Jarno Mobach kijkt na zware tijd weer vooruit Lentink terug in selectie Aruba II ZEELAND 13 anders kan je er nog jaren last van hebben. Maar dat gevoel had ik niet en heb ik nog steeds niet hoor." Na een eerste korte relatieve rustperiode reed hij namens de Nederlandse selectie zijn gelief koosde Parijs-Roubaix voor belof ten en de Vredeskoers. Het gevoel was echter nog steeds niet zoals het moest zijn. ,,Ik kon minder diep gaan dan anders in de wed strijden en daardoor zat er niets anders op dan alsnog een lange rustperiode inlassen." Dat was even schakelen voor de mens de clubs aan dat de Pluym Cup zal worden benaderd als een serieuze competitie. ,,Het moet er gens om gaan. Wellicht is het in de toekomst nog wel eens nodig om iets dergelijks te organiseren, dus laten we het nu vooral niet verpes ten'', was de boodschap van Klaas- sen. In de door hem opgestelde re glementen is daarom onder meer een bepaling opgenomen dat clubs verplicht zijn om in de duels het op dat moment sterkste team op te stellen, met minimaal acht vaste basiskrachten. Ofwel: ,,geen zo meravondvoetbal!'' Jurriaan de Vliegere gaf in zijn toespraak aan dat Drankenhandel Pluym deze competitie serieus zal gaan promoten via onder meer so ciale media. Van de clubs wordt hetzelfde verwacht. Onder meer de eigen website zal moeten wor den ingezet. „Supporters moeten er nadrukkelijk bij betrokken wor den.'' De opzet van de Pluym Cup is een halve competitie, waarbij de elf ploegen zijn opgesplitst in een Oostelijk en Westelijk deel. De eerste groep bestaat uit Clinge, Hontenisse, Hulsterloo, Koewacht en RIA W., terwijl Biervliet, Bres- kens, Groede, IJzendijke, Oostburg en Sluis in de andere groep zijn in gedeeld. Voor alle elf teams geldt een startpremie. Op de beide groepswinnaars ligt een geldbe drag te wachten, evenals voor de ploeg die tijdens de nieuwe com petitie de meeste doelpunten pro duceert. De nummers één van beide poules spelen een finale wedstrijd op neutraal terrein. De nummers twee spelen daar de 'troostfinale'. Voor deze nummers één tot en met vier is een premie beschik baar, die kan oplopen tot duizend euro. Met voetbalbond KNVB zal nog overleg plaatsvinden over de gevolgen van eventuele gele en rode kaarten die spelers oplopen tijdens de wedstrijden in de Pluym Cup. Anekdotes Nadat de loting was verricht, ver liep de rest van de avond in een ge moedelijke sfeer. Onder het genot van een prima maaltijd rolden de voetbalanekdotes over tafel. Vol gens Egbert Audenaerd, nestor van het Zeeuws-Vlaamse zondag voetbal, een unieke gebeurtenis om van alle regionale vierdeklas sers een bestuurslid aan tafel te hebben. Maar straks gaat het na tuurlijk ook weer om de sportieve prestaties, of, zoals Loek de Kerf aangaf: ,,Eet smakelijk, maar vanaf nu zijn jullie weer concurrenten.'' De ploegen hebben nog tot 20 oktober om zich klaar te stomen voor de nieuwe competitie. Dan zijn de eerste wedstrijden. De laatste keer dat Lentink onder deel uitmaakte van de Arubaanse nationale ploeg was bijna een jaar geleden. Hij zat destijds negentig minuten op de bank tegen Guade loupe (0-0). De bondscoach deed de afgelopen twee duels geen be roep op hem. ,,Ik heb toen gevraagd hoe de situatie precies in elkaar zat. Hij zei dat ik gewoon mijn ding moest blijven doen." Dat deed de Zeeuwse goalie. Maandag reist hij opnieuw af naar het Caribische eiland. ,,De eerste keeper is er niet bij. Desondanks weet ik niet wat mijn kansen zijn. Ik weet wel dat ik de mogelijkheid krijg om me te laten zien tijdens trainingen." Lentink speelde tot op heden vier interlands namens Aruba. Op 28 maart 2014 - meer dan vijf jaar ge leden - debuteerde hij tijdens de oefenwedstrijd tegen Guam (2-2). Zijn laatste speelminuten tijdens een interland dateren van meer dan vier jaar geleden. Op 11 juni 2015 stond de doelman van VC Vlissin- gen onder de lat tijdens het WK- kwalificatieduel met Barbados (0-2-nederlaag). Voor de keeper uit Goes zijn er nu twee kansen om zijn rentree te ma ken op het veld tijdens een inter land. Zaterdag 7 september neemt Aruba het eerst op Curasao op te gen Guyana. Twee dagen later volgt er wederom een uitduel. Dan is An tigua en Barbuda de tegenstander in de Nations League. Overigens is Lentink niet de enige Zeeuw die kans maakt om uit te komen in dat toernooi. Jeremy de Nooijer is opgenomen in de selectie van Curasao voor de Nations League-duels met Haïti (8 en 11 sep tember). Philippine Met behoorlijk wat adelbrieven maakte hij begin 2017 zijn debuut in de beloftencategorie bij het De velopment Team Sunweb. On danks knieproblemen toonde hij als eerstejaars belofte meteen zijn klasse door de koninginnenrit van de Olympia's Tour te winnen. Het jaar nadien trok hij de goede lijn door en miste hij op een haar na de eindzege in de Ronde van Bre- tagne tussen de profs. Vol goede moed begon hij deze winter aan zijn derde jaar als be lofte. Dat ging echter anders dan gehoopt. ,,Eigenlijk liep het vanaf het begin niet zoals gewenst", kijkt Jarno Mobach terug. ,,Je hoopt op beterschap, maar die kwam er niet. Toen ik de belofte editie van Luik-Bastenaken-Luik vroegtijdig moest beëindigen, realiseerde ik me dat er serieus iets aan de hand was." Overtraind Mobach onderging verschillende onderzoeken en daaruit bleek dat hij 'overtraind' was. ,,Het is moei lijk om zoiets daadwerkelijk hard te maken, maar hoogstwaar schijnlijk heb ik een milde vorm. Dat is tenminste mijn hoop, want Op den duur begin je het fietsen echt wel te missen getalenteerde coureur. ,,Je leven staat natuurlijk volledig in het te ken van wielrennen en plots mag je niet tot nauwelijks fietsen. Het liefst zit je zoveel mogelijk op de fiets, maar dat zou me in dat sta dium allesbehalve goed doen. Ik ben op vakantie geweest om de zinnen wat te verzetten, maar op den duur begin je het fietsen echt wel te missen." Gelukkig merkte Mobach in de zomerperiode langzaamaan be terschap. ,,Die lange rustperiode heeft me echt goed gedaan. Rust bleek de enige manier om erbo venop te komen. Hoewel ik nu steeds meer op niveau kom, ben ik nog zeker niet in topvorm. Ik be kijk het dus per dag." Het is vooralsnog een vervelend wielerseizoen voor Mobach, maar tegelijkertijd is het een leerrijke periode voor hem geweest. ,,Ik heb mezelf beter leren kennen. Ik werd immers gedwongen om be ter naar mijn gevoel te luisteren. Het hoeft niet altijd meer en har der, het mag af en toe ook weieens wat rustiger aan. Dat is me in elk geval bijgebleven." Het gaat nu weer de goede kant op met Mobach, maar of hij dit wielerseizoen nog in actie komt, is allesbehalve vanzelfsprekend. „Het wielerseizoen is nu helaas bijna gedaan. Ik hoop nog in actie te komen, maar ik mag niets overhaasten. Ik kijk daarom ook al met een schuin oog vooruit naar volgend jaar. Ik heb er vertrouwen in dat het allemaal goed komt, evenals mijn ploeg. Ik heb immers nog een contract voor volgend jaar bij het Development Team Sunweb. Dat vertrouwen vanuit de ploeg doet me goed", aldus de 21-ja- rige coureur. vrijdag 30 augustus 2019 Het is al even geleden dat de Zeeuwse wielerfans Jarno Mo bach, winnaar van Parijs-Rou- baix bij de junioren in 2016, in actie hebben gezien. Zijn laat ste wedstrijd, de Vredeskoers in Tsjechië, dateert alweer van begin juni. Nadien moest hij noodgedwongen een rust pauze inlassen. ,,Het draaide heel het voorjaar eigenlijk al niet lekker, maar dat was de druppel", verklaart de renner uit Philippine. Job de Feijter verbroedert nu al Loek de Kerf (rechts) en Jur- riaan de Vliegere bij de loting voor de Pluym Cup. Op de ach tergrond de vertegenwoordi gers van de vierdeklassers. FOTO PETER NICOLAI Matthew Lentink (26) uit Goes maakt mogelijk zijn opwachting in de Concacaf Nations League. De doelman van zondag-eerste klasser VC Vlissingen is gese lecteerd voor de aankomende twee interlands van Aruba. ,,Omdat ik een tijdje niet bij de selectie zat, wordt het weer spe ciaal", reageert de keeper op zijn uitverkiezing. Len Wolters Goes Op 11 juni 2015 stond Matt hew Lentink voor het laatst binnen de lijnen tijdens een in terland van Aruba. Ongeveer een jaar geleden zat hij voor het laatst bij de selectie. e&PE TO UB - Jarno Mobach Jarno Mobach. foto TEAM SUNWEB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41