'Door dit werk praat ik meer met mensen' 'Eerst was ik verlegen, nu heb ik meer zelfvertrouwen' ,,Erg hè? Dit is zo'n recht model van dikke zwarte stof. Iedereen vindt de broek verschrikkelijk. Bij Albert Heijn mogen ze gewoon hun eigen spijker broek aan.'' Romana's ogen rollen nog net niet omhoog terwijl ze van haar verrijdbare container met een voorraad chips en snoep naar de kantine loopt. Dat is dan ook het enige minpuntje van de supermarkt waar ze vorig jaar maart aan de slag ging. ,,Ik wilde geld verdienen en nieuwe mensen leren kennen. Dat is gelukt: we gaan weleens met elkaar naar een feestje in de stad. Iedereen praat hier met iedereen; er zijn geen aparte clubjes onder het personeel.'' Het werk brengt Romana dus meer dan wat extra zakgeld. Bovendien merkt ze dat ze opener is geworden. ,,Ik ben meer outgoing, dat is het woord. Mijn ouders vinden dat ook. Eerst was ik verlegen als mensen wat aan mij vroegen, nu heb ik meer zelfvertrouwen.'' Ze spaart met het geld dat ze ver dient - 6 euro per uur - voor een eigen paard, een eigen huis en, een wens die misschien het eerst in ver vulling gaat: voor AirPods - draad loze oortjes van 180 euro. Een jaar geleden kreeg Romana op slag. „Omdat ik de nieuwe vakken vullers inwerk. Ze hebben mij dat gevraagd omdat ik netjes en snel ben. Ik dacht: wow, mag ik dit doen? Ik vond het een compliment." Binnenkort begint ze met haar leer werkopleiding in een verzorgings huis, maar eerst gaat ze op vakantie naar Griekenland met haar ouders en vriendje Darell. ,,We hebben an derhalf jaar verkering.'' —Jette Pellemans ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2019 25 Romana van Diermen (16) vulploegmedewerker bij Dirk in Amersfoort. Volgt de mbo-opleiding verzorgende individuele gezondheidszorg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 113