Toch tijdelijke bakker in Veere SALE S ■25% >5 Rla "WFF 7 FILMPJE 180.000 KEER BEKEKEN VOLLEDIGE SHOWROOM OP ALLES Interior I en filmpje over kamer planten van Ellie Bolle (56) van Bolle Dier Tuin in Zierikzee kwam l deze week op de be kende videowebsite Dumpert te recht. Het filmpje is al bijna 180.000 keer bekeken en kreeg bijna 200, vaak niet zo aardige, reac ties. ,,Daar lig ik niet wakker van." Dan maar zelf Ellie Bolle prijst sinds vorig jaar de producten in de dierenwinkel en het tuincentrum aan met ludieke filmpjes. Deze maakt ze samen met haar man Rini. Ellie zag er gens dat vloggen helemaal in was en bedacht dat dat ook iets kon zijn voor hun winkel. Ze vroeg haar medewerkers wie dat zou kunnen doen, maar de respons bleek mager. Vandaar dat de eige naresse zelf ging vloggen. En dat doet ze helemaal niet tegen haar zin. ,,Ik vind het gewoon leuk om op humoristische wijze mijn spul len aan te prijzen. Ik doe er ook niemand zeer mee." Ellie Bolle schuwt geen onder werp. Zo liep ze met Pasen in een pak rond en promootte ze nieuw hondenvoer door er zelf een hapje van te eten. ,,Dat smaakte overi gens nergens naar. Nu moet je niet denken dat ik hier heel de dag gek loop te doen. Ik kan ook heel seri eus zijn. Maar promoten vind ik echt leuk." Het filmpje met de ka merplanten moest ze zes keer overdoen, voordat het op de eigen website kwam. ,,Ik zat eerst niet in mijn rol. Je moet zen zijn, niet te veel aan andere dingen denken. Ik schrijf van tevoren niets uit. Het gaat allemaal uit de losse pols. Er wordt in onze filmpjes niet ge knipt. Het komt er in één keer vol- ledig op." Dat de Zierikzeese met haar kamperplanten een hit werd op Dumpert had ze zelf niet ver wacht. ,,Ik kende die website hele maal niet. Uiteraard heb er wel even op gekeken. Ik kreeg veel po sitieve reacties van bekenden en lokale mensen. Wij hebben met het tuincentrum een regionale functie. Voor die mensen maken we onze filmpjes. De negatieve re acties, die waren er ook, vind ik eerlijk gezegd, zielig. Die mensen uit bijvoorbeeld Groningen ken nen mij helemaal niet. Ze moeten zelf weten hoe ze reageren, hoor. Dat komt op hun eigen bordje. Maar ik zou zeggen: kom eens naar Zierikzee toe om te zien hoe mooi onze producten zijn." Vliegenvanger Dat de humoristische filmpjes aanslaan, blijkt in de praktijk. Na het filmpje van een vliegenvanger, waarmee tot wel 200 vliegen wor den gedood, kwamen klanten spe ciaal daarvoor naar Bolle toe. Ellie geeft nog niets prijs van de film pjes die gaan komen. ,,Dat heeft ook te maken met welk onder werp hot is. Misschien wel de Kentiapalm, die zeer geschikt is voor de slaapkamer. In die plant zit veel zuurstof. Ik zou zeggen: blijven kijken!" Emile Calon Veere Tot eind 2018 had Bliek Meester bakkers een bakkerszaak aan de Markt 24 in Veere. De eigenaar be sloot de winkel te sluiten, waarna de inwoners nergens meer in Veere terecht konden voor brood. Het college van burgemeester en wethouders gaf daarop een tijde lijke vergunning af aan bakker Chris Koole om vanuit een kraam brood te verkopen. Op 1 mei liep die vergunning af en was dat niet meer mogelijk. Bliek Meesterbakkers besloot om vanuit een tijdelijke winkel aan de Rijendijk toch brood te ver kopen en vroeg tegelijkertijd een vergunning aan. Het Veerse col lege wees dat af en ging daarmee in tegen het advies van de eigen ambtenaren. Het college wilde na melijk niet vooruitlopen op even tuele plannen voor het Oranje plein. De afwijzing leidde tot grote verontwaardiging in Veere. Bin- nen de kortste keren onderteken den heel veel inwoners een hand tekeningenlijst waarin ze de ge meente vroegen om die tijdelijke winkel toch toe te staan. Wethouder Bert van Halderen liet gisteren weten dat die handte keningen er mede voor hebben gezorgd dat het college overstag ging: ,,We hebben van alle kanten gehoord dat de inwoners van Veere behoefte hebben aan een verse bakker. De vele reacties op ons vorige besluit en de handteke ningenactie hebben ons aan het denken gezet. Hierop hebben we besloten nogmaals naar het ver zoek te kijken." Markthal De tijdelijke vergunning gaat per direct in, aldus het college. Deze loopt tot de start van nieuwe ont wikkelingen aan het Oranjeplein. Voor het plein is een beeldkwali teitsplan opgesteld en de ge meente hoopt dat daar ooit een markthal komt. De komende tijd wordt de haalbaarheid van dit plan verder onderzocht. Exploitant Chris Koole is heel blij dat hij vanaf nu volledig legaal brood kan verkopen in het pand van Bliek in Veere. Volgens hem is er duidelijk behoefte aan zijn zaak. „Zaterdags heb ik vaak zo'n drie honderd tot vierhonderd klanten over de vloer die allemaal blij zijn dat ze bij mij wat kunnen kopen." Ontvang nu 25% korting op alle modellen die in onze showroom staan! Kijk alvast op woontrend.nl voor ons aanbod. Kom snel langs, want weg is weg. vrijdag 30 augustus 2019 PM Vlog van Ellie is hit op Dumpert Gerrit van Loon Zierikzee Ellie Bolle uit Zierikzee prijst de producten in haar zaak aan met ludieke filmpjes. foto marieke mandemaker j Kijk op de site bij /video Ellie gaat viral met plantenvideo Tot 1 januari 2021 kunnen inwo ners van Veere toch brood kopen in een tijdelijke winkel aan de Rijkendijk. Het dagelijks bestuur van de gemeente Veere geeft alsnog toestem ming. Daarmee wijkt het col lege tijdelijk af van het bestem mingsplan Oranjeplein. Woontrend Zeeland Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35