O O) CD O Levy Kort voor even terug op oude nest 12 ZEELAND Vierde wereldtitel Corné de Koning Bart Nieuwkoop verder bij Willem II Marco Minnaard heeft bolletjestrui Istvan Bakx (33) is ruim een week in Zuid-Af rika en dat bevalt hem uitstekend. Gisteren kreeg hij te horen dat zijn werkvergunning binnen is, morgenmiddag hoopt hij zijn debuut te kunnen maken voor Ajax Cape Town. DAGBOEK ISTVAN BAKX zaterdag 31 augustus 2019 WATERPOLO Waterpoloër Levy Kort uit Vlissingen doet vanmiddag als gastspeler mee met zijn oude club De Zeeuwse Kust die in Vlissingen tegen het Nederlands team speelt. Kort verliet de club vijfjaar geleden om bij PSV zijn kansen na te jagen. In de eredivisie spelen was zijn doel. Dat gaat komend seizoen gebeuren, doordat de topscorer afgelopen sei zoen kampioen werd met zijn team. Daarmee kon DZK de hoop opbergen dat Kort zou terugkeren naar Zeeland. Maar als gast speler voor een duel met het Nederlands team was hij wel te porren. Vanmiddag om 16.15 uur ligt hij met veel oud-ploeggenoten in het Vrij- burgbad om Oranje te lijf te gaan. Pararoeier Corné de Koning is gisteren voor de vierde keer in zijn carrière wereldkampi oen geworden. Op de baan bij Linz (Oosten rijk) versloeg de 29-jarige Goesenaar in de skifffinale zijn grote Canadese concurrent met ruim verschil. De Koning werd in 2017 en 2018 al wereldkam pioen in de gemengde klasse, samen met An- nika van der Meer. Bij het WK van 2018 pakte hij ook solo een gouden plak. Gistermiddag prolongeerde hij die titel. Vandaag volgt ook nog de finale van de ge mengde klasse. Behalve de wereldtitel is daarin ook een ticket voor de Paralympics van 2020 in Tokio te verdienen. Bart Nieuwkoop speelt de rest van het seizoen bij Willem II. De Tilburgse club haalt de 23-ja- rige rechtsback van Feyenoord, waar hij sinds het aantrekken van Rick Karsdorp niet meer voorkwam in de plannen van trainer Jaap Stam. Willem II, getraind door een andere Zeeuw (Adrie Koster), klopte aanvankelijk bij De Graafschap aan voor Leeroy Owusu, maar de vraagprijs was veel te hoog. Nieuwkoop was een zeer acceptabel alternatief. Nieuwkoop trainde gisteren al mee met de se lectie. Hij is trainingsfit, maar waarschijnlijk niet inzetbaar voor de wedstrijd van morgen. Dan speelt Willem II om 16.45 uur tegen zijn oude club Feyenoord. Wielrenner Marco Minnaard uit Wemeldinge mag de bolletjestrui mee naar huis nemen uit de Franse rittenkoers Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine. In de slotetappe kwam zijn bergtrui gisteren niet meer in gevaar. In de openingsrit op dinsdag maakte de 30-jarige renner van Team Wanty Gobert deel uit van de ontsnapping van de dag, waarbij hij 20 bergpunten sprokkelde. Dat was voldoende voor de bergtrui en die stond hij in de rest van de week niet meer af. Hendriksen Interland Voetballer Rick van Drongelen uit Axel gaat op voor zijn vijf tiende interland bij Jong Oranje. De verdediger van Hamburger SV zit in de se lectie voor het EK-kwalificatie- duel met Jong Cyprus. Die wedstrijd is op dinsdag 10 september. Twente Een transfer leek er lange tijd niet meer in te zitten, tot Istvan Bakx vorige week toch ineens groen licht kreeg. De aanvallende middenvel der vloog op donderdag 22 augustus naar Zuid-Afrika, waar hij deze week een contract voor één jaar te kende bij Ajax Cape Town. De 33- jarige Vlissinger hield voor deze krant de belevenissen tijdens zijn eerste week bij. ,,Dit is echt een an dere wereld.'' ,,Samen met mijn vriendin Zenna besluit ik om met de trein van Den Bosch naar Schiphol te reizen. An ders wordt het misschien een beetje moeilijk voor onze meiden, die nu 4 en 2 jaar oud zijn. Straks lijkt het alsof het heel erg is, dat papa vertrekt. Maar het valt reuze mee, over een tijdje komen zij ook naar Zuid-Afrika. We moeten het allemaal niet te groot maken.'' ,,Op het vliegveld is het trouwens nog wel even stressen geblazen. Ik blijk een ander visum nodig te heb ben, maar dat kan nog snel geregeld worden. De vliegreis van 12 uur is lang, maar ik kijk een film en een serietje. Van mijn zwager Joy heb ik nog een boekje meegekregen over Kaapstad. Zo kan ik me al een beetje inlezen.'' „Op het vliegveld staan mijn ploeggenoot Nick Hengelman en technisch directeur Hans Vonk me op te wachten. Zolang ik nog geen eigen huis of appartement heb woon ik bij Nick. We hebben sa men bij Go Ahead Eagles en FC Oss gespeeld en hebben het altijd goed met elkaar kunnen vinden.'' ,,Vandaag moet ik medische testen Een ventje van tien met een voetbaldroom, dat vind ik tof ondergaan in het ziekenhuis en veel formulieren invullen. Ik meld me ook voor de eerste keer op de club, op het trainingscentrum. Het is zo'n dag met veel handjes schud den. De eerste indrukken zijn hart stikke goed.'' ,,Vandaag vliegt de selectie naar Nelspruit, in het oosten van het land, voor de wedstrijd tegen Mbombela. Ik heb nog geen werk vergunning, blijf in Kaapstad en ga trainen. Terwijl ik bezig ben komt er een jongetje van een jaar of tien aangelopen. Hij vraagt of ik weet wie de scout van Ajax Cape Town is. Want ze moeten echt eens naar hem komen kijken. Hij pakt een bal en haalt alles uit de kast, om indruk op me te maken. Een ventje van tien met een voetbaldroom, dat vind ik tof.'' ,,Ik ga ook naar de beloften kijken en sta bij Hans Vonk. Tijdens de wedstrijd wordt hij twee keer ge beld door voetballers. Sommigen zijn niet eens lid van een club, maar vragen wel of ze op proef mee kun nen komen trainen. ,,Deze zondag heb ik vrij en ga ik met de auto op pad. Vanuit de club krijg ik genoeg hulp, maar ik wil zelf huizen en appartementen gaan bekijken. In Zuid-Afrika rijden ze links, dus dat is wel even wennen. Ik heb al een paar keer een toetertje gekregen, haha! Ik rijd door een aantal mooie wijken en overleg met Zenna. Pinnen is hier ook wel een dingetje. Het lijkt wel poppengeld. 100 euro is omgerekend bijna 1700 Zuid-Afrikaanse rand, dus ik ver dien ineens tonnen!'' ROEIEN Corné de Koning (links) is solo wereld kampioen geworden. foto merijn soeters VOETBAL WIELRENNEN GO J Voetbaltrainer Roy Hendrik sen uit Middel burg keert met Sporting CP terug in Neder land. In de Eu ropa League is PSV één van de drie tegen standers van de Portugese topclub. Voetballer Godfried Roe- meratoe uit Oost-Souburg is opgenomen in de selectie van Nederland onder 20 jaar. De middenvel der van Twente gaat volgende week mee voor interlands met Engeland en Duitsland. Barry van der Hooft Vlissingen/Kaapstad DONDERDAG 22 AUGUSTUS VRIJDAG 23 AUGUSTUS - Istvan Bakx (33) ZATERDAG 24 AUGUSTUS Woensdagavond was Istvan Bakx één van de toeschouwers bij het duel tussen Cape Town FC en Kaiser Chiefs. foto istvan ZONDAG 25 AUGUSTUS a 'Ik heb al een paar keer een toetertje gekregen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40