'Tintelende ledematen zijn slecht nieuws. Dat mag nóóit' een middel om opgewonden te raken. Ik zie Kinbaku als een kunstvorm.'' Wat niet betekent dat hij niet knoopt mét seks. Hij lacht breed. ,,Zeker wel. Op die momenten ben ik minder bezig met de esthetische kant. Snelheid is dan belangrijker dan schoonheid." Ik richt me tot Daisy Bell. ,,Hoe zit dat bij jou?'' De blondine lacht verlegen. ,,Dit is mijn werk. Maar het idee dat ik mks in te brengen heb, vind ik leuk.'' Bell werkt ook weleens met andere 'kno- pers'. Of de sessies een succes zijn, varieert. ,,Bob weet precies waarmee hij bezig is. Dus kan ik me overgeven. Dat lukt niet bij een amateur.'' In bed experimenteert Bell 'jammer genoeg' niet met bondage. ,,Mijn vriend houdt er niet van.'' Roos heeft momenteel geen relatie. Kan hij vallen op een dame die niks van bon dage wil weten? Vroeger had Roos daarop volmondig 'nee' geantwoord. Tegenwoor dig is hij milder. ,,Zolang ze me vrijlaat om te werken, of te spelen zoals wij dat noe men, is het geen punt. Anders wel.'' Maar bondage is niet pijnlijk, niet écht. Oké, het touw snijdt in mijn huid. Maar dat is te overzien. Bondage kan zeer doen, weet Bob Roos. Het is geen pretje urenlang opge knoopt ondersteboven te hangen. Om de veiligheid te waarborgen hanteert hij de 'twee uur-regel'. ,,Ik speel nooit langer.'' Er is meer waarop je moet letten. ,,Tintelende ledematen zijn slecht nieuws. Een teken dat de bloedtoevoer afknelt. En dat mag nóóit.'' Helaas weet niet iedereen dit. Kinbaku moet zorgvuldig gebeuren. Ondeskundige handelingen kunnen zenuwen onherstel baar beschadigen. En wie speelt met tou wen om de nek, moet helemaal op z'n tellen passen.'' Het is dus belangrijk dat je weet wat je doet, als je letterlijk de touwtjes in handen hebt. Roos: ,,Begin niet zomaar met hanne sen. Volg eerst een cursus, of bekijk tutori als online. Ik weet precies welke ader waar zit. Daarom kan ik vrouwen ophangen aan hun keel zonder dat het onveilig is. Dat geldt niet voor amateurs.'' O, en nog iets: met bondage experimenteren terwijl je drinkt of (hard)drugs gebruikt, raadt Roos sterk af. Een vlaag van paniek overvalt me. Niet gek. Mijn kuiten zijn aan mijn bovenbenen vastgemaakt en mijn armen zitten strak op mijn rug gebonden. Om het 'af te maken' zijn er touwen om mijn romp en borsten gewikkeld, in een beeldig patroon. Ik kan geen kant op. ,,Wat als ik nu een paniek aanval krijg?'' vraag ik op luchtige toon. ,,Dan heb ik je binnen een minuut of twee los'', zegt Roos. Hij demonstreert hoe snel hij model Bell 'uit de knoop' heeft. Indruk wekkend. Maar Duncan komt net kijken. ,,Je kunt een scherp mes in de buurt leg gen, voor noodgevallen'', zegt Roos. ,,Veel modellen en vriendinnen vinden dat een fijn idee.'' Hij haalt zijn schouders op. ,,Prima, wat mij betreft. Maar ik weet ze ker: als er brand uitbreekt, heb ik de kno pen sneller los met de hand. Het mes dat in de buurt ligt heeft één functie: gerust stellen.'' Spelen met bondage doe je samen. ,,De communicatie tussen de onderdanige en de dominante is erg belangrijk.'' Verbaal en non-verbaal. Let goed op de gezichts uitdrukking, adviseert Bob Roos. ,,En spreek een stopwoord af.'' We zijn klaar. ,,En nu thuis eindeloos her halen'', instrueert Roos. ,,Een beginner heeft vier tot zes touwen nodig. Ga daar mee aan de slag. Oefen op je eigen benen, voor de televisie. Net zolang tot je de kno pen blind kunt leggen.'' Wat ik ervan vind, vraagt Duncan. Ik ben enthousiast. Ik koop vier originele Japanse touwen, een tas vol. We lopen hand in hand naar buiten. Ik kan niet wachten om thuis zijn nieuw- verworven skills te testen. Ik ben geen sm-fan. Pijn is niet mijn ding. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2019 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 119