Studenten balen van probleem met ferry: Het is irritant en onhandig Zuid-Afrika bevalt Istvan Bakx prima Na de vakantie zijn er vaker scheidingen Vlissinger debuteert morgen bij Ajax Cape Town Yvonne Prinsen en Wilma Luc Oggel Vlissingen 'Met twee boten, de Willem- Alexander en de Maxima, zorgen we iedere dag voor een comfortabele en betrouwbare overtocht', meldt de website van de Westerscheldeferry nog immer opgewekt. De praktijk is anders, want de Willem-Alexander ligt al wekenlang werkloos aan de kant. Onduidelijk is bovendien wanneer hij weer in de vaart komt. Tot die tij d wordt een uursdienst ge varen met de andere boot en bij grote drukte wordt een bus ingezet. Studenten van HZ Universtity of Applied Sciences en Scalda die in Zeeuws-Vlaanderen wonen en da gelijks naar Vlissingen moeten, spreken van een vervelende situatie. ,,Ik ben ervan afhankelijk", zegt Jordy Walhout (20) uit Breskens, student sportkunde aan de HZ. Hij maakt dagelijks gebruik van de ferry, maar het feit dat er slechts een boot vaart heeft hem al veel extra tijd ge kost. ,,Ik denk dat ik in totaal al drie, vier uur heb zitten wachten." Ook is hij noodgedwongen al een keer met de bus gegaan, omdat de boot vol zat. ,,Die doet er drie kwartier over, dat is in elk geval beter dan een uur wachten." Vooral 's ochtends is het vaak dringen bij de terminal in Bres- kens, weet hij. IJsje Dat beaamt Lucas Willems uit Sluis. Ondanks een sprintje mist hij deze donderdagmiddag letterlijk de boot naar huis, hij is net een minuut te laat. ,,Ofik baal? Natuurlijk", zegt hij. Om het leed enigszins te verzachten heeft hij zichzelf op een ijsje getrak teerd. ,,Het is voor veel studenten ir ritant en onhandig dat er maar een boot per uur vertrekt." Een andere studente had even daarvoor meer geluk. ,,Ik heb wel su per hard moeten fietsen om op tijd te komen", klinkt het hijgend. ,,Het is verschrikkelijk onhandig, ik kan niet anders zeggen. Maar nu moet ik rennen." De studenten vinden dat Ik heb denk ik al drie, vier uur zitten wachten de informatievoorziening te wensen overlaat. ,,Ik weet niet wanneer de boot weer in de vaart komt, maar ik verwacht dat hij er nog wel een tijdje uit ligt", zegt Lucas Willems. Vanuit de Statenfractie van 50Plus zijn al vragen gesteld over de situatie aan Gedeputeerde Staten. Ook bij lokale partij Nieuw Gemeentebe lang in Sluis komen klachten bin nen, zegt fractievoorzitter Ranco Bogaard. ,,Het is heel vervelend voor mensen die er voor werk of studie dagelijks gebruik van maken, onac ceptabel eigenlijk." Zijn partij heeft de kwestie aangekaart bij het col lege, met de vraag contact te zoeken met het provinciebestuur. ,,Ook voor de toekomst, want dit moet je niet te vaak hebben. Mensen gaan dan de auto pakken en dat is zonde." Maljaars willen stellen helpen soepel uit elkaar te gaan It zaterdag 31 augustus 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 TERNEUZEN Na een volle week keihard werken is Terneuzen er klaar voor, voor de landelijke start vandaag van de vie ring van 75 jaar vrijheid én de herden king van de Slag om de Schelde die plaatsvond in de herfst van 1944. De officiële opening door onder ande ren koning Willem-Alexander is om 15.30 uur. Tal van andere activiteiten met veel live muziek beginnen om 11.00 uur, zoals op de groots opgezette, uit tientallen zeecontainers opgebouwde Vrijheidsboulevard aan de Wester- schelde. Elke container vertelt een eigen oorlogsverhaal, zoals die van het Korps Commandotroepen met Jack Bakker (links op de foto). FOTO PETER NICOLAI Gemor over uursdienst veer Een van de twee fietsvoetveren tussen Vlissingen en Breskens is al weken uit de vaart wegens een technisch probleem. Passa giers kunnen daardoor maar een keer per uur de oversteek maken en dat is vooral voor studenten een probleem. Zij balen ervan en moeten bij drukte maar hopen dat ze nog meekunnen. ,,Het is verschrikkelijk onhandig." - Jordy Walhout, student ®Kijk op de site bij /video Aangepast vaarschema bezorgt reizigers overlast ZEELAND5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29