Zonnebloemen geven kleur aan de N57 bij Middelburg IN DE REGIO 6 Bedrijventerrein lijkt logisch MIJN DORP, MIJN STAD Er zijn plannen om de Trekdijk om te vormen tot een bedrijventerrein. Een groot deel van de bevolking van Nieuw- en Sint Joosland wil dat niet. Inwoners vrezen dat de leef baarheid van hun gemeenschap daar erg onder lijdt. Zorgwoningen, zonnepark en huizen arbeidsmigranten vallen allemaal af Daarom wordt nu samen met de gemeente Middelburg gezocht naar andere mogelijkheden voor het ge bied. Het dagelijks bestuur van de gemeente wil wel dat er iets gaat gebeuren met de polder. Die is ja ren geleden voor zo'n zeven mil joen euro gekocht en de rentelasten drukken zwaar op de begroting. Mogelijke alternatieven zijn de huisvesting van arbeidsmigranten, zorgwoningen, een landgoed, een zonnepark, (sport)recreatie of een combinatie daarvan. Allemaal stui ten ze op bezwaren van bestuur- lijke of praktische aard. Financieel gezien is het volgens de rapportage ook beter te kiezen voor een bedrij venterrein. Alle alternatieven leve ren minder geld op. Een groot zonnepark kan niet omdat op de locatie ook een hoog spanningsverbinding loopt. Zon nepanelen op de grond onder de kabels plaatsen, mag niet. Ook het bouwen van zorgwoningen stuit op bezwaren. Dat is weer in strijd met de bouwafspraken die de gemeente sloot met de provincie en de andere Walcherse gemeenten. Bovendien kan dat de verdere realisatie van woonwijk Mortiere in de weg staan. Daar komt ook nog eens bij dat de vraag naar woningen in de directe omgeving niet groot is. Aan de Quarleshavenstraat in Nieuw- en Sint Joosland zijn al tijden vrije ka vels te koop, maar de belangstelling is tot nu toe nihil. Het huisvesten van arbeidsmi granten in die polder is ook in strijd met die woningmarktafspraken. De bouw van één of meerdere motels voor arbeidsmigranten zou mis schien nog wel kunnen. Maar met nadruk wordt gesteld dat de poli tiek bereid moet zijn daarvoor te kiezen. Een sportcomplex zou in theorie ook kunnen, maar dat ligt minder voor de hand. Zowat alle Middelburgse sportparken onder gingen de afgelopen jaren een gron dige opknapbeurt en geen vereni ging kampt echt met ruimtenood. Als gekozen wordt voor die optie kan het huidige sportcomplex aan de andere kant van Nieuw- en Sint Joosland wel gebruikt worden voor woningen. Een explosie aan zonnebloemen kleurt de 'voeten' van bomen langs de N57 bij Middelburg. De eenja rige gele blikvangers vallen straks echter ten prooi aan de maaier. Eind vorig jaar, begin dit jaar be gon Rijkswaterstaat met het weg halen en vervangen van de dode bomen die al een aantal jaar het beeld beheersten langs de N57. Vooral bij de afslag nabij het aqua duct naar Middelburg boden de wilgen - door de zoute en ver dichte grond gesneuveld - een treurig beeld. Bij die herbeplanting is de grond opengewerkt en verbeterd. ,,Ver- der hebben we struweel geplant en een bloemrijk mengsel inge zaaid. Daar zaten dus duidelijk zonnebloemen tussen'', vertelt Edwin de Feijter van Rijkswater staat. Rijkswaterstaat beheert lande lijk onder meer zo'n 20.000 hec tare wegberm. In Zeeland zijn dat Straks gaat de maaier erover, het is is afwachten wat er terugkomt 17.500 hectare aan bermen en ka naal- en dijkoevers. Elders in Ne derland heeft Rijkswaterstaat ver schillende bloemprojecten langs wegbermen, dijken en kanaaloe vers, in samenwerking met diverse natuurorganisaties. Dit is voorals nog geen meerjarig project. ,,We hebben dat bloemmengsel in Mid delburg ingezaaid in het kader van die herbeplanting. Straks gaat de maaier erover Het is afwachten wat er volgend jaar terugkomt. Di verse kruiden waarschijnlijk'', al dus De Feijter. Biodiversiteit Rijkswaterstaat hanteert al jaren een ecologisch maaibeleid. Dat be tekent dat er rekening wordt ge houden met flora en fauna en de eigenschappen van het terrein. Het gras en de overige planten worden niet gelijktijdig afgemaaid. Dit verhoogt de biodiversiteit. Het maaisel wordt ook weggehaald. Het is dus nog even genieten van de goudgele zonnebloemen langs de weg. Benefietsroute Walcheren Anne de Kam Discobowlen vrijdag 30 augustus 2019 Opties zijn beperkt bij Trekdijk Een tijdelijke bloemenzee aan de N57 bij Middelburg. foto dirkjan gjeltema Het is nog niet gelukt om goede alternatieven te vinden voor de komst van een bedrijventerrein op de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland. Dat blijkt uit een rap portage die binnenkort wordt besproken door de Middel burgse politiek. Emile Calon Nieuw- en Sint Joosland Annemarie Zevenbergen Middelburg -Edwin de Feijter MIDDELBURG Lions Club Middelburg houdt morgen de acht ste editie van de Bene fietsroute door Walche ren. De Benefietsroute is een fietstocht voor het goede doel op Wal cheren. De tocht brengt de deelnemers langs zestien bedrijven die Zeeuwse streekproduc ten maken en verkopen. Bij elke bedrijf zal er een culinaire verrassing klaar staan, zoals hapjes van de kaasboerderij, chocolademaker, groen tekweker en visboer. De kaarten kosten 15 euro en geven recht op acht hapjes onderweg. Kaar ten zijn te koop bij Fiets- specialist Piet Voskamp in Middelburg, de zes tien tussenstops en op de dag zelf. Zie voor meer informatie benefietsroute.nl. AAGTEKERKE Galerie BANK stelt tot en met vandaag siera den tentoon van Anne de Kam. De werken zijn tussen 12.00 en 17.00 uur gratis te zien in de galerie aan de Burge meester Bosselaars- traat 3 in Aagtekerke. Haevn op het ZNF. foto anp MIDDELBURG Bowling De Kruitmolen heeft DJ Owen uitgeno digd om morgen de bowlingbanen te voor- zien van muziek. Vanaf 20.00 uur kan men te recht. Locatie: Kruitmo- lenlaan 129. Reserveren is gewenst, binnenlopen mag ook. Reserveren kan via 0118-634862. ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt GRIJPSKERKE Tuin de Pionier-Ster,13.00- 17.00 uur: Zomer opentuindagen KOUDEKERKE Wiele- makersbaan 4, 10.00 17.00 uur: Gratis openstelling privétuin MIDDELBURG De Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Het koffiehuis, 09.30 11.30 uur: Inloopmo ment; Foyer ZB, 10.15 11.30 uur: Taalcafé; Driewegenhof, Mid delburg CitySeeds, 10.30-11.30 uur: Gra tis groente voor mi nima uit Walcheren; Doopsgezinde kerk, 14.00-17.00 uur: Foto tentoonstelling; Markt, 19.00 uur: Sterrenwacht; Café Schuttershof, 19.00 23.30 uur: Catchy Frisfeest voor jonge ren van 12-17 jaar; Abdijplein, 19.00 uur: Voorstelling 'Norway Today'; Brasserie Franklin, 19.30 uur: Borrel Zeeuwse Con nectie; Schouwburg, 20.30 uur: Voorstel ling ZNF 'Wie is bang'; Abdijplein, 20.30 uur: Optredens 'AAD', 'Blindman Ant hology' en 'Haevn' OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen 50+ VLISSINGEN Spui straat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrij- enhovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Pa norama Walcheren, 13.00-17.00 uur: Ex positie Feel-Form- Face van Anne-Lies Soet WESTKAPELLE Cen trum, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34