'Dit is leuker dan voetbal' Alles wat groot en zwaar is, dat is Danny's taak. Hij werkt sinds zijn 14de als 'bulkvuller' bij de super marktketen van de familie Deen. ,,Ik werk vandaag, morgen, maandag en dinsdag. Dan heb ik een dag vrij en moet ik donderdag weer'', zegt hij. ,,Ze vragen me vaak extra uren. Prima toch? Dat betekent dat ik mijn werk goed doe.'' Danny is het type vakkenvuller dat zorgvuldig het plastic van de grote verpakkingen haalt en de omgeval len flessen cola achter in het schap weer rechtop zet. Maar ook de jongen die een klant helpt als een artikel in het bovenste schap staat. „Bijna elke dag komt er een kleine Aziatische man voor een bepaald biertje dat helemaal bovenin staat. Als ik hem zie aankomen, loop ik naar de bierafdeling om het alvast voor hem te pakken. Ik help graag mensen.'' In de eerste maanden kocht Danny van zijn loon - 3,57 euro per uur - vier dure Playstation-spellen. Na een standje van zijn ouders, spaart hij nu voor een brommer en zijn rij bewijs. Later wil hij een Mercedes A35, de zogeheten AMG-uitvoering als het even kan. Na zijn vmbo wil Danny autotechniek studeren. Door zijn baantje is hij vertrouwd geraakt met het assortiment van duizenden producten. Hij weet nu bijvoorbeeld wat naan is, een Indiaas, plat en ovaal brood. ,,Dat kende ik niet. Wij eten thuis altijd normaal brood.'' Het werk bevalt hem goed. ,,Het is altijd lachen. De ene keer zingen de leiders van de vulploeg vals mee in het magazijn en een andere keer geven ze je een XXL-polo waarin je zwemt. Ik deed aan voet bal, maar dit vind ik leuker.'' En de klanten? Die zeggen hem bijna altijd gedag, vragen soms of ze van het toilet gebruik mogen maken - dat mag - of schakelen hem in om iets te zoeken. ,,Laatst vroeg een man waar hij de koffie kon vinden. Stond hij er met zijn neus recht voor.'' —Jette Pellemans Danny Eilander (15), vulploegmedewerker bij Deen supermark ten in Zwolle. Zit in de vierde klas van het vmbo. 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 112