Geblesseerde Hazard toch in selectie België start EK 17 Belgrado: daar worden jongens ke rels van. ,,Ik hoop dat zoveel mogelijk spe lers de Champions League in gaan'', zei bondscoach Ronald Koeman eind vorig seizoen. ,,Of anders pou lefase Europa League. Onder zo groot mogelijke weerstand.'' In de eredivisie blijft Ajax dé te kloppen ploeg in de titelrace. Maar PSV heeft zich de afgelopen weken nog zodanig versterkt (Mitroglou, Doan, Schwaab) dat vanuit Eindho ven het signaal is afgegeven: wij willen écht het gevecht aan, on danks een kleiner budget. Let wel: de landstitel heeft dit seizoen zijn éxtra waarde terug. De eredivisie kampioen van 2020 gaat weer rechtstreeks de Champions League in, zonder voorronden. Dit weekeinde is meteen al een aardige test hoe iedereen deze Eu ropese succesweek verteert. Alle Europacupdeelnemers hebben in de eredivisie toevallig een uitwed strijd. Ajax op bezoek bij het verras sende Sparta. PSV bij RKC, voor zo'n typische wedstrijd die je mak kelijk kunt onderschatten. In de Gelredome wacht het sterk gestarte Vitesse AZ op. En Feyenoord? Dat reist morgen af naar Tilburg, naar koploper Willem II. De 'Rode Duivels', derde op het WK van vorig jaar, spelen vrijdag eerst in Serravalle tegen San Ma rino. Drie dagen later nemen ze het op Hampden Park in Glasgow op tegen Schotland. Hazard wacht nog op zijn officiële debuut voor Real Madrid. De topaankoop van deze zomer, voor 100 miljoen euro overgekomen van Chelsea, raakte kort voor de competitiestart ge blesseerd. Martinez moet het doen zonder de geblesseerde Vincent Kom- pany, de speler-trainer van An- derlecht, en Axel Witsel. De mid denvelder van Borussia Dort mund kampt met een spierscheu- ring. sing. Even daarvoor had de topsco rer aller tijden van het Nederlands team al de paal geraakt. De tweede van Oranje maakt Jjill Roord, zolang de nummer twaalf, maar nu is de speelster van Arsenal dan toch ook basisklant bij Oranje. Nog voor rust scoort ook recordin ternational Sherida Spitse uit een vrije trap met veel hulp van de kee per van Estland. En jawel, ook vlak na rust wordt de specialiteit van huize Spitse weer geserveerd. Experimenteren De paar plukjes Nederlandse fans op de tribunes zagen dat bonds coach Sarina Wiegman, die haar vijftigste wedstrijd coachte, in de tweede helft de ruimte nam om wat te experimenteren. Ze vond aanvaller Lineth Beerensteyn, één van de verrassingen tijdens het af gelopen WK, zichzelf terug op de positie van rechtsback. Wat proefballonnetjes oplaten, het kan allemaal in een interland als deze waarin de score in de tweede helft nog wat oploopt als weer Miedema scoort na een assist van invaller Shanice van de Sanden. 63 goals heeft Miedema nu voor Oranje gemaakt. Ze valt een kwar tier voor tijd geblesseerd uit. zaterdag 31 augustus 2019 GO A Paul Pogba speelt in de groepsfase van de Europa League met Man United tegen AZ in het Cars Jeans Stadion. FOTO BSR Groepsindeling Europa League: Groep A: Sevilla, Apoel Nicosia, Qarabag, Du- delange. Groep B: Dinamo Kiev, FC Kopenhagen, Malmö FF, FC Lugano. Groep C: FC Basel, Krasnodar, Getafe, Trab- zonspor. Groep D: Sporting Portugal, PSV, Rosenborg, LASK. Groep E: Lazio, Celtic, Stade Rennes, CFR Cluj. Groep F: Arsenal, Eintracht Frankfurt, Stan dard Luik, Vitoria Guimaraes. Groep G: FC Porto, Young Boys, Feyenoord, Rangers. Groep H: CSKA Moskou, Loedagorets, Espa- nyol, Ferencvaros. Groep I: Vfl Wolfsburg, KAA Gent, Saint- Etienne, Oleksandrija. Groep J: AS Roma, Borussia Münchenglad- bach, Basaksehir, Wolfsberger AC. Groep K: Besiktas, Sporting Braga, Wolver- hampton Wanderers, Slavan Bratislava. Groep L: Manchester United, Astana, Partizan Belgrado, AZ. BRUSSEL De Belgische bondscoach Roberto Martinez heeft Eden Hazard opgeroe pen voor de EK-kwalificatie- wedstrijden tegen San Marino en Schotland, hoewel de top- aankoop van Real Madrid met een dijbeenblessure kampt. Martinez wil met zijn medische staf zelf kunnen beoordelen hoe Hazard ervoor staat. ,,Eden is onze aanvoerder, we zien hem hier dinsdag'', zei de Spaanse trainer bij de presentatie van zijn selectie. ,,We gaan dan samen bekijken of hij misschien tegen Schotland kan spelen.'' A Sherida Spitse schoot twee keer raak voor de Leeu winnen. FOTO BSR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17