II Hoek maakt met Maes de trainersstaf rond 12 ZEELAND Veel tegenstand op WK voor De Koning Van Goethem door zonder ploegleider Zeeuws-Vlaamse vierdeklassers spelen vanaf oktober een extra competitie. De sportieve rivaliteit zal dan weer aanwezig zjin. Maar tijdens de loting zitten alle clubs in goede harmonie met elkaar aan het avondmaal. Een uniek moment. Breskens ontvangt groot aantal toppers VOETBAL OPLOSSING VIERDEKLASSERS Het belooft morgen een spannende finale te worden voor pararoeier Corné de Koning uit Goes. Het is nog geen uitgemaakte zaak dat hij samen met Annika van der Meer wereldkam pioen wordt in de gemengde klasse. In Sarasota (2017) en Plovdiv (2018) grepen De Koning en Van der Meer zonder problemen de titel. In het Oostenrijkse Linz ondervinden ze echter veel tegenstand van een Brits duo dat in 2016 in Rio de Janeiro paralympisch kampi oen werd. Zowel in de heats van maandag als in de halve finale van gisteren noteerden Lau ren Rowles en Laurence Whiteley een snel lere tijd dan het Oranje-tweetal. Vandaag vaart De Koning individueel al een finale. Wielrenner Brian van Goethem heeft tijdens zijn debuut in een grote ronde meteen te ma ken gekregen met een bijzondere situatie. Zijn ploeg Lotto-Soudal heeft Kevin De Weert, die als ploegleider mee was naar de Ronde van Spanje, geschorst. Van Goethem moet het in het vervolg van de Vuelta dus doen zonder de ploegleider, die mogelijk binnenkort opstapt bij de Belgische ploeg. Vorig jaar was De Weert nog bonds coach van België. Zonder de ploegleider reed de uit Philippine afkomstige Van Goethem gisteren naar de 119de plek in de zesde etappe van de Vuelta. Oefenduel Droogte In restaurant Place du Marché vond woensdagavond de loting voor de Pluym Cup 2019/2020 plaats. Deze competitie wordt dit seizoen voor het eerst afgewerkt door de elf Zeeuwse-Vlaamse ploegen uit de vierde klasse A. Als gevolg van de herindeling door de KNVB zouden deze teams ruim een kwart minder wedstrijden in regulier competitieverband moe ten afwerken. Voorafgaand aan de loting gaf Loek de Kerf, samen met Jurriaan de Vliegere de directie van Dran kenhandel Pluym, in een korte toespraak weer wat het bedrijf er toe had bewogen met een financi ële injectie te helpen deze compe titie op te starten. „Eigenlijk is het uit noodzaak geboren. De terug gang in wedstrijden voor deze ploegen is een hele slechte zaak, zowel voor de regio als het zon dagvoetbal", zei hij. ,,Na het lezen van het artikel hierover kwamen wij in contact met Jan Klaassen (voorzitter van Oostburg) en hebben hierbij aan gegeven dat wij vijfduizend euro ter beschikking wilden stellen voor het opzetten van een alterna tieve competitie'', vervolgde De Kerf. ,,De KNVB kwam de clubs gelukkig nu wel wat tegemoet. De bond gaf aan zorg te dragen voor de arbitrage. Gelukkig, want wij verkopen bier, geen scheidsrech ters.'' In een reactie daarop gaf Oost burg-voorzitter Jan Klaassen na- Gelukkig zorgt de KNVB voor arbiters. Wij verkopen bier, geen scheidsrechters Met de komst van Steven Maes is de technische staf van Hoek nu rond. Eerder werd ook een overeenkomst gesloten met Frederick Nachter- gaele, die als video-analist is bin nengehaald. Nachtergaele gaat sa men met scout Jaap Goossen de te- genstanders analyseren en zal de spelers van de Zeeuws-Vlaamse club iedere donderdag met behulp van beelden meer over de eerstvol gende opponent vertellen. De nieuwe assistent Steven Maes is in het bezit van het trainersdi ploma Uefa A, waarmee hijook hoofdtrainer van Hoek zou mogen zijn. Hij was eerder onder meer werkzaam als fysieke trainer en was bij Olsa Brakel even eindver antwoordelijke, na het vertrek van de hoofdtrainer. Morgen staat het tweede compe titieduel in de derde divisie op het programma. Dan gaat Hoek - dat de openingswedstrijd thuis tegen FC Lisse met 1-0 won dankzij een goal van Abdoe Abdenbi - op bezoek bij Odin'59 in Heemskerk. De komende dagen is Breskens weer gastheer van het Damen Breskens Sailing Weekend. Vandaag gaat alweer de zestiende editie van het Zeeuws-Vlaamse zeilevenement van start. Tot en met zondag worden er diverse wed strijden gevaren. Het evenement geldt boven dien als Nederlands kampioenschap voor de IRC-vloot, wat ervoor zorgt dat er altijd sterke boten aanwezig zijn. Bijna vijftig van de betere Nederlandse en Belgische zeilers trekken dit weekeinde naar Breskens toe. Zoals het eruit ziet kunnen zij zich opmaken voor een mooi weekend. De weersverwachtingen zijn zeer gunstig. Quote van de dag 'Debergtruinaeen lange dag in de kopgroep.' ROEIEN WIELRENNEN 211 vrijdag 30 augustus 2019 Voor de zaal voetballers van Groene Ster Vlissingen (foto) staat vanavond een internationaal oefenduel op het pro gramma. Het Duitse Bayer Uerdingen komt op be zoek in sport hal Baskens- burg. Om 21.00 uur wordt de vriendschappe lijke wedstrijd afgetrapt. De entree is gratis. 4 Nieuwe Pluym Cup Jos van Belzen Philippine - Loek de Kerf Steven Maes is de nieuwe assis tent van hoofdtrainer Lieven Ge- vaert bij Hoek. De 40-jarige Belg, die in Merelbeke woont, stond gisteravond voor de eer ste keer bij de derdedivisionist op het veld. Hij is de vervanger van David Destorme, die vorige week na de aanstelling van Ge- vaert per direct stopte. Barry van der Hooft Hoek Hoofdtrainer Lieven Gevaert. Het bekerduel tussen Veere en Wemeldinge wordt morgen niet in Veere, maar in Wemel- dinge ge speeld. Door de droogte van de velden moest het duel worden omge draaid. Veere is na Oostkapelle, De Noorman nen en Nieuw- land de vierde Walcherse club die zijn beker duel moet ver plaatsen. Brian van Goethem. foto belga ZEILEN - Wielrenner Marco Minnaard pakte eerder deze week de leiding in het bergklassement van de Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine. Van daag kan de coureur uit Wemeldinge de lei derstrui veiligstellen in de slotetappe van de Franse rittenkoers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40