Lekkere restjes voor wie op de kleintjes let Lekker makkelijk Geraspte kaas te lang verstopt achter een watermeloen kan de afvalbak in Voor een opkikker kun je beter naar doodgewone filterkoffie grijpen. Die is gemiddeld twee keer zo sterk als deze cappuccino's 9 Een heel brood, vier croissants, een grote krentenbol en een hard broodje. Voor 2,50 euro. Of een luxe hotelontbijt (twee broodjes, een croissant, een ei, een muffin, zalm, roerei met worstjes, beleg, jus d'orange en een koffie) voor 4,50 euro. Allemaal eten dat nor maal wordt weggegooid. De app Too Good To Go redt dit eten van de afvalbak. Prima eten, want dat heb ik zelf deze week gekocht nadat ik de app ontdekte en de deelnemende bakkerijen, hotels en winkels in mijn buurt opzocht. Handig als je op de kleintjes moet letten (financieel dan, niet als ze stunten op het klimrek). De Verenigde Naties berekenden enkele jaren geleden dat een derde van al het geproduceerde voedsel voor mensen wordt weggegooid. Dat betekent dat ook een derde van verpakking, vervoer, energie en waterverbruik voor de produc tie voor niks was. Hier thuis gaat het net zo goed mis. Geraspte kaas te lang verstopt achter een watermeloen in de koelkast, bananen die niet snel genoeg worden opgegeten en de warme dagen niet overleven; ze kunnen allemaal de afvalbak in. Maar vooral het avondeten. Kinde ren met grote ogen en een kleine buik. Geregeld ben ik de vuilnis bak aan tafel. Overgebleven vlees, mits niet afgelikt, gaat mijn kant op, daarnaast sta ik vaak na het eten resterende komkommer of brood naar binnen te werken omdat het zo zonde is om weg te gooien. Het kan allemaal beter. Bedacht zamer inkopen en meer doen met restjes. Het is alleen heel lastig kinderen daarvan te doordringen. 'Kinderen in Afrika zouden hier een moord voor doen', dat dreige ment werkte in onze kindertijd niet en nu nog steeds niet. Een veelvoud van wat we thuis weggooien wordt in de super markten doorgedraaid. Wat van daag eetbaar is en morgen niet verkocht wordt, gaat de vuilnisbak in. Bij bakkers, restaurants en hotels gebeurt hetzelfde. Vandaar dat Too Good To Go zo handig is. Je merkt gelijk hoe ons gebruiks gemak uit de hand gelopen is. Dat je je op een bepaalde tijd bij de bakker of het hotel moet melden en niet weet wat je krijgt, is heel anders dan de bijna altijd ge opende supermarkt die alles heeft. Al worden daar ook kleine stapjes gemaakt met goedkopere kromme komkommers en kleine, lelijke, maar heerlijke appeltjes. Helaas doen de supermarkten in mijn buurt niet mee. Het aanbod moet echt groter. Ik kom niet in de verleiding om 20 kilometer naar Duitsland te rijden voor overge bleven curryworsten van de CurryQen ook tankstationbrood jes klinken niet aanlokkelijk. Maar het is een goed initiatief om voed sel dat nog goed is, goedkoop te verkopen. -Alex van der Hulst Starbucks €1,99 per250 ml Aldi (Your Coffee) €0,49 per 250 ml Jumbo €0,94 per250 ml Deelt samen met Aldi de zoetekauwenprijs. Slechts een muf zweempje van oude koffie (denk: een espressofilter die niet is schoongemaakt). Landessa €0,49 per 250 ml Douwe Egberts €1,18 per250 ml Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Alex heeft een handige app gevonden die helpt verspilling te voorkomen. Hij koopt zo weleens eten van restaurants dat anders wordt weggegooid. Lidl (Milbona) €0,52 per 250 ml Albert Heijn €0,99 per250 ml GO ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2019 Nynke de Jong (34), Hanneke Hendrix (39) en Alex van der Hulst (42) hebben kinderen in de leeftijd van 1 tot 8 jaar. Ze hebben de opvoed-podcast Ik Ken Iemand Die en schreven het gelijknamige boek. Het hoogst in cafeïne (40 mg per 100 ml) en toch wat weinig koffie- smaak. Wel associa ties van karamelfudge. Zes suikerklontjes in één beker, en dat proef je. De koffie lijkt daarentegen volledig afwezig. Niet vies, maar veel te choco- mellig. Oogt aantrekkelijk, maar zo smaakt het niet. Relatief weinig melk en suiker, wel veel water en een on plezierige stoot aan Haagse-hopjestonen. Met slechts 0,95% kof- fie-extract is het niet vreemd dat de koffiebit- ters geen thuis geven. Wel stevig schuim, ge kunstelde zoetheid en op hol geslagen speek selklieren. Milbona Koffiedrank Ëoisson au café Is ijskoffie melkdrank met koffie of koffiedrank met melk? FOTO JEAN-PIERRE JANS Niet de meeste koffie- smaak, wel de beste balans. Zacht romig, niet overdreven zoet en mooi fijnschuimig. En dat voor een prima prijsje. Laag in cafeïne en toch de meest uitge sproken koffiesmaak. Zelfs in de afdronk proef je zowaar een fijn bittertje. Ook lek ker romig in de mond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 81