8 ZEELAND Een staande fiets zonder zadel, een voortbewegende hometrainer of joggen met wielen en een stuur. Noem het zoals je het noemen wilt, maar de elliptigo is volgens de makers het beste van hardlopen, fietsen en crosstrainen ineen. ZOMER 2019 CROSSTRAINER Heerlijk dat je dankzij de elliptigo een work-out gewoon buiten kan doen WAT IS ER TE DOEN? 1 Bi Vuurtoren Breskens. TIP 1 Theatervoorstelling, Middelburg Hobbymarkt, Westkapelle Gildefeesten, Sluiskil Kapelse Dag, Kapelle Kampvuur, Scharendijke Kunstroute, Oostkapelle Kunstexposities, Cadzand-Dorp De Kazematten, Vlissingen Straattekenen voor kinderen, Ouddorp TIP 10 Vuurtoren, Breskens OP PAD METEEN ELLIPTIGO en el..wat? Een el liptigo! Een fit nesstoestel omge bouwd tot ver voersmiddel I waarmee je je 1 staand kunt ver plaatsten. Nederland is het fiets land bij uitstek, en toch is deze 'fiets' nog altijd een noviteit op straat. Één van de weinigen Zeeuwen met een elliptigo in de schuur is Jos den Hollander uit Goes. Hij kocht hem toen hij kampte met een blessure. ,,De elliptigo zorgt er voor dat je gewrichten niet te veel worden belast. Daardoor is het een geweldig trainingsmiddel voor geblesseerde sporters." Internetsites van verkopende partijen toonden mij vooraf aller lei beloftes. Enkele koppen over de elliptigo: 'Revolutie voor de conditie', 'milde training voor knieën, heupen, enkels en rug', 'verbrandt meer calorieën dan een traditionele fiets', 'doortrai- nen tijdens blessures' en 'conditie opbouwen zonder pijn'. Kloppen die teksten? We nemen de proef op de som. Eerst krijg ik een helm uitgereikt. 'Is dat echt nodig?', vraag ik me hardop af. 'Ja', is het antwoord. Den Hollander laat de resultaten van zijn laatste trainingsritje zien. Ruim 18 km in 38 minuten, een gemiddelde snelheid van 28,3 en een maximum van 45,8 km per uur. ,,Dat soort snelheden haal je niet als je een rondje gaat hardlo pen." Den Hollander kan het weten. Hij is eigenaar van Zeeland Run ning en liep al 30 marathons, waaronder 12 keer de kustmara- thon. ,,Heerlijk dat je dankzij de elliptigo een work-out gewoon buiten kan doen", vertelt hij voor dat we echt op pad gaan. We verzamelen in de omgeving van de Hollandsche Hoeve in Goes. Als de helm is vastgeklikt en de fietsstandaard is ingeklapt, is het tijd voor de eerste opstap. In een natuurrijke omgeving maak ik mijn eerste meters op de ellip- tigo. Het is even wennen en een kwestie van balans vinden. Werkt de rem hetzelfde als op een fiets? vrijdag 30 augustus 2019 GO M.- - Als onderdeel van het Zeeland Nazomerfestival is vanavond om 20.30 uur de theatershow Wie is bang te zien in de stadsschouw burg van Middelburg. De zwarte komedie draait om de relatie van een scheldend en drankzuchtig acteurskoppel. Meer info: thea- terzeelandia.nl. TIP 2 Behoefte aan inspiratie of op zoek naar een creatief ge schenk? Van 11.00 tot 17.30 uur staat het plein van de Moriakerk vol met kraampjes van de hob bymarkt. TIP 3 Vandaag is de aftrap van de driedaagse Gildefeesten in Sluiskil, dit jaar met het thema 'Tropical Summer'. Het programma is gevuld met activiteiten voor alle leeftijden, zoals een bingo, een spellen- middag voor kinderen tot en met 13 jaar, een rommelmarkt en braderie, een ondernemersbor rel en wandeltochten. Vandaag begint het programma om 14.00 uur, de officiële opening is om 19.00 uur. TIP 4 Vandaag is het feest in Kapelle met de viering van de Kapelse Dag. Vanaf 16.00 uur is de ker mis geopend. Om 19.00 uur is er een kindervoorstelling en de hele avond is er livemuziek op verschillende locaties. Meer info: dekapelsedag.nl. TIP 5 Samen bij een kampvuur praten, zingen of juist in stilte genieten? Van 20.00 tot 22.30 uur kunt u aanschuiven bij het kampvuur van Finca Vrij (Kapelleweg 29a). Bijdrage voor het hout, snacks en een drankje is 7,50 euro per persoon. Aanmelden is niet ver plicht, maar wordt gewaardeerd. Dit kan via e-mail (info@praktijk- estrella.nl) of WhatsApp (06 26690770). TIP 6 Benieuwd naar het werk van lo kale kunstenaars? Bezoek van daag tussen 10.00 en 17.30 uur de locaties van de Kunstroute in Oostkapelle. Meer info: kunst- routeoostkapelle.nl. TIP 7 Kunstliefhebbers kunnen tussen 14.00 en 17.00 uur een kijkje nemen bij de Prinsenstraat 17 in Cadzand-Dorp om het werk van kunstenaars uit de regio te be wonderen. Niet alleen de kunst is het bezichtigen waard, maar ook de locatie: de Dorpskerk. Deze werd gebouwd in de veer tiende eeuw en gedeeltelijk ver nieuwd in 1652. Toegang is gra tis. TIP 8 De Kazematten in Vlissingen zijn weer open voor publiek. Bezoek vandaag tussen 13.00 en 17.00 het Keizersbolwerk om van alles te leren over de bewogen ge schiedenis van deze Zeeuwse havenstad. Maak een speur tocht, sjoel met broden of speel het favoriete spel van Napoleon. TIP 9 Kom van 18.30 tot 19.30 uur straattekenen in het centrum van Ouddorp, beginnend bij Bruna Ouddorp. Ieder kind tot en met 12 jaar mag meedoen. Aanmelden is niet nodig en voor krijtjes wordt gezorgd. Het is één van de meest iconi sche gebouwen in West- Zeeuws-Vlaanderen: de vuurto ren van Breskens. De toren is een aantal jaren geleden volledig gerestaureerd en opengesteld voor bezoekers. Bezoek tussen 13.00 en 17.00 uur de vuurtoren en de expositieruimte, waar werk te zien is van Zeeuwse kunstenaars. Meer info: vuurto- renbreskens.nl. Kijk voor een compleet over zicht op vvvzeeland.nl. Waar zijn we? In Goes, in de omgeving van Omnium en de Hollandsche Hoeve Wie rijdt er op de elliptigo? Hans Puik m II Het is als het ware rennen op lucht Hans Puik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36