'Ik heb geen kapsones, maar als ik verwend word, gedraag ik me daarnaar' onzekerheden bezing. Daardoor heb ik mijn rug gerecht, kreeg ik moed en veer kracht. Zodat mijn vader denkt als hij het beluistert: het is niet voor niks geweest. Ik ben dankbaar dat hij er nog steeds is, het gaat goed met hem.'' Ze raakt zichtbaar geëmotioneerd als ze vertelt over de manier waarop haar vriend Paul in die zware tijd kennismaakte met haar familie. Hij was toen drie maanden in haar leven. ,,Ik was verdrietig en in paniek. Net als mijn moeder en zus. Niemand had oog voor hem. We waren met z'n allen aan het overleven. Zo mooi dat hij daardoor niet teleurgesteld was. Hij accepteerde dat en leek naadloos in het gezin te passen. Kookte voor mijn moeder zodat ze maaltjes uit de vriezer kon halen bij terugkomst uit het ziekenhuis. Achteraf bekeken was dat een mooie start. Daardoor wist ik: wij kunnen samen alles aan. Zo bijzonder. Hij is het, er is geen twijfel.'' ,,Die ziekte gaf ons in de eerste plaats de zelfde gemene deler: een trauma. Angst, gedachten over verlies, onmacht. Dat klinkt niet positief. Daarnaast zijn we inderdaad bijna letterlijk om elkaar heen gaan staan. Mijn moeder sliep vaak bij mijn vader op de kamer in het ziekenhuis, ik wisselde haar af zodat zij thuis kon douchen en boodschap pen doen. Mijn zus ontfermde zich over het zakelijke gedeelte. Mijn vader had een eigen bedrijf en zij ging als manager aan de slag zodat hij zich op dat gebied geen zorgen hoefde te maken. Ik koester die band, ben sowieso close met hen. Ik zie mijn ouders zeker twee keer per week. Ze passen een dag op Teun en daarnaast doen we veel an dere dingen samen. Ik heb met hun mijn papa- en mamadagen.'' „Leuke dingen doen. Aandacht aan elkaar besteden. Mijn vader studeert nu kunst geschiedenis en ik ga met hem musea af. Het Rijks, De Kunsthal of het Van Gogh, mijn lievelingsmuseum. Ook ga ik met hem in de omgeving Rotterdam kijken in buurten waar hij vroeger heeft gewoond. Mijn oma wilde af en toe wat nieuws, waar door mijn vader in zijn jeugd dertien keer is verhuisd. Daarna gaan we wat eten. Met mijn moeder bezoek ik voorstellin gen. Vroeger gingen we ook samen naar de sauna, maar daarmee ben ik gestopt sinds ik op televisie ben. Ik voel me daar onprettig bij, denk dat mensen dan kijken hoe het erbij hangt of staat. Ik zou willen dat ik daar schijt aan had, maar dat is niet zo.'' ,,De foto's stelden niet veel voor, ik doe geen rare dingen. Je ziet een paar blote bor sten. Nou fijn, geniet daarvan als dat je doel is. Veel lastiger vind ik dat er ook foto's van mijn familie tussen zitten in die zware periode dat het minder fijn was. Ik ben best openhartig: ik interview men sen en zou het flauw vinden zelf niets te de len. Maar er zijn grenzen. Die foto's gaan niemand iets aan, die zijn van ons. Daar naast: ik kies ervoor om in het licht te staan, zij niet. Ik heb mijn iCloud gesloten, zodat het niet nog een keer kan gebeuren. Ook plak ik cameraatjes op mijn computers af.'' ,,Na de geboorte van Teun zat ik voor het eerst sinds jaren thuis. Daardoor had ik tijd uit te zoomen en te kijken: waar sta ik nu? Het eerste wat ik dacht was: jeetje, de jaren zijn voorbijgevlogen. En meteen daarna: ik ben tevreden, als ik nu doodga is het goed. Echt, zo voel ik het. Alles wat ik doe, vind ik leuk. Mijn werk, mijn gezin, ik heb een gezegend en supermooi leven. Ik heb kan sen gekregen die niet voor iedereen zijn weggelegd. Deels door hard werken; als het stil blijft qua werk pak ik de telefoon, neem initiatief, of ik bluf. Maar ik ben ook zo ver gekomen door geluk. Het feit dat ik als onervaren actrice Danni Lowinski mocht spelen, beschouw ik nog steeds als een enorm geluk. Ik kwam ook tot de conclusie dat ik al langere tijd nog een grote wens had: frontvrouw zijn in mijn eigen one woman-theatershow. Tot die tijd hield ik mezelf voor: ach, dat komt wel. Maar op dat moment besefte ik: nee, het komt niet zomaar. Daar moet ik wat voor doen. Toen ben ik begonnen met het opzetten van mijn eigen programma, waar bij ik bijna alles in eigen hand houd. Van het aansturen van de vormgevers tot het bellen van zalen en van het bestellen van nietjes tot het boeken van de catering.'' ,,Het is zwaar, maar ik vind dat wel verfris send. Bij een grote tv-productie als Aan 't zand is werkelijk alles van a tot z voor me geregeld. De hotels, mijn vervoer, de set die piekfijn in orde is. Vaak heb ik geen idee hoeveel werk er al verricht is voordat ik aan de slag ga. Nu ik het zelf moet doen, krijg ik daar meer respect voor. Het zorgt er boven dien voor dat ik niet naast mijn schoenen ga lopen. Ik heb geen kapsones, maar als ik verwend word, gedraag ik me daarnaar. Zo van: waarom staat er geen warme koffie voor me klaar? Dat is toch altijd zo geregeld! Bracht je vaders ziekte jou en je familie dichter bij elkaar? Wat houdt dat in? Vond je het daarom zo erg dat in april hackers naaktfoto's van jou op internet publiceerden? Je tv-carrière loopt goed. Waarom kies je nu met het theater voor een andere richting? Waarom wil je alles zelf doen? ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2019 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 101