PASPOORT Marlijn Weerdenburg Privé - mijn moeder, zus, ik en andere familie en vrienden - was opgelucht toen hij schoon werd verklaard. En toen kreeg ik vorig jaar in de auto een telefoontje. Er was een voorstadium van huidkanker bij mijn vader geconstateerd. Schrikken is een understatement voor wat ik toen voelde. Ik zat direct weer in dat oude trauma, dacht: is hij eerst de dans ontspron- gen, krijgt hij alle ellende alsnog op zijn bord. Ik was op weg naar Bertolf (Lentink, singer-songwriter, red.), die aan mijn al bum schreef en ik twijfelde: rijd ik door of keer ik om? Ik heb het eerste gedaan, wilde van mijn verpeste dag het beste maken. Het is geen lied geworden van 'o wat zielig, wat is het erg'. Maar een nummer waarin ik mijn angsten bedank en de diepe dalen en 12 Geboren 1 april 1983, in Schiedam. Opleiding Conservatorium Tilburg en Amsterdamse Toneel school en Kleinkunstaca demie. Loopbaan Krijgt tijdens haar studie een rol in Herman van Veens kindervoorstelling Verboden te lachen. Ze vormt haar eigen band en gaat in 2010 samen met Helge Slikker verder onder de naam Miss Molly Me; ze treden op in theaters en op festivals. In 2011 staat ze in de musical Soldaat van Oranje. Vanaf 2013 is ze vier seizoenen lang Danni Lowinski in de gelijknamige tv-serie. Daarna richt ze zich vooral op presentatiewerk, vanaf komende maand in Aan 't zand. Dit najaar staat ze met haar eigen show Marlijn zingt in de theaters. Onder anderen Bertolf en Daniël Lohues schreven nummers. Woont samen, moeder van zoon Teun.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 100