bolderman.nl Voordelige Last minutes! bolderman.nl 7 RECONSTRUCTIE SONGFESTIVAL Na maanden vol speculatie is het eindelijk rond. Het Eurovisie Songfestival 2020 gaat naar Rotterdam. Hoe kreeg die stad dat voor elkaar? Waar liet Maastricht het afweten? Een verhaal over miljoenen en, ja, een lastig dak. Zég het nou. De Rotterdamse cul tuurwethouder Said Kasmi hééft het niet meer als Sietse Bakker, de grote man van het songfestival, vrijdagochtend 30 augustus over de telefoon een heel verhaal af steekt vóór het hoge woord eruit komt. Maar dan hoort Kasmi het, in flarden. De woorden waar hij al maanden op zit te wachten. „Besloten... Gefeliciteerd... Na mens het hele team.'' Kasmi springt op, balt de vuist, kust Ahoy-directeur Jolanda Jansen. Yes, mensen. Yes! Yes! Aan de andere kant van het land slaat directeur Rob van de Wiel van het Maastrichtse MECC de champagne af die de Maastrichtse burgemeester Annemarie Penn na het slechtnieuwsgesprek toch nog uitschenkt. Bubbels? Dicht het niet. De 46-jarige, normaal zo goedlachse Brabander is even in de rouw. Balen, balen, balen. En, toch, ergens zag hij het aankomen. Zijn bruine reistas liet Van de De directeur van Ahoy ligt door één belletje gelijk voor op Maastricht Wiel die ochtend thuis. Zijn in tuïtie zei; het wordt geen feest, geen latertje, geen hotelovernach ting. Opeens is Van de Wiel ge sloopt. Van alles. Het hele song festivalcircus. Overwinning Dat circus begint dit jaar vroeg, heel vroeg. Duncan Laurence heeft zijn liedje Arcade nauwelijks ge lanceerd of de media raken in de ban van een mogelijke Neder landse overwinning. Al in maart zetten de bookmakers hem in hun voorspellingen op één. Frank Mimpen, commercieel directeur van evenementenlocatie MECC in Maastricht, wordt door twee ca meraploegen gebeld: wil MECC al roepen dat zij dé plek voor een Ne derlandse editie zijn? Hij moet gniffelen - is dit niet een béétje wishful thinking? - maar dan valt het kwartje. Dit is een kans. Een ünieke kans, zegt hij vrijdag 12 april tegen directeur Rob van de Wiel en marketingmanager Daniëlle Bronckers, die vanwege de verbouwing knus in één ruimte op de vijfde verdieping van het MECC zitten. Anders dan de hal- len in de Randstad moet MECC voor klanten vechten. Moet je je voorstellen dat ze dft evenement binnenhalen. 3000 journalisten. 28.000 bezoekers. 180 tot 200 mil joen kijkers. ,,Eh...'', reageert Van de Wiel. ,,Wie is Duncan?'' Dat hoeven ze Jolanda Jansen van het Rotterdamse Ahoy niet te vertellen. De kordate, blonde di recteur is al bevangen door de Ar cade-koorts en ligt door één bel letje dinsdag 16 april gelijk lichtja ren op Maastricht voor. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Toscane, Florence, Pisa en Elba 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië 12 dagen Barcelona en Andorra 12 dagen Rondreis Dalmatische kust 8 dagen Lutago in Zuid-Tirol zaterdag 31 augustus 2019 De slag om de GROOTSTE SHOW Eefje Oomen Marcel Potters Moeder Bianca, dochters Joëlle en Stacey en kleinzoon Jayden juichen: het songfestival komt naar hun stad! FOTO FRANK DE ROO Lees verder op P8 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. S AN VR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 26aug/ 9,23 sept/7 okt. Vertrekdata: 30 september/14 oktober. Vertrekdata: 23.30 september 7 oktober. Vertrekdata: 23.30sept/7.14.21 okt. Vertrekdata: 2.16,30 september. Vertrekdata: 23 sept/7,21 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7