Plannen Wolphaartsdijk uit schets 70-jarige schietclub IN DE REGIO 6 Ombouw naar 60 km-weg MIJN DORP, MIJN STAD HET IS KERMIS KAPELLE Joeri Wisse Yerseke Bij de kruising met de Olzendedijk (afslag Oostdijk) komt een drem pelplateau te liggen. Het kruispunt met de Molendijksweg (richting Olzendepolder en Korringaweg) wordt aangepast en veiliger ge maakt voor fietsers. Ook de fietsers- oversteek bij de Grintweg gaat op schop. Om overlast te beperken, wordt het werk tussen 19.00 tot 06.00 uur uitgevoerd. Het verkeer wordt om geleid over de Oude Rijksweg, Ka- naalweg en Postweg. De provincie Zeeland besloot vo rig jaar de snelheid over de hele lengte van de dijk van 80 naar 60 te verlagen. Daarmee moet de N673 op korte termijn veiliger worden, in afwachting van een definitieve op- STAVENISSE Schietvereniging Prinses Beatrix viert vanavond haar 70-jarig jubileum. Dat doet ze met een receptie en schietwedstrijd in haar gebouw aan de Pilootweg 5a van 18.00-22.00 uur. Behalve (oud heden en donateurs zijn ook andere belangstellenden welkom. Iedereen lossing. Daar zijn vier varianten voor uitgewerkt, variërend van ver breding van de dijk, tot een nieuwe weg om buurtschap Kaasgat tot de aanleg van een compleet nieuwe weg met aansluitingen op de A58. Eind dit jaar wordt een keuze ge maakt. Werkzaamheden Behalve op de Zanddijk, vinden in en om Yerseke de komende weken op tal van andere wegen werk zaamheden plaats. Rijkswaterstaat pakt de Postbrug aan, waterschap Scheldestromen richt de Kanaal- weg in als 80-kilometerweg. De ge meente Reimerswaal werkt onder tussen aan twee doorgaande wegen in de bebouwde kom: de Stee- weg en de Havendijk. De werkzaamheden zijn zo goed als mogelijk op elkaar afgestemd. Zo zijn de Postbrug en de Zanddijk/ Molendijk nooit tegelijkertijd afge sloten. Waterschap Scheldestromen heeft al deze werkzaamheden, sa men met de bijbehorende omlei dingsroutes, in kaart gebracht. ouder dan twaalf jaar kan meedoen aan een wedstrijd schieten met luchtkarabijnen, vertelt Leen Hage van de schietclub. Dat kan prima, omdat het geen zware wapens zijn. Over een afstand van zo'n twaalf meter mikken de schutters op kaartjes met een roos. Daarmee zijn ze volgens wethou der Loes Meeuwisse zeker niet van de baan. Ze lopen wellicht niet eens vertraging op. In de toekomstschets wordt be schreven hoe het recreatiegebied bij Wolphaartsdijk er in de toe komst uit zou moeten zien. Maar drie grote plannen stuitten tijdens een informatieavond in dorpshuis De Griffioen bij een deel van de dorpsbewoners op verzet. Met name op het plan voor een camperpark op de parkeerplaats van recreatiegebied De Schelphoek kwam veel kritiek. De onderne mer besloot het plan daarom in te trekken. De plannen voor buiten dijkse vakantiehuisjes in de Zuid- vlietpolder en appartementen met een zwembad en restaurant bij De Zuidschor bleven wél in de schets staan. De gemeenteraad besloot in juni nog geen besluit over de toekomst- schets te nemen, omdat er nog te veel vragen waren. Volgens wet houder Loes Meeuwisse heeft het college daarop besloten nog eens met alle belanghebbenden in ge- sprek te gaan. ,,Samen zijn we on langs tot de conclusie gekomen dat het toch beter is om de initiatieven van de ondernemers te scheiden van de toekomstschets.'' De plan nen voor de vakantiehuisjes en ap partementen staan daar straks dus niet meer in. Volgens Meeuwisse hoeft dat niet voor vertraging van deze ini tiatieven te leiden. ,,De onderne mers hadden sowieso moeten wachten op de brede visie voor het Veerse Meer die de provincie, het waterschap en de vier omliggende gemeenten gaan opstellen'', zegt ze. Die visie moet er over ruim een jaar liggen. Tegelijkertijd wil Goes ook haar eigen toekomstschets klaar hebben. Urker Mans Formatie Keldermans Concert Evergreens vrijdag 30 augustus 2019 Zanddijk in Yerseke even op slot De belangrijkste toegangsweg naar Yerseke gaat vier avonden en nachten dicht. De Zanddijk/ Molendijk wordt in de week van 16 tot 20 september omge bouwd tot 60-kilometerweg. De plannen voor buitendijkse vakantiehuisjes en apparte menten aan het Veerse Meer worden uit de toekomstschets voor het recreatiegebied bij Wolphaartsdijk gehaald. Rob Paardekam Wolphaartsdijk BURGH-HAAMSTEDE De Urker Mans Formatie geeft morgen een con cert in Haamstede. De zangers, die in traditio nele Urker dracht zin gen, brengen een reper toire van de nieuwe cd 'ZING' ten gehore. Ook zullen klassieke werken worden gezongen, zoals 'Le Seigneur' en 'Luctor et Emergo'. Locatie: de Hervormde Kerk van Haamstede om 19.30 uur. De entreekosten bedragen 18,50 euro per persoon. Reserveren kan via martinmans.nl of 06 25391903. THOLEN Stichting Anthonie Kel dermans Concerten houdt morgen het laat ste Stadhuisconcert in Tholen. De stichting heeft sopraan Willy Nap en pianist Peter Ver hoogt uitgenodigd. Het duo zal afsluiten met muziek uit Porgy en Bess van George Gershwin en uit West- side Story van Leonard Bernstein. Het concert begint om 15.30 uur in het oude stadhuis aan de Hoogstraat 12 in Tholen. Zie ook keldermansconcerten.nl. Urker Mans Formatie in Haamstede. KAPELLE The Evergreens, de oud ste bigband van Zee land, geeft morgen een concert tijdens de Ka- pelse dag. De band be gint om 13.15 uur op het Kerkplein in Kapelle. Ook van 14.45 tot 16.00 uur treden ze op. Beide optredens zijn gratis toegankelijk. ELLEWOUTSDIJK Fort Ellewoutsdijk, 20.30 uur: Voorstel ling Zeeland Nazo merfestival 'Winter- reise' GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvra gen, luisterend oor en koffie en thee; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering' 'S HEER ARENDS- KERKE Landschaps- tuin, Panhoeveweg, 13.00-17.00 uur: Ex positie 'een Bunder Follies' HEINKENSZAND Ga lerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Funda Ozyer, keramiek en Ergun Arda, Glas KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten SCHERPENISSE Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium ge meentehuis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WEMELDINGE Gym zaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Wisselende sportac tiviteiten voor de jeugd YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moer- zicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met o.a. koersbal en sjoelen; Hervormde kerk, 20.00 uur: Zomer avondconcert door duo H&H. KAPELLE Het is de traditionele aftrap voor de Kapelse Dag(en): de jaarlijkse kermis in Ka pelle. Het is weer draaien, zwieren en botsen in de Weststraat en op het Kerkplein. Morgen tot middernacht kunnen liefhebbers er nog te recht. De dag na de opening van de kermis heeft doorgaans een wat sportiever karakter. Vandaag is een dikke bandenrace en de Ka- pelle Loop met Kidsrun. 's Avonds is er ook nog ruimte voor een kindervoorstelling op de kermis en een feestje met party DJ Willem in de Zwaan. Ook morgen staat deze 39e editie weer bol van de activiteiten. Variërend van ringrijden tot dj's in het café en op het podium naast de kerk. En van beklimmingen van de kerktoren tot optredens van zanger Alwin. De straten staan weer vol met kraampjes van de braderie en vrijmarkt. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 66