Eerste zeewater in Waterdunen de nationale re taptoe O O 8 ZEELAND In de zomervakantie bezocht de PZC samen met kinderen een aantal Zeeuwse gezinsattracties. Vandaag de laatste aflevering: Amir, Doris en Esra gingen met hun ouders naar speelboerderij 't Klok'uus in 's-Heer Arendskerke. www.nationaletaptoe.nl X ZOMER 2019 'T KLOK'UUS Provincie en waterschap Schelde- stromen zijn intensief in overleg over het toelaten van het water via de nieuwe getijdenduiker. De ge sprekken gaan over het 'waterbe- zwaar': onder bepaalde omstandig heden bestaat de kans dat een deel van het zeewater het achterlig gende gebied bereikt. Om te zien wat er in de praktijk gebeurt, wordt er tot en met de cember getest. Een van de drie ko kers van de getijdenduiker gaat normaal open. Vervolgens wordt nauwlettend gevolgd wat er ge beurt als ook de andere kokers wor den opengezet. ,,We willen in een volstrekt veilige situatie testen wat het betekent als het water Water- dunen binnenkomt." Over de uitvoering van de proef zijn de partijen het nu eens, aldus de gedeputeerde. ,,Ik ben ontzet tend blij dat we recent goede pro cesafspraken hierover hebben kun nen maken met het waterschap. Dat is wel eens anders geweest." Er wordt nu gesproken over mo gelijke oplossingen voor het water- bezwaar. ,,We zijn er nog niet, maar ik heb het vertrouwen dat we nu met elkaar op de goede weg zijn." De kosten van de extra maatregelen zijn nog onduidelijk. Pijpelink benadrukte dat de getij denduiker zelf goed werkt. ,,Daar heeft het waterschap een huzaren stukje geleverd." SPEEL- BOERDERIJ Wie zijn er? Normaliter klinkt er geen gejuich als ik zeg dat ik voor de krant op pad moet. Je bent al tijd aan het werk, krijg ik als working mom regelma tig naar mijn hoofd geslingerd. Maar dit keer was het anders. Toen ik zei dat ik naar 't Klok'uus moest, lichtten plots vier oogjes op. We zijn er al eens geweest, vo rig jaar, om de verjaardag van Do ris (5) te vieren. Maar met negen stuiterkleuters in het kielzog en een beweeglijke baby op de arm bleef er weinig gelegenheid over om de speelboerderij goed te be kijken. Gereserveerd Dat is nu, op een regenachtige woensdag in het midden van de zomervakantie, niet anders. We zijn bepaald niet de enige bezoe kers, merken we al als we het par keerterrein op willen draaien. ,,Hebt u gereserveerd?", vraagt een aardige puber in een fluor- hesje. Alleen de mensen die be- vestigend kunnen antwoorden, mag hij doorlaten. Eenmaal binnen, en door de wachtrij bij de incheckbalie heen geworsteld, stap je in een kakofo nie van gegil, gekrijs en geblèr. Kinderen rennen kris-kras door elkaar. Bats, meteen wakker. Er zijn veel mensen bij 't Klok'uus. Heel veel mensen. Toch laat het personeel je dat, met het zweet op de voorhoofden, geenszins voe len. Uitermate vriendelijk wor den we naar ons tafeltje begeleid. Speelboerderij 't Klok'uus is drie jaar geleden heropend na een grondige verbouwing. De speel tuin waar je ook Fristi en een tosti kon krijgen, transformeerde naar een geolied entertainmentbedrijf met cava en driegangendiners. Behalve spelen kun je er terecht voor lasergamen, paintballen, sol- extochten, buggyritten of een potje boerengolf. Voor singles worden er speeddate-avonden ge organiseerd. Maar onze kinderen komen toch écht voor oldschool speel toestellen. Zodra Amir (6) zijn schoenen in een hoek heeft ge gooid, rent hij naar de klimtoren om een halve minuut later de zaterdag 31 augustus 2019 GO Op donderdag 26 september stroomt voor het eerst water voorzichtig natuur- en recreatie gebied Waterdunen bij Breskens in en uit. Dat maakte gedepu teerde Anita Pijpelink gisteren bekend in de Statencommissie Ruimte. Rolf Bosboom Middelburg MILITARY ÏAÏÏGG rotterdapQ Waar zijn we? 't Klok'uus in 's-Heer Arends- kerke Amir, Doris en Esra met hun ou ders 8 'Dit is de mooiste dag van mijn leven!' Wendy Wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36