in de top van het supermarktconcern te vinden was, bleven mensen hem brieven sturen met vragen en opmerkingen over hun winkelervaringen. Alsof hij nog altijd eigenhandig het roer recht hield. Begrijpelijk, want hij was het die - zeer tegen de zin van zijn familie die het 'niet chic genoeg' vond - de zelfbedieningsformule introduceer de waardoor je niet langer voor een toonbank je boodschappen hoefde aan te wijzen maar ze zelf van de schappen mocht pakken. Hij was het die ervoor zorgde dat we destijds exotische producten als ananas, sherry en kiwi's leerden kennen. Hij was het die ervoor zorgde dat de winkels 's avonds na zessen openbleven. Hij was het ook die al zijn personeel belangrijk vond; niet alleen de topmanagers in het hoofd kantoor, maar meer nog de winkelmedewer kers die voor de klanten het gezicht zijn van Albert Heijn. Marlijn Weerdenburg: 'Ik vind mezelf naïef. Dat is ook mijn kracht' Een lesje bondage: 'Spreek een stopwoord af' Macarons maken in Parijs levert hilarische momenten op In dit nummer een klein eerbetoon aan al die duizenden Nederlandse pubers die ervoor zorgen dat alle potjes pindakaas, pakjes boter en zakjes drop elke dag weer keurig recht staan. Geef ze eens een glimlach of een schouder klopje. Ook al weten ze niet wat port is. Laat staan waar u die kunt vinden. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Fijn spul 08 Marlijn Weerdenburg 15 BV De Liefde 16 De zomer van 1999 20 Vakkenvullers 26 Noten kraken 28 Bondage 32 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Shody Careman, Joris van Casteren, Suzanne Eijgenraam, Wilmie Geurtjens, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Joost Hoving, Pieter Hulst, Marith Iedema, Jean-Pierre Jans, Annemarie Kleywegt, Dingena Mol, Rianne van der Molen, Johan Nebbeling, Jette Pellemans, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Magda Rinkema, Peter Sierksma, Studio Ski, Erik Smits, Vijselaar Sixma Reageren? magazine@persgroep.nl EFacebook @admagazine De foto op de voorkant is van Jean-Pierre Jans Anniek van den Brand ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 91