jaar lang de vrouwen Het is gek om de winkel te sluiten, maar ik heb in mijn leven vaker dingen achter me gelaten. We houden nu uitverkoop en dan ga ik naar Spanje „Samenlevingscontract, maar dat is ongeveer hetzelfde. Achtendertig jaar lang. Tot hij vijf jaar geleden thuiskwam met het verhaal dat hij verliefd was geworden op een Aziatische jon gen. Hij was al gepensioneerd. Ik heb gelijk de scheiding aangevraagd en we hebben elkaar nooit meer gezien. Ik voelde me zó vernederd. Vertrapt, ingeruild aan het eind van de rit. En ik maar denken dat ik zo'n keurige heer had. Ik wilde nooit meer gelukkig zijn met iemand. Ik vertrouwde niemand meer." ,,Een heel lief mens, bijzonder mooi vanbin nen. Anderhalf jaar geleden heb ik longkanker gekregen. Allemaal goed gekomen hoor, maar voor mij wel het moment om te besluiten dat het mooi is geweest met de winkel. We houden nu uitverkoop en half september trek ik de deur dicht. Daarna vertrek ik met Adan naar Spanje en daar blijf ik, voorlopig." ,,Gek, maar ik heb vaker dingen achter me gela ten. Ik ben ervaringsdeskundige in het vullen van containers. Iedereen denkt altijd dat ik al leen maar vrolijk ben, maar dat is niet zo. De beperking in de keuzes die ik wilde maken en het gevoel dat je niet deugde, hebben toch hun sporen nagelaten. Mijn klanten hebben dat ge voel weten weg te halen. Ik zal ze missen." trouwjurken maakte voor vrienden en kennis sen en stelde me voor aan mevrouw Bollen van Bollen en Van Zwienen, de modezaak die hier vóór mij veertig jaar zat. Ze vroeg of ik de zaak wilde overnemen." ,,Zonder enige zakelijke kennis. Het was een modezaak waar veel hoeden werden verkocht, en ook kleding. Er kwam veel Walcherse adel. Ik zette gelijk mijn eigen, uitbundige stijl in en dat viel in de smaak, óók bij de baronessen. Al moet ik zeggen dat mijn beste klanten altijd uit Vlissingen kwamen. En dan niet alleen van de boulevard, maar ook gewoon uit de Grave- straat. Vissersvrouwen, arbeidersvrouwen. Ge wone Vlissingers." „Absoluut. Vlissingen is een rock 'n roll-stad waar iedereen meetelt en waar mensen niet om de hete brij heen draaien. Ik hou daarvan. Mijn ouders zijn hier nog wel eens geweest. Ik herinner me een verjaardagsfeestje van mij of mijn ex - ik ben 38 jaar soort van getrouwd ge weest - waar iedereen plezier stond te maken en mijn vader in de hoek van de kamer met een telefoonboek voor zijn gezicht zat. Nou ja, dat dus." GO ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2019 een soort van getrouwd? Toch is er nu weer een man in je leven. Hoe is het om de winkel na veertig jaar te slui ten? Hendrikjan Mabélis: „Vlissingen is een rock 'n roll-stad waar iedereen meetelt en waar mensen niet om de hete brij heen draaien. Ik hou daarvan...'' foto ruben oreel En toen had je ineens een eigen winkel. Kon je goed aarden in Vlissingen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55