g-s Tabaksverkoop is aflopende zaak Lage eis tegen vier Thoolse autorovers Heeft u ook een reddende engel: vertel het ons Cadeautje 2 De goudprijs piekt en daarmee de verwachtingen. Op het Goudwisselkantoor in Goes is het een komen en gaan van mensen die hun zilver en goud willen inruilen voor geld. De hamvraag: fs het echt? WISSELKANTOOR INRUILEN Commentaar in Nederland sterven jaarlijks duizenden mensen aan de ge volgen van roken. Daarom het is goed dat staatssecretaris Paul Blokhuis nog steeds zijn uiterste best doet het te ont moedigen. Met het Nationaal Preventieakkoord tegen roken - en tegen alcoholgebruik en overgewicht - scherpt Blokhuis de regels voor de verkoop van rookwaar extreem ver aan. En de accijns gaat flink omhoog. De verkopers van tabaksartikelen hebben het er moeilijk mee. Daarom verzamelt de branche handtekeningen voor een petitie die Blokhuis moet afremmen. Dit is een achterhoedegevecht. Het kan de winkeliers onmogelijk zijn ontgaan dat de rege ring al jaren hard werkt aan het uitbannen van roken. Met een reeks maatregelen wordt het rokers en tabaksverkopers steeds moeilijker gemaakt. De aangekondigde accijnsverho ging en het zo veel mogelijk onzichtbaar maken van de rook waar in de winkel, passen in dit beleid. Bovendien is er nog bijna een jaar de tijd voor de nieuwe regels ingaan. Dus de ta baksverkopers moeten niet klagen. Wie nu nog niet begrijpt dat de verkoop van verslavende rookwaar in Nederland een aflo pende zaak is, staat buiten de werkelijkheid. De Tweede Kamer doet er goed aan de plannen van Blokhuis volgende week voluit te steunen. Want de staatssecretaris van de ChristenUnie doet precies wat je van een zorgzame over heid mag verwachten. Zolang burgers de vrijheid hebben om die zorg desgewenst af te slaan, is er niets aan de hand. Achterhoedegevecht winkeliers tegen nieuwe strenge regels van staatssecretaris Blokhuis Het leek ze een leuk idee: eens gaan kijken bij die homo-ontmoetings plaats (HOP) bij Rilland. Kijken wat daar allemaal gebeurt. Meer niet. Alleen bleef het niet bij kijken en eindigde hun avontuur in het be klaagdenbankje van de rechtbank. Op 15 april dit jaar was de grote dag. Alleen veranderde tijdens het rijden naar de HOP het kijken in een plan om een slachtoffer te zoe ken en diens auto in te pikken. ALMANAK Emma uit Goes werd 6 jaar oud. En dus mocht ze bij de speel goedwinkel een box vullen met cadeautjes, waar de kinderen die naar haar feestje mochten ko men, iets uit konden kiezen. 'De dingen die je in de bak doet, mo gen niet meer dan tien euro kos ten', vertelde de winkelmede- Hun bestuurder, de 19-jarige M. M. liet al meteen weten daar niets voor te voelen. Hij zette de drie af en beloofde ze later op te halen. De net 18-jarige M. O. zou het aas moe ten zijn. Veel trek had hij daar niet in, maar toen zijn maten J. K. (19) en S. De B. (19) hem uitmaakten voor 'watje' en 'pussy' trok hij de stoute schoenen aan en maakte hij contact met een naar herenliefde zoekende man. Sorry Samen liepen ze de bosjes in, ge volgd door K. en De B. Daar werd de man door K. met - naar later bleek - een nepvuurwapen gedwongen de sleutels van zijn bestelbusje af te geven en gingen de drie er met zijn bestelauto vandoor. Met name O. zei nog wel 'sorry' tegen het slacht offer maar dat was het dan. Uitspraak 12 september. werkster. Maar ja, die prachtige pop kostte twaalf euro. Emma keek haar moeder lief aan, maar kreeg een strenge blik terug. ,,Nee, maximaal tien euro.'' Het bijna 6-jarige meisje dacht een paar seconden na en had toen de perfecte oplossing. 'Dan leggen we er toch zelf twee euro bij!' Inlaten zoet water gaan dicht door te veel blauwalg r&r j VLISSINGEN-OOST Veel rook door shovelbrand Sagro OUD-VOSSEMEER Nog geen tips over kopschoppers Voor de zoveelste keer vandaag gaat de bel. Keurmeester Paul Peene staat op om de deur van het goed beveiligde kantoor aan de Piet Heinstraat te openen. Even later zit hij tegenover Machielia Corel in zijn kantoor om wat sieraden te be oordelen die zij wil inruilen. ,,Op een gegeven moment kom je in een levensfase waarin je je afvraagt: heb ik dit nodig? Ga ik dit nog dragen?", zegt Corel. Ze is op vakantie in Zee land en maakt van de gelegenheid gebruik langs te komen bij het Goudwisselkantoor in Goes. De eerste sieraden die op tafel ko men te liggen, vallen al snel door de mand. Peene mag het allemaal in de goedgevulde pot met klatergoud doen die op tafel staat. ,,Alles in die pot en in die vitrine is hier binnen gebracht met de gedachte: wij heb ben iets moois. En dan blijkt dat niet zo te zijn. Daarmee is dan op pijnlijke wijze het gezegde beves tigd: het is niet al goud wat er blinkt", zegt Peene. Als laatste legt Corel een goud kleurige broche in de vorm van een P op tafel. Peene buigt zich over het sieraad. Hij pakt een sterke mag neet en houdt die boven de sierlijke letterbroche. ,,Goud en zilver reage ren niet op een magneet", verklaart Peene. De letterbroche verschuift geen millimeter. Daarmee heeft het kleinood de eerste test doorstaan. Keurmerk Test twee: zit er een keurmerk op? ,,Als dat zo is, wil dat nog niets zeg gen", aldus de keurmeester. Het is hoogstens, zoals ze dat in politie kringen zouden zeggen, ondersteu nend bewijs. Overigens kan een echt gouden sieraad ook géén keur merk hebben, als het uit verre oor den zoals Afrika of Indonesië komt. In beide gevallen is het tijd voor de derde test: de toetssteen. Peene: ,,IJzer geeft niks af, goud laat een dun streepje na op de steen." Kreeg u wel eens spontaan een boottochtje aangeboden? Het over kwam Wallie van Dongen en zijn vrienden afgelopen weekend, en het maakte hun hele dag goed. En gezien de vele reacties op het be richt niet alleen die van hen. Toen Van Dongen en zijn vrien den zondag met de fiets nét te laat waren om het pontje van Goris- hoek te halen, bood oestervisser Nico Boertjes uit Yerseke spontaan aan om het viertal met de fietsen naar de overkant te zetten. Daar mee was hij de reddende engel voor de uitgeputte Brabanders. Het zijn van die verhalen die je dag een beetje zonniger maken. Ook in een tijd waarin tegenstellin gen soms alleen maar groter lijken te worden en vriendelijkheid ver te zoeken lijkt, heeft iedereen wel een voorbeeld van een onbekende die zomaar de helpende hand toe steekt. Wij zijn op zoek naar deze verha len. Bent u wel eens verrast door een goede daad van iemand die u helemaal niet kende? Of zag u het bij iemand anders gebeuren? Mail uw verhaal over menselijke vriendelijkheid naar ons: a.nijmeijer@pzc.nl. Wijzetten over een tijdje de mooiste verhalen op een rij. vrijdag 30 augustus 2019 Voor de diefstal met geweld van een bestelbus is gisteren tegen vier jonge Tholenaren elk een celstraf van 180 dagen met af trek van voorarrest geëist. De dagen die dan nog overblijven kunnen als voorwaardelijk wor den beschouwd. Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl THOLEN Waterschap Scheldestro- men sluit de inlaat van zoet water op Tholen, Sint-Philipsland en bij de Reigersbergsche Polder (Rilland) vandaag om 12.00 uur, vanwege de sterk toegenomen groei van blauwalg op het Vol kerak-Zoommeer. De maatregel moet de verspreiding van blauw- algen voorkomen. In zoete wateren met veel voedingsstoffen kan blauwalg bij hogere tem peraturen in combinatie met weinig neerslag gif tige stoffen afscheiden in het water. Die stoffen zijn schadelijk voor mens en dier. Bij recyclingbedrijf Sagro in havengebied Vlissin- gen-Oost heeft gister ochtend een flinke brand gewoed. Er stond een shovel in brand in een loods. De brand ontstond rond 08.15 uur. Boven het bedrijf aan de Estland- weg hingen flinke rook wolken. Onder meer de blusgroepen uit Nieuw- dorp en Borssele werden opgeroepen. Wegen in de omgeving werden afge sloten. Na ruim een uur, tegen 09.30 uur, meldde de Veiligheidsregio dat de brand afnam en wer den wegen weer openge steld. Net voor 10.00 uur was de brand onder con trole. De uitzending van Op sporing Verzocht heeft nog geen tips opgele verd over het kopschop- incident tijdens Trekker- trek Oud-Vossemeer, waarbij de 29-jarige Martijn Bevelander in mei zwaar werd toege takeld. Opsporing Ver zocht besteedde dins dagavond aandacht aan de zaak; daarbij werd de mishandeling nage speeld. De uitzending werd woensdag her haald. Bevelander herin nert zich zelf niets van het incident, maar getui gen hebben gemeld dat hij door drie mannen in elkaar werd geschopt. Cornelleke Blok Goes Paul Peene betaalt Machie lia Corel uit, nadat ze het re gistratieformulier voor de transactie heeft ondertekend en een identificatiebewijs heeft overhandigd FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Arjen Nijmeijer Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30