Bijzonder goed toeristenseizoen Commotie over geld voor overdracht RUD ZEELAND 3 zaterdag 31 augustus 2019 Niet alleen voor de Neder landers is de zomervakan tie voorbij. Ook in België moeten de kinderen op 2 septem ber weer naar school. ,,En ook het aantal Duitse gezinnen dat Zee land bezoekt, loopt in september terug, omdat de vakanties voorbij zijn", zegt Erik van den Dobbel steen, directeur van VVV Zee land. „Komende maand ontvangt Zeeland vooral oudere toeristen en families die een familieweek end in Zeeland vieren." De Zeeuwse campings, hotels en vakantieparken hebben een bijzonder goed seizoen gedraaid. Harde cijfers heeft Van den Dob belsteen nog niet, maar zeker is wel dat het toeristenseizoen van vorig jaar niet geëvenaard is. ,,Toen was het van april tot half oktober mooi weer. Dat zorgde voor veel last-minute boekingen en dagjesmensen." Maar in verge lijking met 2017 was dit seizoen een topper. ,,Het mooie weer van vorig jaar ijlde nog na. Na zo'n goed jaar boeken mensen sneller een vakantie voor het jaar erop." Kust De Duitse gasten kozen voorna melijk voor Walcheren en Schou- wen-Duiveland. De Bevelanden en Zeeuws-Vlaanderen waren in trek bij Belgen. ,,In Wemeldinge waren bijvoorbeeld heel veel duiktoeristen. En Cadzand is erg in trek bij de Belgen. Ze vinden onze kust mooier dan in Vlaande ren." Het wisselvallige weer was gunstig voor de dagattracties. ,,Dan zijn mensen meer geneigd om iets actiefs te gaan doen. Fiet sen was enorm in trek: onze me dewerkers van de inspiratiepun- ten kregen veel vragen over fiets routes. Ook de steden werden goed bezocht." een stoel en is supersnel!" „Wij zijn Joy-fans. Net een film star, supermooi met lichtbruine, dikke, lange, gekrulde manen." Allemaal hopen ze over een paar jaar, als ze te oud zijn voor het kamp, terug te mogen keren als leider. ,,Dat zou fantastisch zijn!", zegt Charlize Harrison uit Hasselt dromerig. ,,Ik tel altijd de dagen af totdat het kamp weer begint. En dan is het alweer voorbij, vóór je het weet." Gedeputeerde Dick van der Velde kreeg gisteren een forse lading kri tiek over zich heen. Hij erkende in de Statencommissie Ruimte dat de communicatie ondermaats was. ,,Ik denk dat ik daar volmondig ja op moet zeggen. Daarvoor bied ik deze commissie en de Staten mijn excuses aan. Dit had beter gekund." Alles draait om de gedwongen reorganisatie bij de Regionale Uit voeringsdienst (RUD) Zeeland, de gemeenschappelijke regeling die vergunningen aan bedrijven ver leent en milieucontroles uitvoert. Het Rijk heeft bepaald dat voort aan nog maar zes milieudiensten in het land toezicht mogen hou den op de grote, gevaarlijke bedrij ven. Dat betekent dat een deel van de taken van RUD Zeeland wordt overgenomen door DCMR Milieu dienst Rijnmond. Zeventien men sen gaan over naar DCMR, maar ze blijven werken in het pand van RUD Zeeland in Terneuzen. KPMG heeft berekend wat de re organisatie maximaal gaat kosten en komt uit op 2,8 miljoen euro. Daarvan gaat 1,7 miljoen euro naar RUD Zeeland, vooral omdat de omgevingsdienst te maken krijgt met te hoge 'overheadkosten'. Ik krijg steeds meer het idee dat ik in aflevering van Jiskefet terecht ben gekomen De Statenleden hebben grote moeite met die torenhoge bedra gen, vooral omdat niet duidelijk is hoe die precies zijn bepaald. ,,Ik kan nog steeds niet uitleggen waar dat geld precies voor is bedoeld", zei bijvoorbeeld Trees Janssens (Partij voor de Dieren). Verbazing Verbazing was er ook over de 10.000 euro die nodig is om een wand neer te zetten in het RUD- pand, om de DCMR-medewerkers te scheiden van hun voormalige collega's. Bovendien is 10.000 euro voorzien voor een afscheidsbij eenkomst. ,,Ik krijg steeds meer het idee dat ik in aflevering van Jiskefet te recht ben gekomen", zei Gert-Jan Minderhoud (Partij voor Zeeland). ,,De ene dag krijgen die mensen een afscheidsreceptie en de vol gende dag gaan ze weer door de- zelfde ingang naar binnen." ,,Het zijn forse bedragen", be aamde gedeputeerde Van der Velde. ,,Ik snap de onduidelijkhe den, de twijfel en de behoefte aan meer informatie." Hij wil de ko mende weken alle benodigde in formatie verzamelen en op de vele vragen antwoorden vinden. Nog voor de Statenvergadering van 20 september komt er een extra com missievergadering, waarin de par tijen hun standpunt kunnen be palen. Hoe dan ook is het onvermijde lijk dat alleen de provincie op draait voor de kosten van de reor ganisatie, zei Van der Velde. De gemeenten, bijvoorbeeld, hebben geen verantwoordelijkheid op dit gebied. van Zeeland valt zwaar Cornelleke Blok Afscheid van de zomervakan tie op Het Ponyhof in Aagte- kerke. foto lex de meester De Zeeuwse Statenleden vin den het onbegrijpelijk dat de overplaatsing van zeventien mi lieuambtenaren de provincie bijna 3 miljoen euro moet kos ten. Zij eisen daarom veel meer tekst en uitleg dan ze tot nu toe hebben gekregen. Rolf Bosboom Middelburg - Gert-Jan Minderhoud, Partij voor Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31