'Ik zat onder de bitter lemon' Stef Capel (15), vulploegmedewerker bij Albert Heijn in Yerseke. Zit in de vierde klas van het vwo. helpen Zijn eerste werkdag, op een zaterdag in april, viel tegen, ook al hadden zijn broer Bart en zus Roos hem nog zo goed voorbereid. Hij zou de derde 'Capel' zijn die aantrad als vakkenvuller bij zijn werkgever in Yerseke. ,,Ik kende al best wat termen. Een groep pro ducten op een container heet bij voorbeeld een 'colo' en meerdere groepen een 'coli'. Maar die eerste werkdag bleek toch heel zwaar.'' Op die zaterdag moest Stef van 13 tot 16 uur werken - voor een uurtarief van 3,57 euro bruto. De eerste lading Duitse toeristen meldde zich in het Zeeuwse vis sersdorp en het bier was in de aanbieding. Aanpoten dus. Tot overmaat van ramp sneed hij met zijn stanleymesje een petfles bitter lemon doormidden. ,,Ik zat onder, het hele schap trouwens ook. Moest ik dat ook nog schoon maken.'' Stef was pas om 19 uur thuis en helemaal versleten. „Mijn broer lachen natuurlijk. Hij kon niet geloven dat ik er zo lang over had gedaan.'' Vandaag vult Stef het water bij. Liever dat dan het wijnschap waar hij laatst stond ingedeeld. „Voor elke fles staat precies aangegeven waar die moet staan: meter 1, plank 4, rang 3, maar nóg heb ik er lang over gedaan. Ik ben geen wijnkenner; voor mij zien al die flessen er hetzelfde uit.'' Als Stef klaar is met zijn werkdag, pingelt hij thuis op zijn elektrische gitaar. Hij wil na het vwo misschien aan de Rockacademie in Tilburg studeren. Zijn verdiende geld gaat op aan nieuwe gitaarelementen en effect pedalen. Tenminste, als hij het niet uitgeeft in de schoolkantine. ,,Dan kijk ik op mijn rekening en denk: hè, ik had toch 60 euro verdiend? Het blijft lastig je eigen saaie bo terhammen op te eten als je een broodje kroket kunt halen.'' —Jette Pellemans ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2019 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 109