9 Hoe stap ik straks weer af? Het blijkt geen hogere wiskunde. Af stappen gaat zonder problemen, al leen de rem reageert vrij abrupt. Je staat in tienden van een seconde stil. Wat verder opvalt, het tempo. In no-time zijn we honderden me ters van onze startpositie verwij derd. De onwennigheid van de eerste minuut maakt binnen de kortste keren plaats voor comfort. De recht opstaande houding went snel. Ik merk dat Den Hollander een fan is van snelheid. Hoe meer vaart, hoe beter, is zijn gedachte. Hij heeft zelfs gesleuteld aan zijn elliptigo om de hoogst mogelijke snelheden te behalen. ,,Stuur verlaagd, andere wielen en nog enkele aanpassingen. Hoe sneller je gaat, hoe intensiever de training." Na de eerste omwentelingen op dit apparaat snap ik dat mensen met spier- en gewrichtsproblemen ge holpen zijn met deze work-out fiets. Bij hardlopen voel je de schok ken als je schoenen de grond raken, met de elliptigo beweeg je in recht opstaande fietspositie, je bent als het ware aan het 'rennen op lucht'. Bovendien kun je lekker de natuur in om te sporten, in tegenstelling tot bij een hometrainer. Opvallend Ik voel me wel een wandelende (of fietsende) attractie. Voorbijgangers Blessures Ook voor fysiotherapeuten is dit een welkome toevoeging aan de trainingsmogelijkheden. Vooral mensen die regelmatig blessures er varen bij het hardlopen doen er goed aan de elliptigo een weekje uit te proberen. Het kan zomaar de op lossing zijn voor een leven lang blessurevrij sporten in de buiten lucht." kijken met grote ogen naar de pas serende crosstrainers. Niet verwon derlijk dat Zeeuwen de apparaten opvallend vinden in het straatbeeld. Zeeland is de enige provincie waar de elliptigo (nog) niet te huur is. Al hoewel Cremers Sport uit Eindho ven dat gat in de Zeeuwse markt aardig opvult. ,,Zij leveren aan heel Zuid-Nederland en komen hem zelfs aan huis brengen." Goedkoop is een elliptigo niet. Er zitten paten ten op verschillende onderdelen, wat het tot een exclusief product maakt. Prijzen variëren van 1000 tot 4000 euro. ,,Maar je kunt ook huren. Bij Cremers Sport doe je dat voor 100 euro per week en 250 euro voor een maand. Bij aankoop van een nieuwe krijgen kopers het huurbe- drag als korting op de factuur. Dat biedt de kans de elliptigo een tijdje uit te proberen." Marathonlopers zoals Miranda Boonstra en Koen Naert maken al gebruik van het apparaat. Die laatste noemde de elliptigo zelfs een open baring. Na een rondje fietsend crosstrainen door Goes maak ik, sa men met Den Hollander, de balans op. Als hardlopen om de een of an dere reden niet meer gaat kan ik me voorstellen dat de elliptigo uitkomst biedt. Mijn spieren hebben weinig te lijden gehad, en toch stap ik be zweet van de 'fiets'. vrijdag 30 augustus 2019 Kijk op de site bij /video Op pad met de elliptigo. Cremers Sport uit Eindhoven ver huurt de apparaten in heel Zuid-Ne derland. Verslaggever Hans Puik in actie op de el liptigo. ,,Ik voel me een fietsende attrac tie." FOTO'S ERNESTA VERBURG Samen met Jos den Hollander op pad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37