O DE SLIMSTE FANS Gefeliciteerd, en een hand van de meester als prijs Genieten met onze busreizen effeweg.nl MEDIA CULTUUR 25 effeweg.nl of bel 08810 30 800 |ANVR De hele zomer keken 'slimste fans' Gudo Tienhooven en Alexander van Eenennaam elke dag naar De Slimste Mens. Gisteren zagen ze hoe oud-schaatser en presentator Rob Hadders de zomerkam- pioen van 2019 werd. GT: Allereerst: van harte Rob! En ik neem het je niet kwalijk dat je vo rige week tactisch voordeel had bij het verliezen van de slotronde. Is de schuld van de makers. Weet je waar ik van geniet? Dat zo'n finale een heerlijk Hollandse nuchterheid uit straalt. Het is gewoon weer een af levering, slechts aangedikt met kandidaten in pak en een handje confetti. John de Mol had er vast een showtrap en -ballet tegen aan gesmeten. Dit is meer Ik ben veel te verstandig om aan dit spel deel te nemen categorie: Gefeliciteerd, een hand van de meester en tot ziens maar weer. Wordt wel weer afkicken voor ons, vriend! GT: Absoluut! Wat moet ik nu kijken dan, Lingo?! Nog een favoriet moment van dit seizoen? Ik nomineer Maarten die in de lach schiet om een 'kwis pelende' Philip. En Pieter de Waard natuurlijk, die een vraag niet weet en 'pas' roept, dat een goed ant woord blijkt te zijn. AVE: Bij mij kwam er in de finale nog eentje bij: Kees van Amstel die niet wist in welke serie het popu laire personage Ank van Pijkeren voorkwam. De Luizenmoeder dus. ,,Daar heb ik zelf nog in gespeeld'', zei hij. Had jij trouwens te doen met Bram 'Joejoe' Krikke die tever geefs al zijn kennis over de MH17 spuide? GT: Ik vermoed dat hij wel degelijk het juiste vluchtnummer hoorde, maar niet wist welke ramp dat was. Een beetje sneu was het wel, maar hoogmoed komt vaker voor de val in dit spel. Als geintje een staar- wedstrijd beginnen (met schrijfster Nina Weijers), iets te zelfverzekerd kijken en weg ben je. AVE: Bram 'Toedeloe' Krikke dus. Nee, dat is flauw. Maar, Gudo, wie is jouw droomkan- didaat voor de komende reeks? Wie zou jij nou graag in zo'n stoel zien? GTAdriaan van Dis. Waar iedereen dan heel veel van verwacht, maar die het niet redt, omdat hij geen idee heeft wie Miley Cyrus is. Dit is het fraaie van dit programma. Een ware Slimste moet óók weten wie hot is op YouTube. Mocht ik een dodelijke ziekte krijgen, dan ga ik daar niet over zeuren aan tafel bij Jinek of Pauw AVE: Ik ga voor Rutger Castricum, al is het maar om te zien of Maarten zich tegenover hem kan beheersen. Tot slot even een vraag aan onszelf: zullen wij volgend jaar eens een reeks overslaan? 3, 2, 1... GT/AVE: NEEEEEEEEEE- EENNNNNNNNN! natuurlijk een farce is. Iedereen heeft een achilleshiel." Dat geldt zeker voor de rol die Pitt, onder regie van James Gray, in Ad Astra vertolkt: de astronaut Roy McBride, die in de ruimte op zoek gaat naar zijn vader (Tommy Lee Jones), een in ongenade gevallen ruimtepionier die op de planeet Neptunus buiten zijn boekje is gegaan. Roy wil zijn va der, een levende legende, tot de orde roepen. „De film gaat onder meer over het feit of een zoon verant woordelijk kan worden ge steld voor de zonden van zijn vader. En hoe hij daarvan los kan komen. Ze worden ondanks de duidelijke verschil len van inzicht toch verbonden door een soort navelstreng die doorgeknipt moet worden. Dat het ergens in het heelal bijna letter lijk gebeurt, maakt in feite niet zo veel uit." Ad Astra is on der de vlag van de productiemaat schappij van Pitt, Plan B, gemaakt. Ooit was zijn ex Jennifer Annis- ton mede-eige naar, maar zij trok zich na hun scheiding terug. De acteur, die schathemelrijk is, wil zijn verdiensten ook inzetten om lastig lijkende filmprojecten van de grond te krijgen. Het heeft al een imposante reeks films opgeleverd, zoals de Os carwinnaars 12 years a slave en Moon light, de honkbalfilm Moneyball en The Tree of Life. Alleen in de laatste twee kwam hij ook voor de camera in actie. ,,Ik ben vooral op zoek naar verha len die een historische, maatschap pelijke of zelfs filosofische betekenis hebben. Ik ben in al deze onderwer pen geïnteresseerd. Met onze steun kunnen dergelijke films daadwerke lijk ontstaan. En ik hoef dan echt niet met mijn snoet voor de camera te verschijnen.'' Hondendrol Pitt oogstte dit jaar veel lof met zijn vertolking in de Quentin Tarantino- film Once Upon A time... in Hollywood. Hij kijkt terug op een van de beste er varingen uit zijn carrière. ,,Quentin is een rare, begeesterende snuiter. Hij kan hele verhalen vertellen over hoe hij die ochtend in een hondendrol is gestapt. Hij maakt er meteen een enorm drama van. Maar hij inspireert iedereen in zijn omgeving.'' Nu al wordt gefluisterd dat Pitt volgende jaar zeker kan rekenen op een Oscarnominatie voor zijn vertol king van de stoere stuntman. ,,Ach, hoepel op'', zegt hij quasi geïrriteerd. ,,Het is nog veel te vroeg om daarmee bezig te zijn. Bovendien beschouw ik prijzen als een bijzaak in ons vak. Ben je daar bewust mee bezig, dan moet je in mijn ogen echt een ander beroep kiezen.'' 'ttf' Italiaanse Bloemenrivièra 0 en Cöte d'Azur Sauerland Rome, Florence en Venetië Zwitserse Alpen met Mont Blanc Express Istrië, Brjjuni en Rovinj Boek zonder aanbetaling zaterdag 31 augustus 2019 GO AVE: Een verademing, Gudo! Brad Pitt in drie van zijn films: Moneyball uit 2011, het nieuwe Ad Astra en het eerder dit jaar verschenen Once upon a time in... Hollywood. - 2 -1 INCL 2 TREINREIZEN: MONT BLANC EXPRESS EN TASCH - ZERMATT Ontbjjten diner Vertrek: 16,27 sep, 4,12,19,25 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 20 sep, 4,12,19,25 okt Ontbjjten diner Vertrek: 4,12,19,25 okt, 1,8 nov Ontbjjten diner Vertrek: 20,27 sep, 4,12,19 okt ALL inclusive Vertrek: 21 okt, 15,18,25 nov, 2 dec ALle Fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en CalamiteitenFonds. ^0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25