ièan I 'Ik wil dat een vrouw voorbij mijn kilo's kijkt' D)y BV DE LIEFDE T«Men* vV"r nci li«t f<o f^0 /!/<t m«r Jan (56) maakt online makkelijk contact met vrouwen. Tot ze merken dat hij flink wat overgewicht én een dochter met psychische problemen heeft. /Yiqi |(r> lengte van 1,86 meter. Ik wil er zeker wat aan doen, al is afvallen voor mij een worste ling. Er is sprake van genetische aanleg, en behalve een hobbykok die gestopt is met roken ben ik ook een stresseter. De afgelo pen zes jaar ben ik 30 kilo aangekomen. Ik ben een gelukkig gescheiden man. De moeder van mijn kinderen en ik voelen liefdevolle affectie voor elkaar. Het was vanzelfsprekend dat we voor co-ouderschap kozen. Toen we 12,5 jaar gescheiden waren, zijn we met zijn allen uit eten gegaan om het te vieren. In de eerste jaren na de scheiding heb ik een aantal vriendinnen gehad. Relaties die tussen de drie maanden en anderhalf jaar duurden. Het waren leuke vrouwen, maar vaak hadden ze een heftig verleden met misbruik of psychiatrische problematiek. Ik nam de rol van redder op me; ik luisterde, cijferde mezelf weg. Om dat patroon te doorbreken, koos ik daarna voor een zakelijke, rationele vrouw. Het werkte niet. Er zat kraak noch smaak aan. Ik val op levendigheid, enthousiasme, warmte. Zes jaar geleden begon mijn dochter van toen 14 jaar zichzelf te snijden, het gevolg van jarenlange pesterijen op de basisschool. Later bleek dat ze autisme heeft, waardoor ze anders is dan anderen, en minder weer baar. Omdat pendelen tussen twee adres sen voor iemand met autisme lastig is, kwam ze bijna volledig bij mij wonen. Uiteindelijk stopte de drang om zich te snijden, maar lust om te leven had ze niet. Vooral het vechten tegen haar beperkingen viel haar zwaar. Kort na een mislukte poging tot zelfdoding zei ze wanhopig: 'Ik wou dat iedereen stopte met van me te houden. Dan kon ik uit het leven stappen'. Het enige wat ik kon uitbrengen was: 'Dan ben ik blij dat onze liefde helpt'. De laatste tijd ontwikkelt ze zich specta culair. Ze is verhuisd naar een beschermd- wonenproject, en ze heeft vriendschappen. De suïcidale gedachtes zijn weg. Ik heb me in de afgelopen zes jaar vaak alleen gevoeld. Er was geen speciaal iemand bij wie ik thuis kon komen. Met tussen pozen was ik actief op datingsites, vanuit de valse hoop dat ik er emotioneel klaar voor was. Maar de inspanning om contact te leggen was me vaak te veel, door de zorg voor mijn dochter functioneerde ik al op de toppen van mijn kunnen. Daarnaast was iedere afwijzing pijnlijk. Nu er weer tijd, ruimte en rust zijn, sta ik opnieuw op datingsites. Profielfoto's zijn daar afgedekt. Ik ben een makkelijke prater en schrijver en maak leuk contact. Natuur lijk gaat het al snel over mijn dochter zodra ik over mezelf vertel. Ik snap dat dat som mige vrouwen afschrikt, het is een heftig verhaal. Als het gesprek toch verdergaat, laat ik zo gauw mogelijk foto's zien. Dan blijkt mijn overgewicht een struikelblok. Soms vertelt een vrouw dat rechtstreeks in een mail, soms hoor ik niets meer. Ik zou willen dat een vrouw voorbij die kilo's kijkt, maar zelf vind ik dikke vrouwen ook niet aantrekke lijk. Dan kan ik dat moeilijk van een ander wel verwachten. Dit is het punt waar ik nu ben. Het her stel van mijn dochter is nog vers. Als er iets meer stabiliteit is, wil ik me aanmelden bij een relatiebemiddelingsbureau. Ik hoorde in mijn omgeving dat dat succesvol kan zijn. Ik wil nog steeds een echte relatie. In mijn eentje kan ik van veel dingen genie ten, maar het is veel leuker om dat samen te doen.'' De echte naam van Jan is bekend bij de redactie. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl „Momenteel weeg ik 140 kilo bij een TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2019 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 103