Na de vakantie komt de scheiding II II 5 Informatieavonden moeten paren soepel uit elkaar laten gaan Nachtelijke hinder op de N62 Westerscheldetunnelweg ^Zeeland Uw recreatiewoning of -appartement op het mooiste plekje aan het Veerse Meer zaterdag 31 augustus 2019 ,,In ons dagelijks werk merken we helaas dat aan veel problemen in gezinnen een vervelend verlopen scheiding vooraf is gegaan", vertelt Yvonne Prinsen, gedragsdeskun dige bij het SMWO (Stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterschelderegio). ,,En hoe lan ger het voortsleept, hoe erger het wordt." Gezinnen die in financiële ellende raken of kinderen met pro blemen zijn voorbeelden daarvan. We houden twee avonden zodat partners apart van elkaar kunnen komen Prinsen is ervan overtuigd dat veel leed kan worden voorkomen. Door vroegtijdig informatie in te winnen en zo nodig professionele hulp in te schakelen. ,,Het bijzon dere is dat in de regio op het pre ventieve vlak bijna niets wordt aan geboden." Daar wil het SMWO nu verandering in brengen. Makkelijk wordt dat niet, want bij veel men sen is de drempel erg hoog. Cursus coördinator Wilma Maljaars snapt dat wel. ,,Het is ook heel moeilijk om openlijk te zeggen dat je het niet alleen kunt. Mensen hebben het gevoel dat ze hebben gefaald." Het SMWO probeert daarom de informatiebijeenkomsten zo toe gankelijk mogelijk te maken. ,,Deel- nemers kunnen volledig anoniem blijven, hoeven niet over hun per soonlijke situatie te vertellen. We houden zelfs twee avonden zodat partners ook los van elkaar kunnen komen", legt Maljaars uit. Tijdens deze bijeenkomsten vertellen een maatschappelijk werker en een so ciaal raadsvrouw wat aanstaande ex-partners te wachten staat. Prinsen: ,,Veel mensen weten niet goed wat hun rechten en plich ten zijn. Het is een heel lastige situ atie, waarin er veel op je afkomt. Wie gaat waar wonen, hoe moet het financieel verder. Maar het heeft ook effect op je netwerk, je vrienden. Alles staat op z'n kop." Over al deze onderwerpen geven de deskundigen tips. ,,Wij zijn ook goed op de hoogte van het sociale veld, kunnen mensen naar de juiste plek verwijzen." Extra pijnlijk Wanneer er kinderen bij betrokken zijn, kan een scheiding extra pijn lijk uitpakken en tot grote proble men leiden. Maljaars: „Tijdens de bijeenkomsten vertellen we daarom ook over de cursus Positief opvoeden na echtscheiding, waar- Veel problemen in gezinnen zijn terug te voeren op slecht verlopen scheidingen voor Juvent en SWMO een samen werking zijn aangegaan. Voor tie ners hebben we ook een cursus, die we samen met Indigo verzorgen." Om ook deze cursussen zo laag drempelig mogelijk te houden, worden ze 'gewoon' bij het SWMO gehouden en is deelname veelal gratis. Maljaars en Prinsen ver wachten dat het niet meteen storm loopt. Als is het alleen al omdat lang niet alle inwoners van de Ooster- schelderegio het SMWO kennen. ,,Bij zo'n nieuw en lastig onder werp is het een kwestie van vol houden", weet Maljaars. Prinsen hoopt dat het aanbod aanslaat. ,,Ie- dereen kan dit overkomen, wij wil len zorgen dat niemand vastloopt." Deelnemen aan de praktische informatiebijeenkomsten (Echt)scheiding kan dinsdag avond 10 of 17 september. Meer info en aanmelden via smwo.nl. 7 Kennismakingsborrel Verkoopdag Een vakantie kan een ultieme poging zijn om een kwakkelende relatie te redden, maar door 24 uur op elkaars lip te zitten, kan de bom ook zomaar definitief barsten. Niet voor niets is na de zomervakantie een piek waar neembaar in het aantal scheidin gen. Speciaal voor (echt)paren wiens huwelijksbootje op de klippen is gelopen, houdt het SMWO deze nazomer twee in formatiebijeenkomsten. Joeri Wisse Goes -Wilma Maljaars Yvonne Prinsen en Wilma Maljaars. ,,Er kan veel leed worden voorkomen.'' foto joeri wisse -Yvonne Prinsen Het knooppunt Drie Klauwen bij Nieuwdorp gaat maandag 30 september open voor het verkeer. In de maanden augustus en september zijn diverse wegafsluitingen nodig om het werk te kunnen afronden. De Westerscheldetunnel blijft open voor het verkeer. Nieuwe borden Van maandag 2 september tot en met vrijdag 6 september is de Westerscheldetunnelweg (N62) telkens van 20.00 uur tot 6.00 uur in beide richtingen dicht. Het gaat om het gedeelte ter hoogte van de Assenburgweg tot de tijdelijke rotonde op de Sloeweg. Verkeer moet omrijden via de Europaweg-Oost. In deze nachten worden er nieuwe blauwe borden boven en langs de weg geplaatst. Op enkele locaties is het nodig dat palen de grond in worden getrild. Voor direct omwonenden kan dit in de nacht voor geluidshinder zorgen. Meer informatie leest U op: Trac.aa.weg BV namens www.sloeweg.nl en facebook.com/sloeweg vgKf Provincie PRO) ECTS Let opl U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit. HSko (incl. overnachtingsmogelijkheden) Locatie: Fletcher Hotel Het Veerse Meer, Zeekraal 18, Arnemuiden De Veerse Wende V Luxe waterwoningen en appartementen V Geschikt voor 4 tot 8 personen Unieke ligging aan het Veerse Meer V Met eigen aanlegsteiger of ligplaats Geschikt voor eigen recreatief gebruik, volledige verhuur of een combinatie van beide V Uitstekende verhuurmogelijkheden via het luxe label LARGO V Prijzen woningen vanaf 359.500,- v.o.n., excl. BTW V Prijzen appartementen vanaf 286.500,- v.o.n., excl. BTW vrijdag 13 september 19.00-21.00 uur zaterdag 14 september 11.00-16.00 uur +31 (0)113-303030 deveersewende.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33