Constansia keert terug in basis bij Hoek BARRY VAN DER HOOFT Omzetting loopt nog stroef bij Goes ZEELAND 15 Verdediger van Goes ziet verbetering, maar tweespitsensysteem heeft niet zijn voorkeur. „Hier hadden ze bij de club iets beter hun best op moeten doen.'' Goes De 3-2-zege vorige week tegen Dovo voelde extra lekker voor Jelle Klap (23). De verdediger van Goes merkt dat de derdedivisionist zoe kende is. Het elftal heeft het 4-4-2- systeem nog niet volledig onder de knie. ,,Elke week gaat het beter'', stelt hij hoopvol. Sinds Goes in de 2017 aan een op mars in het amateurvoetbal begon, was de filosofie van de club duide lijk: met jonge jongens aanvallend combinatievoetbal laten zien, in een spelsysteem met drie aanval lers. ,,Hier stond Goes om bekend'', meent Klap. ,,Het liefste zou ik nog steeds zo spelen.'' De rechtsback gaat graag de com binatie aan met de rechtervleuge laanvaller. Trainer Ruud Pennings kiest echter voor twee spitsen, waardoor Klap zich op een andere manier aanvallend moet manifeste ren. ,,Voor iedereen is het wennen. We hebben een jonge groep. Veel jongens hebben nog nooit op deze manier gespeeld.'' Vorig seizoen koos trainer Rogier Veenstra al eens voor een soortge lijke aanpak. De spelersgroep en de oefenmeester voelden zich niet prettig bij de nieuwe tactiek en vie len terug op het vertrouwde sys teem. Het verschil tussen nu en destijds: de beschikbaarheid van buitenspelers. Goes zag Erwin Franse (Hoek) en Ray Kroon (Smitshoek) vertrekken. De over stap van Xander van der Poel (Kloe- tinge) ketste af en de van Oostka- pelle overgekomen Sjoerd Verhulst is geblesseerd. Pennings beschikt daardoor nu maar over één echte vleugelaanvaller: Ruben Besuyen. Bij de eerste training werd duide lijk dat de Goesenaren het dit sei zoen over een andere boeg gaat gooien. „Noodgedwongen", baalt Klap. ,,We hebben het materiaal niet. Hier hadden ze bij de club iets beter hun best op moeten doen'', doelt hij op de samenstelling van de selectie. Hij erkent dat dit makkelij ker is gezegd dan gedaan. ,,De mo gelijkheden in Zeeland zijn be perkt.'' De moeilijkheid van het nieuwe spelsysteem zit 'm vooral in het druk zetten, stelt de Wemeldinge- naar. ,,Het is lastig om grip te krij gen op de tegenstander. Vorig sei zoen veroverden we veel ballen en gingen we vervolgens van daaruit voetballen. Tot nu toe hebben we voetballend gezien nog niet aange toond wat we kunnen.'' Zaterdag treft Goes thuis om 18.00 uur de koploper van het nog prille seizoen: Jong FC Almere City. De degradant uit de tweede divisie was in de eerste wedstrijd met 6-0 te sterk voor ONS Sneek. ,,Vastig- heid en vertrouwen zijn nu belang rijk", meent Klap. Tim de Winter Middenvelder Tim de Winter kampt met een heupkwetsuur. Een pees aan de voorzijde van zijn heup is 'flink geïrriteerd'. Vorige week te gen Dovo werd hij in de rust gewis seld. ,,Het speelt helaas al een paar weken. De komende weken kan ik waarschijnlijk niet meedoen.'' Deze en volgende week gaat de middenvelder met de fysiothera peut aan de slag. ,,Dan gaan we kij ken of er verbetering optreedt. Over een alternatief hebben we nog niet gesproken. Ik hoop niet dat ik onder het mes moet.'' Sjoerd Verhulst en Daniël Wissel kampen eveneens met blessures. Doelman Brian Meulmeester en aanvaller Sylvio Hage keren daaren tegen terug van een schorsing. Bij het debuut van trainer Lieven Gevaert was Hoek vorige week op eigen veld nipt te sterk voor FC Lisse, door een late treffer van Ab- doe Abdenbi. De aanvaller uit Vlis- singen raakte bij dat doelpunt ge blesseerd en werd daarom maandag en dinsdag behandeld. Donderdag avond stond Abdenbi weer op het veld en kon voluit meetrainen. Dat deed Hoek met zestien spelers. Re- guillo Vandepitte was afwezig van wege werk, Gert-Jan van Leiden trainde eerst apart en moest daarna ook werken. ,,Maar Gert-Jan is fit en kan gewoon spelen'', zei Gevaert na afloop. De Belg had zijn landgenoot Steven Maes voor het eerst als assis tent aan zijn zijde. Maes verzorgde het eerste deel van de training, waarin onder meer verschillende aanvalsvormen werden getraind. Bij Hoek weten ze dat ze vandaag een stugge tegenstander treffen, die de competitie vorige week opende met een overwinning op Excel- sior'31 (0-1). Hoek won met de zelfde cijfers van FC Lisse door een late treffer van Abdenbi. Tegen FC Lisse ontbrak Jonathan Constansia door een schorsing, vandaag is hij wel weer van de partij. In april, toen Hoek ook in Heemskerk tegen Odin'59 speelde, nam hij de enige treffer voor zijn rekening (0-1). Bij Hoek lijkt de 33-jarige Con- stansia vandaag gewoon in de basis te starten. Dat zou dan ten koste gaan van Francis Kabwe Manen- gela, die vorige week als linksbuiten startte en na een klein uur spelen werd afgelost door Abdenbi. De selectie van Hoek bestaat op dit moment uit zestien veldspelers en twee keepers. Jari de Jonge maakt geen deel meer uit van de eerste selectie. De middenvelder is terug naar de tweede selectie. Column @Barryvdh9 De jonge Mika Corstanje uit Hoek is ineens een bekende Zeeuw. Voor zijn zevende verjaardag mocht hij woensdag met zijn vader, moeder en broer naar Ajax- Apoel. Hij nam, zoals meer kin deren dat tegenwoordig doen, een spandoek mee met de tekst 'Klaas-Jan mag ik je shirtje?' Va der Bart stuurde voorafgaand aan het bezoek aan Amsterdam een aantal tweets waarin hij ook Klaas-Jan Huntelaar noemde, in de hoop een extra mooi verjaar dagscadeau voor Mike te be machtigen. Hij zette er ook nog even bij dat ze bij de cornervlag zouden zitten, onder het uitpu- bliek. Na afloop liepen de spelers van Ajax een ereronde. In de hoek waar de familie Corstanje zat trok Huntelaar zijn shirt uit en overhandigde het aan Mika. Mis sie geslaagd! Toeval, zullen veel mensen denken, maar die vlieger gaat in het geval van Huntelaar niet op. De 36-jarige spits van Ajax is namelijk één van de leuk ste en meest fascinerende Neder landse voetballers die ik ooit van dichtbij mee heb mogen maken. De eerste echte kennisma king met hem vond plaats in de zomer van 2006. Een halfjaar eerder was Huntelaar tijdens de winterstop door sc Heerenveen aan Ajax verkocht. Zijn 33 goals maakten hem aan het eind van dat seizoen topscorer van de ere divisie, maar die zomer besloot Marco van Basten hem niet mee te nemen naar het WK in Duits land. Huntelaar moest zich bij Jong Oranje voegen, dat naar het jeugd-EK in Portugal ging. Hij leidt een leven zonder glamour PROGRAMMA AMATEURVOETBAL Foppe de Haan, coach van Jong Oranje, wist toen al: Klaas-Jan kan het verschil maken. En dat deed de eerzuchtige en door Van Basten gekrenkte spits uit de Achterhoek. Met vier goals werd hij topscorer van het EK, Jong Oranje pakte het goud. Hem in terviewen was soms niet makke lijk, maar er kwam altijd weer humor om de hoek. Huntelaar is een intelligente kerel, met een goede kijk op het spelletje. Een familieman ook, die onder meer met zijn columns in het voetbal blad Santos ('De zolderkamer van Klaas-Jan') heeft laten zien een voetbalromanticus te zijn. Hij is vader van vier kinderen en leidt een leven zonder gla mour. Klaas-Jan Huntelaar is zo'n type dat op de wedstrijddag even op social media kijkt, de be richten uit Hoek ziet en dan denkt: als we winnen geef ik mijn shirt aan die kleine. Het le verde woensdag en donderdag mooie beelden op. Huntelaar houdt overigens van verschil lende muziekstijlen, van Bob Marley tot de Editors en van Tame Impala tot Daft Punk. Mis schien schoot woensdag die gouwe ouwe van Willy Alberti nog wel even door zijn hoofd. 'De glimlach van een kind, doet je beseffen dat je leeft....' zaterdag 31 augustus 2019 PM Klap: kwestie van balen en wennen Len Wolters Jelle Klap. foto erwin GOOSSENS/ORANGE PICTURES Terwijl de technische commissie vlak voor het sluiten van de in ternationale overschrijvingster mijn nog probeert een aanvaller aan de selectie toe te voegen, bereiden de spelers die wel al speelgerechtigd zijn voor Hoek zich voor op het tweede compe titieduel van dit seizoen. Van middag wacht in Heemskerk Odin'59, dat de competitie vo rige week net als Hoek opende met een 1-0-overwinning. Barry van der Hooft Hoek Klaas-Jan ZATERDAG Derde divisie zaterdag: Odin'59-Hoek, Goes-Jong Almere City (18.00 uur), FC Lisse-Harkemase Boys, VVOG-Sparta Nijkerk, Barendrecht-Ter Leede, Ste- doco-Excelsior'31, Ajax-DVS'33, VVSB- Dovo. Districtsbeker. Groep 1 (nummers 1 en 2 verder). Groep 1-38: De Meeuwen- Sparta ama. Groep 1-42: Serooskerke- Spartaan'20. Groep 1-43: Oostkapelle/ Domburg-Brielle. Groep 1-46: Bruse Boys-Wieldrecht. Groep 1-47: Beek Vooruit-Yerseke (17.00 uur). Groep 1-49: Dosko-'s-Heer Arendskerke (17.00 uur), Cluzona-Kloetinge (17.00 uur). Groep 1 50: Terneuzense Boys-Walcheren. Groep 1-51: Arnemuiden-Unitas'30 (17.00 uur). Groep 1-52: SSV'65-Madese Boys (17.00 uur). Groep 1-53: FC Axel- Hilvaria. Groep 1-60: MZC'11-SHO. Groep 2 (poulewinnaar bekert verder). Groep 2-02: Schoondijke-Sluiskil (17.00 uur). Groep 2-03: Bevelanders-Wol- faartsdijk, Duiveland-WIK'57 (14.45 uur). Groep 2-10: GPC Vlissingen-Koewacht, Corn Boys-Jong Ambon (17.00 uur). Groep 2-12: Graauw-Zaamslag. Groep 2 21: NVS-Stavenisse (17.00 uur), Nieuw- Borgvliet-WHS (17.00 uur). Groep 2-32: Nieuwland-ZSC'62, Veere-Wemeldinge. Groep 2-41: Noad'67-Noordhoek (17.00 uur). Groep 2-42: VVC'68-Tholense Boys, SPS-SC Welberg (17.00 uur). Groep 2-43: Luctor Heinkenszand-Co- lijnspl. Boys, Oostburg-Apollo'69 (17.00 uur). Groep 2-44: Sluis-VCK (17.00 uur), Zeelandia Middelburg-Terneuzen (17.00 uur). Groep 2-47: Kruiningen-SKNWK, Meto-Goes (17.00 uur). Groep 2-52: Dauwendaele-Hoedekenskerke/Kwa- dendamme, Groede-MZVC. Groep 2-53: WVV'67-Waarde (17.00 uur). Groep 2-55: Rillandia-Dosko. Groep 2-56: Brouwers- haven-DwO'15, Biervliet-RCS (17.00 uur). Groep 2-65: De Noormannen-Hans- weertse Boys, IJzendijke-De Westhoek (17.00 uur). Groep 2-70: Patrijzen-Vogel waarde, Hontenisse-Spui (17.00 uur). Groep 2-71: MOC'17-Lewedorpse Boys (17.00 uur). Groep 2-76: Philippine-Cad- zand (17.00 uur). ZONDAG Groep 1 (nummers 1 en 2 verder). Groep 1-50: Roosendaal-VC Vlissingen. Groep 2 (poulewinnaar verder). Groep 2-12: HVV'24-Breskens. Groep 2-55: Odio-Steen. Groep 2-71: Clinge-SDO'63. Groep 2-76: Aardenburg-RIA W.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43