Duncan Wie een bevredigend seksleven belangrijk vindt, doet er goed aan bij tijd en wijle de comfortzone te verlaten. Daar geloof ik heilig in. Door de jaren heen heb ben geliefde Duncan en ik om die reden flink geëxperimenteerd. Tantra, swingen, erotische feesten; van alles passeerde de revue. Sommige probeersels slaagden, andere mondden uit in een fiasco. Tijdens het ontbijt vanmorgen voorspelde ik dat bondage weleens in de categorie 'blijvertje' kon vallen. Het lijkt me wel wat: Duncan die in staat is razendsnel mijn handen ach ter mijn rug te knopen, of me soepel vast bindt aan het bed. Dat laatste probeerden we eerder: zonder succes. Na vijf minuten gekloot met knopen riep ik geërgerd: 'Hallo, zit ik al vast, of wat?' Het aspect van domi nantie bij bondage spreekt mij aan. Maar het is wel belangrijk dat 'de baas' controle heeft. Geklungel is een lustkiller. Lang verhaal kort: op dat punt valt er wel wat te winnen. De mussen vallen dood van het dak, zo warm is het vandaag. ,,Niet het ideale weer voor een cursus bondage'', zegt bondage koning Bob Roos (46) als hij de deur opent van zijn studio aan huis. Vandaag leert Roos, eigenaar van bedrijf RopeMarks, ons de beginselen van 'Kinbaku', Japanse bon- Zodra termen als 'bondage' en 'sm' vallen, vliegen de vooroordelen en misverstanden ons om de oren. Journalist Marith Iedema is voorstander van zelf proberen, voordat ze oordeelt. Daarom neemt ze bondageles, samen met geliefde 28 Als een rollade in een netje ILLUSTRATIES MAGDA RINKEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 116