Vriendin Julia Görges even vijand in vierde ronde US Open 18 ZEELAND Veerman naar Heerenveen Kiki Bertens speelt vandaag op de US Open om een plek in de vierde ronde tegen Julia Görges. Behalve goed spelen is het ook de kunst om te gaan met de typisch Amerikaanse omstandigheden. zaterdag 31 augustus 2019 Nieuwkoop naar Willem II Smalling naar club Kluivert Als Kiki Bertens ergens in de eer ste set op haar bankje gaat zitten, hoort ze de stemmen achter haar. Nederlanders, kritische Nederlan ders zo te horen. 'Nou het gaat niet zo goed hè. Zijn we hier voor ko men kijken'. Aan de overkant staan de (Amerikaanse) Italianen letterlijk te springen op de banken als hun held Paolo Lorenzi na vijf uur zijn potje wint. Op weinig plekken kom je als tennisfan dichter bij de spelers dan bij de grand slams. De US Open mag dat het grootste tennis- stadion ter wereld huisvesten, er is ook een zwik kleinere baantjes waar je vanaf rij i de zweetdrup pels over Bertens' nek ziet rollen. Mooi voor de toeschouwers, op momenten bloedirritant voor de artiesten. In haar tweederondepar- tij kon Bertens op baan 13 letterlijk horen hoe er over haar werd ge- sproken. ,,Als je wint vindt ieder een het leuk en heb je goed ge speeld. Maar een game eerder was het nog helemaal kut. Nederlan ders zijn heel eerlijk. En ik snap het hélemaal, ik zou het zelf mis schien ook zeggen als ik daar zat. Natuurlijk is alle support welkom, maar als je op de baan staat denk je: ga lekker weg als je het niet leuk vindt." Het verklaart de dodelijke blik waar Bertens kletsende tribu neklanten soms op trakteert. Tips toeroepen Nee, de US Open is niet zo van het 'quiet please'. Op de kleinere ba nen loopt iedereen in en uit, tus sen de games en soms zelfs punten door. Even een hamburger halen of een baantje verderop kijken. Die losse sfeer typeert het laatste grand slam van het jaar, en heeft met enig zoeken ook een voordeel. Raemon Sluiter kan Bertens onge merkt wat tips toewerpen als het niet loopt, zoals in het begin van Moge de beste winnen, daarna geven we elkaar een knuffel en zijn we weer vriendinnen de wedstrijd tegen Anastasia Pavljoetsjenkova (7-5, 6-4). „Ei genlijk ben ik er niet zo van", zegt de coach. ,,Ik hou meer van: zoek het in de partij zelf maar uit. Maar als Kiki zoals nu worstelt, komen er wel wat dingetjes uit. Ik weet dat ik er een waarschuwing voor kan krijgen en vanaf dan mijn mond moet houden. En het ook niet altijd kan. Stel het is haar ge geven om straks te spelen in het Arthur Ashe Stadium, dan kan ik kan daar moeilijk met een mega foon gaan zitten." Over de onrust langs de banen: ,,Op een gegeven moment moet je daar als top 10- speelster wel beter mee om kun nen gaan." Om in New York voor het eerst de vierde ronde te halen moet Ber- tens vandaag haar tennisvriendin Julia Görges verslaan. Ze won tweemaal van de Duitse nummer 30 van de wereld, maar verloor de laatste keer. In de kwartfinale van Wimbledon was Bertens op 6-3, 5-5 een paar punten verwij derd van de winst, maar liet die vervolgens nog glippen. Görges kent een minder goed seizoen dan de twee vorige jaren, maar is met haar powertennis wel een gevaarlijke klant. ,,Het gaat weer een mooi gevecht worden. Moge de beste winnen, daarna ge ven we elkaar een knuffel en zijn we weer vriendinnen", blikt Ber- tens vooruit. VOETBAL Bart Nieuwkoop maakt dit voetbalseizoen af bij Willem II. De Tilburgers huren de 23-jarige rechter- verdediger van Feyenoord. De Rotterdamse club heeft het na dit seizoen aflo pende contract met Nieuw koop wel verlengd tot 2021. Feyenoord wacht morgen het competitieduel met Wil lem II. Daarnaast verhuurt de Rotterdamse club het 17-jarige talent Crysencio Summerville voor een sei zoen aan ADO Den Haag. De aanvaller werd vorig seizoen uitgeleend aan FC Dordrecht. VOETBAL Manchester Uni ted verhuurt Chris Smalling (foto) de rest van dit jaar aan AS Roma. Dat heeft United-oefenmeester Ole Gunnar Solskjaer gisteren gezegd tijdens een pers conferentie. Smalling kwam dit seizoen tot dusverre weinig aan spelen toe bij United. De 29-jarige verde diger kwam in 2010 over van Fulham en heeft bij United nog een contract tot de zomer van 2022. Bij Roma wordt Smalling onder meer teamgenoot van de Nederlander Justin Kluivert, die er vorig jaar neerstreek. VOETBAL SC Heerenveen heeft Joey Veerman ge contracteerd. De 20-jarige Volendammer tekent een contract voor drie seizoe nen in Friesland met een optie voor nog een seizoen. Veerman maakte op 17-ja- rige leeftijd zijn debuut voor FC Volendam en speelde sindsdien 79 wed strijden voor de eerstedivi- sieclub. De middenvelder scoorde 12 keer en kwam tot evenzoveel assists. ,,We volgen hem al langere tijd en kennen zijn kwaliteiten. Joey is technisch vaardig, heeft een goed inzicht en kan zich bij ons uitstekend doorontwikkelen", zegt Gerry Hamstra, technisch manager van Heerenveen over de transfer. Kiki Bertens in volle concentratie. De Nederlandse heeft soms last van het publiek, ze hoort namelijk alles. foto ap Kiki Bertens hoort alles uit het publiek Rik Spekenbrink New York -Kiki Bertens (27) Julia Görges is de volgende opponent van Kiki Bertens. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18