'De meters met cola zijn het leukst' 'Wij praten over films en of we ons werk op tijd afkrijgen' 22 Luc van Oosterhout (17), vulploegmedewerker bij Jumbo in Roosen daal. Volgt de mbo-opleiding logistiek. Wie denkt dat vakkenvullen een simpel baantje is, heeft het mis. Zo heb je volgens Luc alleen al 'dui zend manieren' om een doos open te maken. ,,Ik duw zelf altijd twee hoekjes in: dan komt het tape een beetje los en kun je de doos mak kelijk openen.'' Luc is met zijn 17 jaar 'een senior' in de vulploeg, met als een van de weinigen een vast contract - hij verdient met toeslagen en vakan tiegeld bijna 6 euro per uur. ,,Ik heb gewoon een vast contract gekre gen! Dan wil ik bewijzen dat ik het waard ben ook.'' Lucs vaste taak is de gangen met fris, bier en wijn bijvullen. ,,De cola meters vind ik het leukst: die staan duidelijk op merk en gaan lekker snel. Op die manier kan ik kletsen met andere vakkenvullers. Waar wij over praten? Over een film die uit komt, en of we ons werk afkrijgen binnen de tijd.'' Met de negen andere jongens van de vulploeg vormt hij inmiddels een vriendengroep. Samen gaan ze stappen, een keer bowlen of een dagje naar Rotterdam. Klanten onderbreken zijn werk zaamheden soms wel honderd keer per dag. Het hoort erbij, zegt Luc. ,,Soms zoeken ze een product dat ik niet ken en probeer ik er met vra gen achter te komen waar het kan staan. Dat lukt me niet altijd. De oestersaus bleek bijvoorbeeld niet bij de vis te staan, maar bij de soe pen en sauzen.'' In de zomervakantie werkt Luc veertig uur in de week. Vaste klan ten vraagt hij hoe hun vakantie is geweest. ,,Ik denk dat ik door dit werk volwassener ben geworden. Vroeger was ik druk en zat ik niet te wachten op een praatje met een vreemde. Nu hoor ik dat ik netjes en vrolijk ben.'' —Jette Pellemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 110