24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV In de sciencefictionfilm Ad Astra stelt hoofdrolspeler Brad Pitt (55) vooral vragen over mannelijkheid. ,,Ik ben opgegroeid met de Marlboro- cowboy als ideaalbeeld.'' INTERVIEW BRAD PITT zaterdag 31 augustus 2019 Yolanthe Cabau als keiharde politievrouw - ik had er van tevoren al heel veel zin in. En ik moet zeggen, de nieuwe comedy DNA, die donderdag in première ging op SBS 6/Talpa, was nog beter dan ik durfde hopen. De makers rie pen afgelopen dagen wervend dat de serie een kruising was tussen Baantjer en Sex and the City, maar dat was veel te bescheiden. Het is niks min der dan Police Academy meets het eerste seizoen van Dr. Deen. U weet wel, toen er nog met hengels haaien werden gevangen voor de kust van Vlie land, drijfhout kurkdroog aanspoelde en oma Deen met een bak popcorn naar een bevalling zat te kijken op de keukentafel van Maria. Yolanthe acteert, gestoken in een zwart leren jackie, vol overgave een stoere politiechick die de rest van het rechercheteam eigenlijk overbodig maakt. Zeker haar karikaturale mannelijke col lega's die in de hokjes 'lompe neanderthaler' en 'sullige nerd' vallen. Bij elke achtervolging over balkons blijft haar haar keurig in model zitten. Voor de bijdehante lijkschouwer heeft ze steeds een snedig weerwoord. En het mooie is dat ze een zaak weet op te lossen door een ambtenaar een dossier te ontfutselen waarin op de eerste pagina doodleuk staat dat hij corrupt is. En dan heb ik nog niet over de rest van de glans rollen gehad. Waarbij alleen Loes Haverkort me tegenvalt, maar die is toch te veel serieus actrice voor zo'n kluchtige comedyserie. allemaal best wel triest is. Want DNA is natuurlijk helemaal niet bedoeld als comedy, maar als bloed serieuze dramaserie. Ik hoor u zeggen: nogal wie des dat het teleurstelt met Yolanthe als hoofdrol speelster. Maar aan de andere kant: de dramatak van Talpa staat als een huis. Denk aan Gooische Vrouwen, Divorce, Familie Kruys en Oogappels dat het voor de NPO mocht maken. Allemaal vlot ge draaide, goed gespeelde series, met dito scenario's én herkenbare personages en situaties. Ook al is het uitgangspunt soms over de top, zoals drie ge scheiden mannen die samenwonen, of dat rare ge zin Kruys met als onbetwist hoogtepunt de hyste rische Ruxandra. Alleen al door dit typetje van Elise Schaap kijk ik reikhalzend uit naar morgen, als het nieuwe seizoen begint. Na één aflevering is wel duidelijk dat Yolanthe- vehikel DNA bepaald niet in dit rijtje topseries thuishoort. Maar eerlijk is eerlijk, als je de serie beschouwt als parodie op een politiereeks en een grote bak popcorn maakt voor jezelf, heb je net als oma Deen aan die Vlielandse keukentafel een ui terst vermakelijk uurtje. Serie met Grives op filmfestival Metropole eert Shaffy Quote van de dag Vertrouwen hebben in Jezus als het minder met je gaat is het zwaarste dat er is Als geen ander be seft Brad Pitt dat hij een geluksvo gel is. Zijn be scheiden komaf zal de acteur nooit verlooche nen. ,,Ik voel mij soms als de man die de hoofdprijs in een loterij heeft ge wonnen. Ik ben letterlijk van onde ren af begonnen. Mijn ouders hadden het niet breed. Ik genoot een harde opvoeding, maar mijn vader had het beste met ons voor. Zoals ik nu ook met mijn kinderen probeer.'' Als voorbeeld over zijn jonge jaren memoreert Pitt: ,,Op mijn 23ste had ik nog nooit met een vliegtuig gevlo gen. Pas toen ik de kans kreeg om mijn droom als acteur na te jagen ben ik gaan reizen.'' Om aanwezig te zijn op het Film festival van Venetië heeft Pitt een pittig reisschema met als startplaats Los Angeles achter de rug. De acteur, die zijn leeftijd van 55 jaar niet is aan te zien, vecht naar eigen zeggen tegen een jetlag. Een glas cola, volgestouwd met ijsblokjes, moet hem bij de les houden. Buiten het Exelsior Hotel op het Lido is hij door overenthousiaste Italianen wild onthaald, vooral door jonge vrouwen. ,,Ze weten kennelijk Brad Pitt op het filmfestval van Venetië. foto epa Prijzen zie ik als een bijzaak. Als je daar bewust mee bezig bent, moet je een ander beroep kiezen dat ik weer beschikbaar ben'', grapt het Amerikaanse idool, doelend op zijn breuk met Angelina Jolie. Pitt - modieuze pet schuin op het hoofd, een legergroen T-shirt dat zijn tatoeages nauwelijks bedekt en een beginnend baardje - zit echter niet te wachten op dergelijke adoratie. De door hem geproduceerde sciencefic tionfilm Ad Astra, waarin hij een fy siek zware hoofdrol speelt, eist zijn volledige aandacht op Achilleshiel ,,De film gaat over veel kwesties, maar ik stel vooral mijn eigen man nelijkheid ter sprake'', verduidelijkt hij. ,,Wat mogen mannen wel of niet aan emoties tonen? Kijk, ik ben opge groeid in een Amerikaans milieu waarin de Marlboro-cowboys min of meer een ideaalbeeld waren. Stoere kerels die hun gevoelens niet tonen. Ze zijn altijd zeker van hun zaak. Wat Yolanthe Maar weet u wat de grootste grap was? Dat het GO TELEVISIE De serie Kei- zersvrouwen, waarin de van dealen ver dachte Imanu- elle Grives speelt, gaat 2 oktober in pre mière bij het Nederlands Film Festival. De serie over es corts is ook te zien op NPO 3. MUZIEK Het Metropole Orkest gaat eind dit jaar op tournee met de klassiekers van Ramses Shaffy. Onder de solis ten zijn Maarten Heijmans, Jenny Arean en Thijs van Leer. De tour begint 1 de cember, op Shaffy's tiende sterfdag. —Justin Bieberoplnstagram. De zanger kampt met men tale problemen en vindt steun bij het geloof. 'Stoere kerels zijn een farce' Ab Zagt 44 - Brad Pitt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24