Met jouw krant naar de Formule 1 0DU3HI MAX VERSTAPPIjjÉ RED BULL RACING Met deze krant kun je op reis naar Abu Dhabi en Dubai, unieke bucketlistbestemmingen vol bezienswaardigheden én met Formule 1-spektakel. Alles is hier groot, groter, grootst, van het hoogste gebouw ter wereld tot 's werelds snelste achtbaan. De recordattracties op een rij. Gebouw De Burj Khalifa is niet te missen. Het hoogste gebouw van de wereld (828 meter) torent uit boven de miljoenenstad Dubai als een raket die klaarstaat voor lancering. De lift brengt je met een snelheid van 42 kilometer per uur naar het observatiedek op de 148ste verdie ping, waar je vanaf een hoogte van 555 meter uitkijkt over de Perzische Golf en het woestijnachtige achterland. De Burj Khalifa, die werd geopend in 2010, is gebouwd in de vorm van de hymenocallis, een Arabische woestijnbloem. Fontein Rond de Burj Khalifa, in het Burj Khalifa Lake, ligt de Dubai Fountain, 's Avonds vindt hier elk half uur 's werelds grootste fontein show plaats, waarbij de waterstralen 152 meter hoog de lucht in spuiten, verlicht door 6600 lampen. De waterstralen dansen op de muziek. Elke show is anders, met choreogra fieën die zijn gebaseerd op zowel traditionele Arabische muziek als moderne popklassie- kers, zoals Michael Jacksons Thriller. Een gratis attractie die door iedereen te bekijken is vanaf de waterkant. Winkelcentrum Naast de Burj Khalifa ligt de Dubai Mall, met een winkeloppervlak van ruim een half miljoen vierkante meter en zo'n 1300 winkels een duizelingwekkend grote shoppingmall. De Dubai Mall is vooral gericht op vrouwen die van mode houden. Alle prestigieuze merken zijn hier vertegenwoordigd, zoals Armani, Dior, Gucci en Versace. Andere attracties zijn een ijsbaan, een pretpark, een megabioscoop, een gigantisch dinosaurus skelet én 14.000 parkeerplaatsen, waar je Ferrari's en Lamborghini's kunt spotten. Aquarium Dé blikvanger van de Dubai Mall is het midden in het winkelcentrum gelegen Dubai Aquarium. Tijdens het shoppen sta je hier oog in oog met haaien, roggen en de meest uiteenlopende vissoorten. In totaal zwem men er meer dan 33.000 zeedieren rond in het grootste aquarium op aarde, dat zich uitstrekt van de begane grond tot de eerste verdieping, een afmeting heeft van 32 bij 8 meter en 10 miljoen liter water bevat. Om de druk daarvan te kunnen weerstaan, is de aquariumwand liefst 75 centimeter dik. Skibaan Skiën in de woestijn? Geloof het of niet, maar ook dat is mogelijk in Dubai. In het winkel centrum Mall of the Emirates bevindt zich Ski Dubai, de grootste indoorskibaan ter wereld. Terwijl het buiten zweten is, kun je binnen afdalen van één van de vijf pistes, waarvan de langste 400 meter is. Je wordt ook voorzien van skikleding, want die doe je niet standaard in je koffer als je op vakantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22