Het eerste seizoen van Wie is de Mol? SPORTHELDEN AH, MAXIMA! INTERVIEW In het najaar wordt het eerste seizoen uitgezonden van een tv-programma dat een blijvertje zal blijken: Wie is de Mol? De tien deelnemers zijn dan nog 'gewone' Nederlanders. Wilmie Geurtjens (nu 63) is een van hen. ,,Ik was een alleenstaande moeder en wilde graag weer eens een verre reis maken, zonder kinderen. Ik zag een advertentie waarin Angela Groothuizen kandidaten zocht voor een tv-programma in Australië. Dat leek me wel wat. Na een uitgebreide test werd ik aangenomen. We hadden geen idee wat van ons werd verwacht. Ik werd door de andere kandidaten al gauw als mol gezien. Waarom? Ik was vegetariër en weigerde krokodillenvlees te eten. Ik had geen rijbewijs en reed een auto in de prak. Toen een kandidate werd weggestuurd vond ik dat zo zielig dat ik moest huilen. Kennelijk was dat verdacht, maar ik was gewoon mezelf. Waarschijnlijk door die ver denkingen heb ik het bijna tot het eind volgehouden voor ik werd weggestuurd. Maar het programma werd ook door de makers gemanipuleerd. Terug in Nederland werd ik soms op straat herkend. Heel ongemakkelijk. Op internet - dat was er al - gaven mensen commentaar op mij. Ongelofe lijk, het venijn en de vuilspui terij die ik over me heen kreeg. Voor mij als altijd zorgende moeder was het fijn dat alles werd geregeld. En ik heb din gen gedaan die ik anders nooit zou hebben gedaan, zoals raften en bungeejumpen. Voor mij was het vooral een heerlijke verre vakantie." LEKKER KORT OF WAFELTJES? Wielrenner Michael Boogerd wint op 24 april de enige Nederlandse klassieker, de Amstel Gold Race en in juli pakt Pieter van den Hoogenband zes gouden medailles op de EK Zwemmen in Istanbul. Van den Hoogenband wordt ook verkozen tot Sportman van het Jaar 1999. Wielrenster Leontien Zijlaard-Van Moorsel wordt Sportvrouw van het Jaar. Net als in 1990, 1993, 2000, 2003 en 2004. De Nederlandse hockeysters prolongeren hun Europese titel uit 1995 door op 29 augustus met 2-1 van Duitsland te winnen. De eerste geruchten duiken op over de nieuwe liefde van troonopvolger prins Willem- Alexander. Het zou gaan om een vrolijke blonde Argentijnse schone met de naam Maxima Zorreguieta. Op bibberige filmbeelden is te zien dat ze van dansen houdt. Plotseling is heel mannelijk Nederland jaloers op 'Prins Pils'. Lang haar kan dus echt niet meer. Mannen die een beetje mee wil len tellen, laten zich - lekker fris - een crew cut aanmeten. Ook modebewuste vrouwen kiezen voor kort en pittig, liefst een bob. Voor wie het toch lang wil laten hangen, is het wafelhaar uit de jaren 70 helemaal en vogue. Zoals trouwens ook kleding- trends uit die periode - vooral spijkergoed - weer helemaal hip zijn. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2019 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 105