Wonen in haven Breskens in trek IN DE REGIO 6 Nieuwbouw in Nieuwstraat MIJN DORP, MIJN STAD VUURTOREN IN DE STEIGERS Het is al vaker aangekondigd, maar op korte termijn worden nu echt stappen gezet. Sloopwerkzaamhe den in de Nieuwstraat-Zuid begin nen op 23 september. Aannemings bedrijf Sagro is daarvoor gecontrac teerd door de gemeente Terneuzen. Ook woningcorporatie Clavis en bouwbedrijf Van der Poel zijn bij het stadsvernieuwingsproject be trokken. Werken in een oude binnenstad brengt altijd meer 'gedoe' met zich mee dan op een kaal weiland. Om liggende bedrijven en bewoners kunnen er meer last van hebben. Om hen voor te bereiden op wat er de komende tijd allemaal gaat ge beuren, houden Clavis, Van der Poel en de gemeente Terneuzen volgende week donderdag vanaf 19.00 uur een informatiebijeen komst in hotel l'Escaut aan de Scheldekade. Imago Al sinds 2007 is aan het project Nieuwstraat-Zuid gewerkt. De straat had een slecht imago. Door horeca in het noordelijk deel te concentreren en het zuidelijke deel te vernieuwen zou dat wegge- poetst moeten worden. Clavis en de gemeente Terneuzen kochten ver pauperde horecapanden in de Nieuwstraat-Zuid, maar toen sloeg de economische crisis toe. Zorgver lener Het Gors dat de appartemen ten zou afnemen, trok zich boven dien terug. Het plan dat nu wordt uitge voerd, bestaat allereerst uit de sloop van de Nieuwstraat 6 tot en met 18. Het historische pand Nieuwstraat 20 wordt opgeknapt. De nieuw bouw zal op de begane grond be staan uit kantoren en dagbeste dingsvoorzieningen, waaronder restaurant El Cantina van de instel ling voor psychiatrische zorg Zeeuwse Gronden. Op de eerste en tweede verdieping komen tien du- plex-huurappartementen van Cla- vis. Over ruim een jaar moet het project klaar zijn. De Kop Op de Kop van de Noordstraat be gint in januari de bouw van veertig huurappartementen, gevolgd door de blikvanger De Kampanje, een appartementencomplex met de nieuwe bibliotheek en horeca. Vol gende week zaterdag wordt over dit plan van 10.00 tot 12.00 uur, ook in hotel l'Escaut een open dag gehou den. En dan is er nog Residentie Veer haven aan de Scheldekade, vlakbij l'Escaut. De verkoop van de grote, vrij dure appartementen liep aan vankelijk stroef. Het plan is aange past. Het Terneuzense college van B en W stemde er onlangs mee in dat het aantal appartementen omhoog mag van 27 naar maximaal 37. AannemersbedrijfVan der Poel zet vaart achter het nieuwbouw- plan en wil eind november begin nen met de bouw van het eerste appartementencomplex. Dat komt te staan op de kop van de Westha- vendam en heet Pharos Residence. De Raad van State gaf on langs groen licht voor de realisatie van het havenplan voor Breskens, na jarenlange juridische procedu res. Het omvangrijke plan bestaat uit een uitbreiding van de jachtha ven, de komst van een viscentrum met daarin museum, visveiling en horeca en de bouw van 460 appar tementen. Verkoopweekend Pharos Residence telt 159 apparte menten, verdeeld over drie blok ken. Van de eerste fase zijn 30 van de 39 woningen verkocht, ook is een aantal opties genomen. Op 6 en 7 september wordt een ver koopweekend gehouden. Kopers kunnen meer informatie over hun appartementen en de af werking daarvan krijgen. Daar naast gaat de tweede fase van Pha- ros in de verkoop. Die telt 57 appar tementen. Het verkoopweekend wordt op vrijdag 6 september tussen 14.00 en 19.00 uur gehouden en op zater dag 7 september tussen 10.00 en 16.00 uur. Naast Van der Poel zijn ook Tournois Makelaardij en De Dobbelaere Makelaars aanwezig om tekst en uitleg te geven. Locatie is het Pharos Verkoopcentrum aan Grote Kade 33. Meer informatie is te vinden op havengebiedbres- kens.nl. In de loop van september wil Van der Poel beginnen met de sloop van een deel van de huidige bebouwing in de haven. Deze moet plaats maken voor de nieuw bouw. Gedichten over de vrijheid Wijkraad binnenstad Strangetocht vrijdag 30 augustus 2019 Cafés nu echt tegen de vlakte VL BRESKENS De vuurtoren van Breskens staat sinds deze week in de steigers. Het glas van de acht ramen in de koepel van de toren wordt vervangen. Donaties maakten het mo gelijk om die wens van het bestuur van stich ting Vuurtoren Breskens te vervullen. ,,We hebben glazen panelen gemaakt die op maat zijn gebogen", zegt Jesper Bakker (foto) van Bakker Totaalglas in Dordrecht. Het bedrijf is gespecialiseerd in het maken van bijzondere glasproducten. De huidige ramen van plexiglas waren ooit een noodoplossing en be gonnen steeds meer scheuren te vertonen. foto peter nicolai Nieuwbouw in de Terneuzense binnenstad komt na jaren van stilstand eindelijk van de grond. Niet alleen zit er schot in het project Kop van de Noordstraat, dat geldt ook voor de Nieuw- straat-Zuid op de plek van een serie voormalige horecapanden. Harmen van der Werf Terneuzen De appartementen in de ver nieuwde haven van Breskens gaan grif van de hand. De tweede fase van Pharos Resi dence gaat vanaf volgende week vrijdag in de verkoop. Sophie Stockman Breskens TERNEUZEN In Terneuzen is morgen de tentoonstelling 'Mes sage in a Bottle - Slag om de Schelde' te zien. De tentoonstelling be staat uit 12 gedichten over het thema 'Vrijheid', geschreven door jonge ren. De gedichten zijn tussen 11.00 uur en 20.00 uur te lezen, ach ter de containerboule vard (bij het horeca- plein). De bezoekers kunnen gedurende de dag stemmen op hun fa voriete gedicht. De drie gedichten met de meeste stemmen wor- den beloond met de pu blieksprijs. TERNEUZEN Harm Verbeek, omge vingsmanager project Nieuwe Sluis, vertelt maandag bij de wijkraad Binnenstad en Java over de stand van zaken rond de bouw van de Nieuwe Sluis. Aanvang 19.30 uur in wijkcentrum De Trian gel. SLUIS Wandel- en strandlief- hebbers kunnen morgen Lange Strangetocht in 2018. foto camile schel- STRAETE deelnemen aan de Lange Strangetocht over het strand vanaf paviljoen De Zeemeeuw in Retranchement tot paviljoen Breskens aan Zee. Starten kan vanaf 8.30 uur. De auto parke ren kan op het Veerplein in Breskens, vanwaar tussen 8.00 en 11.00 uur elk kwartier een bus naar De Zeemeeuw ver trekt. AARDENBURG Ar cheologisch mu seum, 10.00 -17.00 uur: open met expo sitie over bevrijding; AXEL Markt, 12.30 - 17.00 uur: Streekmu seum Het Warenhuis, expositie fossielen; De Halle, 13.30 uur: Bingo; BRESKENS Visserij museum, 10.00 - 17.00 uur; expositie 11 september 1944; Keerdam, 10.00 en 11.30 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; Vuurtoren, 13.00 uur: open voor bezoek; CLINGE Feesttent voetbalveld, 21.00 uur: Feest Clingehtslos; GROEDE Huistheater de Twee Duiven, 21.00 uur: Kleinkunst- voorstelling Adrie Oosterling; HULST Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie 'Bezetting en bevrijding'; 's Lands huis, 10.00 uur: Di verse expositie; KLOOSTERZANDE Café In den Dwaes, 19.00 uur: Kaarten; OOSTBURG Kunstka binet d' Oude Winkel, 14.00 uur: Expositie 'Beestenboel'; Jota, 10.00 uur: Ontmoe ting Dementie Vrien delijk; SLUISKIL Dorpskern, 14.00 uur: Gildefeesten; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen aan Beneluxweg 101, 10.00 -17.00 uur: Info centrum open; 13.00 en 15.00 uur: rondlei ding en rondvaart; Speeltuin Oranje kwartier, 13.00 uur: open; Schoolmu seum, 13.30 uur: open; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 uur: open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 67