20 [Rggjgiti FORMULE 1 GRAND PRIX VAN BELGIË A Bronzen plak voor Korrel Broenink zeker van de Spelen Pierre Gasly was niet de eerste die zijn billen brandde aan het stoeltje naast Max Verstappen. Nu neemt Alexander Albon plaats op misschien wel het moeilijkste zitje van de Formule 1. ,,Een perfecte teamgenoot voor Max vind je niet zomaar.'' UITSLAGEN zeges) had hij liefst zeventien teamgenoten. Vergeten coureurs als Norberto Fontana en José Pe dro Lamy, maar ook grote kampi oenen als Mika Hakkinen (Lotus) en Michael Schumacher (Benet ton). ,,En mij verging het ook niet zo goed toen ik naast Michael reed. Veel jongens die met Lewis Ha milton reden, hebben dezelfde er varing. Naast Max zie je hetzelfde gebeuren, al moet er toch iemand zijn die het wél kan naast hem.'' Of Albon diegene is? Stel die vraag in Spa en de twijfel komt je massaal tegemoet. ,,Zijn opdracht is niet makkelijk. Je vindt niet zo maar iemand die zich meteen kan meten met Max'', zo analyseert Kvyat de overstap van zijn team genoot van de laatste maanden. Acht, negen jaar terug was de nu 23-jarige Albon Verstappen nog geregeld de baas op de kartbaan. Maar de progressie die de twee na dien doormaakten, is onvergelijk baar. Albon begint in België aan zijn dertiende grand prix, de an derhalfjaar jongere Verstappen aan zijn 94ste. Herbert: ,,Is Alex een Max-beater? Dat was hij ooit, maar dingen zijn veranderd...'' Verstappen is een fenomeen ge worden. Een gevreesde coureur. ,,Max is Max. Agressief, kalm, rauw. Om Max kun je niet heen. Alexander is juist vrij verlegen. Met een helm op kon hij tot nu toe prima met de druk omgaan, maar bij Red Bull wordt alles anders. Vraag dat maar aan Pierre...'' Geduld ,,Alex is een snelle jongen. Ik heb hem hoog zitten, maar dat had ik Pierre ook'', bekende Verstappen in Spa, waar Albon vervolgens uit legde dat niet meteen van hem wordt verwacht dat hij zijn Neder landse teamgenoot kan bijbenen. Natuurlijk zal hij de tijd krijgen, maar geduld is in de paddock ner gens zo snel op als bij Red Bull Ra cing. Dat beseft Albon donders goed. ,,Ergens voel ik ook wel aan dat deze stap beter ietsje later op snapt dat de media dat ervan ma ken. ,,Maar als je iedereen klopt die bij jou in het team komt, is dat in de eerste plaats omdat je gewoon beter bent. Niet omdat je een talent killer bent, natuurlijk. Dat is ge woon hoe Formule 1 werkt.'' De nu 55-jarige Herbert kan het weten. In twaalf seizoenen (drie Arme Alexander Al bon. Zijn Formule 1- cv is nog zo kort als een konijnenstaartje en nu al stapt hij in naast Max Verstappen bij Red Bull Racing. Natuurlijk is hij daar na twaalf raceweekenden op het hoogste niveau nog niet optimaal op voorbereid. Maar Pierre Gasly bleek zelfs na een heel jaar warm lopen bij Toro Rosso niet opge wassen tegen de flitsende Neder lander. ,,En zo werken ze daar. Le ver je niet, dan is de volgende aan de beurt'', legde oud-Red Bull- coureur Daniel Ricciardo nog eens fijntjes uit in Spa, waar morgen de dertiende race van 2019 wacht. Een grand prix met Ricciardo in een Renault, vrijwillig vertrokken na tweeënhalf jaar naast Verstap pen. Gasly terug bij Toro Rosso, al verlept na een halfjaar met Ver stappen. Daniil Kvyat ook in een Toro Rosso, in 2016 vervangen voor Verstappen. En Carlos Sainz jr. in een McLaren, nog altijd wat jaloers op Verstappen na hun ge zamenlijke debuutjaar. Wat al deze coureurs die ergens het pad kruisten met Verstappen met elkaar gemeen hebben? Dat de samenwerking met de Nederlan der niet direct een positieve im puls aan hun carrière heeft gege ven. In een sport waar je teamge noot je eerste referentiekader is, ligt altijd het gevaar op de loer dat een toptalent in dezelfde stal jouw loopbaan schaadt. Weinig zonlicht in de schaduw van een winnaar, immers. Grote kans dat je snel ver welkt. In Spa werd Verstappen ge vraagd of hij zich kan voorstellen dat andere coureurs een tikje be ducht zijn om zijn teamgenoot te worden. Verstappen zuchtte even. ,,Sorry, maar het is een beetje waardeloos om hier een antwoord op te moeten geven...'' Oud-coureur Johnny Herbert moet hard lachen als die vraag ter sprake komt. Max de career killer, de voor Sky Sports actieve Herbert zaterdag 31 augustus 2019 JUDO Michael Korrel heeft bij de wereldkampioen schappen in Tokio brons behaald. De 25-jarige Ne derlandse judoka won in de klasse tot 100 kilogram beide partijen in de herkan singen. Korrel rekende eerst met waza-ari af met de nummer één van de we reld, Varlam Liparteliani uit Georgië. Vervolgens was hij te sterk voor de huidige wereldkampioen Cho Guham uit Zuid-Korea. Simeon Catharina strandde in dezelfde klasse in de derde ronde. De WK-debu- tant verloor van Guham. Wilson Chandler is voor 25 duels geschorst. De 32-jarige Amerikaan, spe lend in de NBA voor Brooklyn Nets, testte po sitief op het middel ipa- morelin. ROEIEN Skiffeur Stef Broenink heeft bij de we reldkampioenschappen in Linz de finale bereikt. De Nederlander is daardoor zeker van de Spelen. Ook Lisa Scheenaard en Roos de Jong stelden met een fi- naleplek de Spelen veilig. In de lichte dubbelvier haal den de mannen brons. Na mens Nederland kwamen Damion Eigenberg, David Kampman, Ward van Zeijl en Bart Lukkes in actie op dit niet-olympische num mer. Iedereen naast Max verwelkt Roeien Linz. Wereldkampioenschap. Mannen, dubbel twee halve finale: 1. Doyle/Byrne (Ier) 6.13,88, 2. Prun- deanu/Enache (Roe) 6.14,86, 3. Collins/Thomas (GBR) 6.15,84, 4. Keijser/Van Sprang (Ned) 6.20,27. Top-3 naar finale en Spelen. Wielrennen Ronde van Spane. Mannen, zesde etappe (183,2 km): 1. Valverde (Spa) 4.34.11, 2. Roglic (Slo) z.t, 3. Angel López (Col) 0.06, 4. Quin- tana (Col) z.t, 5. Majka (Pol) 0.42, 6. Ion Izagirre (Spa) 0.48, 7. Poga- car (Slo) 0.51, 8. Aru (Ita) z.t, 9. Bennett (NZl) 1.07, 10. Rodriguez (Spa) 1.20, 15. Kelderman (Ned) 1.48. Algemeen klassement: 1. Angel López (Col) 28.19.13, 2. Roglic (Slo) 0.06, 3. Valverde (Spa) 0.16, 4. Quintana (Col) 0.27, 5. Majka (Pol) 1.58, 6. Pogacar (Slo) 2.36, 7. Chaves (Col) 2.52, 8. Bennett (NZl) 3.34, 9. Keldermans (Ned) 3.36, 10. Aru (Ita) z.t. KVYAT RICCIARDO 'ftcdji. SAINZjr. Arjan Schouten Kan Alexander Albon zijn nieuwe teamgenoot bijbenen? FOTO GETTY IMAGES Spa-Francorchamps

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20