ZEELAND 13 m h* "TsfiN* - s *-* SSS9 A De Weedk P** metd8do8Wan9Ml.Vlte- ,,De selectie is terug uit Nelspruit en heeft een uitlooptraining. Net als voor iedere training wordt er ge beden. We staan dan in een grote kring en één iemand gaat dan voor in gebed. Zelf heb ik niets met reli gie, maar ik vind het wel mooi om mee te maken. Het hoort bij de cul tuur. Na het bidden train ik met de jongens die niet of weinig hebben gespeeld. Het is een pittige training. Daarna pak ik de auto en bekijk nog een appartement." ,,De spelers zijn vrij, maar ik train individueel met Andries Ulderink, die ik eerder als trainer heb gehad bij AGOVV. Na afloop ben ik kapot. Ik zit niet ver van het vereiste fit heidsniveau, want bij Go Ahead en daarna Spakenburg heb ik niet stil gezeten. Van Andries begrijp ik dat ze hier vooral omschakelvoetbal Ik kan zondag dus spelen en hoop echt dat ik mijn debuut mag maken - Istvan Bakx spelen. Het is vaak heel fysiek en er zit weinig rust in het spel. De meeste spelers zijn technisch goed en hebben een goede dribbel in huis. Maar wanneer moet je de bal houden? Wanneer moet je even op adem komen? Wanneer kies je voor diepte in het spel? In de tweede helft van een wedstrijd zie je vaak dat een elftal uiteen valt in vijf aan vallers en vijf verdedigers. Dan komt er ook ruimte om een goede eindpass te spelen. De trainer ver wacht van mij dat ik in die laatste fase belangrijk ga zijn. Er moet wat meer gogme in het team komen.'' ,,Ik teken vandaag mijn contract en ga op de foto met het shirt. Als voet balliefhebber weet ik wel dat dit shirt een collectors item is. Wij kennen het shirt van Ajax met Am sterdam erin. Hier staat Cape Town in het logo. Dat ik in de jeugd van Feyenoord heb gespeeld heb ik hier nog niet verteld, haha! Ik moet er eerst drie maken, daarna vertel ik het wel.'' ,,We trainen vandaag twee keer en de dag zit daardoor eigenlijk ramvol. Na de training ga ik met Nick Hengelman wat eten, dat doen we vaker. Ik heb zoals iedere dag ook contact met mijn ouders en met Zenna en de kinderen. Met Nick ga ik 's avonds naar de wed strijd van Cape Town FC, de andere club in Kaapstad. Ze spelen in het Newlands Stadium tegen Kaiser Chiefs en vlak voor me staat een gast met zo'n vuvuzela. Het is één groot volksfeest." ,,De dagen vliegen echt voorbij. Ik heb inmiddels ook mijn eigen auto op kunnen halen en de zoektocht naar een huis of appartement lijkt bijna ten einde. Het is de bedoeling om met Zenna en de meiden in Green Point te gaan wonen, vlak bij het grote WK-stadion. Daar spelen wij dit seizoen twee competitie wedstrijden. De andere thuiswed strijden zijn meestal in het Athlone Stadium. Morgen hoor ik of ik een werkvergunning krijg en dus zou kunnen spelen tegen Uthongathi FC. Die wedstrijd stond eerst op vrijdagmiddag 15.00 uur maar is naar zondag verplaatst.'' ,,Het huren van het appartement is bijna rond. Er moet nog het één en ander geregeld worden, omdat ik een all-inclusive pakket wil. Dus met internet en tv er ook bij, zodat we dat niet ook nog apart moeten regelen. Ik vind het wel mooi om dit allemaal mee te maken. Hoe moet ik het zeggen.Ik ben weer helemaal in beweging. Ik was met Go Ahead heel dicht bij promotie naar de eredivisie, zou daarna met Spakenburg in de tweede divisie gaan spelen en zit nu in Zuid- Afrika.'' ,,Vandaag krijg ik eerst te horen dat mijn werkvergunning nog niet rond is. Een paar uur later blijkt het toch geregeld te zijn. Ik mag zondag dus spelen en hoop echt dat ik mijn debuut kan maken. Ik zal op de bank beginnen, maar dat vind ik niet erg. Ik wil me zo snel mogelijk in de basis spelen en dan met de ploeg op jacht gaan naar promotie. Ik geniet hier echt van de cultuur, mijn Engels wordt ook weer flink opgekrikt en ik heb hier nu al ge noeg meegemaakt. Ik denk niet dat wij spijt gaan krijgen van deze stap.'' zaterdag 31 augustus 2019 GO M Istvan Bakx werd woens dag officieel gepresenteerd bij Ajax Cape -&.X |j 15*6 i»;.«fe3%ïïai5 33|iap^ Town. hoioAJAx CAPETOWN aiiTiiihv bakx amer van Ajax Cape Town. FOTO 1ST VAN MAANDAG 26 AUGUSTUS DINSDAG 27 AUGUSTUS WOENSDAG 28 AUGUSTUS DONDERDAG 29 AUGUSTUS VRIJDAG 30 AUGUSTUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41