MEDIA CULTUUR 25 Grootste uitvoering Orff's Carmina Burana aller tijden Daughter en een nieuw programma: een reality- serie met Nienke Plas die we met haar gezin vol gen op de weg naar haar bruiloft. Oh, en Jan de Hoop van het Ontbijtnieuws gaat er een quiz pre senteren! Jan Houdt Hoop, waarin hij met een knipoog de kennis van de jongere generatie test.'' ,,Die zijn de boel flink aan het optuigen, ja. Maar er is ook de NPO en Amerikaanse streamingdiensten als Netflix. Het concurrentieveld is groter dan ooit. Natuurlijk houden we ze scherp in de gaten, maar we varen wel onze eigen koers. Want er is werk aan de winkel. We gaan tientallen miljoenen investeren in Videoland. De serie Mocro Maffia krijgt een vervolg. De 12 van Oldenheim krijgt ook een opvolger: De 12 van Schouwendam, dat een heel nieuwe verhaallijn heeft, we zijn ook nog bezig met een highschooldrama dat dit najaar wordt ge lanceerd plus een aantal prikkelende documentai res.'' ,,Ook daar volg ik de koers: persoonlijk, dichtbij, herkenbaar en verbindend. Dat moeten we veel meer gaan doen daar. En die trefwoorden kan je één op één op Beau plakken. Ook vanwege zijn warmte en onvoorspelbaarheid. Die kan dit!'' Na enige stilte: ,,Art had het best moeilijk. Hij maakte nooit eerder een dagelijkse latenight. Die moest daar in groeien. En dan is tien weken heel kort, zeker tegenover de grootste concurrent die er is op NPO 1 (Jinek en Pauw, red.). Art heeft zijn mannetje wel gestaan. Hij is een geweldige inter viewer en maker, maar het programma voldeed niet aan de verwachtingen.'' ,,Ik ken ze allebei, dus ik heb ze allebei weleens ge sproken. Maar ik ga niets zeggen over de inhoud van die gesprekken.'' ,,Je hebt het over de toppers in ons vak, natuurlijk zouden die welkom zijn. Daar ga ik niet moeilijk over doen.'' ,,Dat roep ik al zolang ik bij de televisie werk. Het is een grote wens en die sprak ik tegen menig voorganger uit. Ik ben nog steeds serieus van plan dat vlot te trekken. Wij moeten gewoon een goede ontbijtshow hebben. Ik heb daar meerdere namen voor in mijn hoofd en Jan de Hoop is daar een van. Alleen de focus ligt nu even anders. Ik kijk eerst naar onze andere pijlers als Koffietijd en 5 Uur Live. We gaan voor dat laatste programma waarschijn lijk iemand naast Daphne Bunskoek zetten. Het mag daar nog wat gezelliger worden. Bij RTL Boule vard wordt Beau opgevolgd door Eddy Zoëy. Een heel bewuste keuze. Hij is al een paar jaar weg uit de showbizzwereld, maar hij heeft heel veel kennis en een heel duidelijke mening over dingen. Beau doet vanwege zijn latenightprogramma ook niet langer Beau Five Days Inside (vorig jaar nog goed voor een Gouden Televizier Ring, red.). Dat gaan straks drie dames doen: Natasja Froger, Angela Groothuizen en Caroline Tensen." „De laatste keer dat ik in de studio stond was bij RTL Boulevard toen aan de andere kant (6 Inside met Albert Verlinde op SBS 6, red.) uitlekte dat ik programmadirecteur zou worden. Heel bizar was dat. Ik kan daar in mijn nieuwe rol en met alle voorkennis die ik heb niet meer gaan staan. Ver slaafd komt er nog aan. Ik doe drie afleveringen die al waren opgenomen en Ewout Genemans de andere drie. Art Rooijakkers neemt Van der Vorst Ziet Sterren over." Lachend: „Ik ga niet mijn eigen personeel interviewen!" Bestel tickets op pzc.nl/carmina vrijdag 30 augustus 2019 PC 4 De presentatoren van RTL bij de presen tatie van het pro gramma voor komend tv-seizoen. FOTO RTL «MC» Hoe bang bent u voor concurrentie van SBS 6? Wat zijn de geleerde lessen van RTL Late Night en Zomer met Art die u meeneemt naar het nieuwe programma op de late avond (vanaf maandag): Beau met Beau van Erven Dorens? Art Rooijakkers in het geflopte Zomer Met Art kon dat niet? Eva Jinek en Matthijs van Nieuwkerk van de pu blieke omroep flirtten in de media openlijk met een overstap. Wat kunt u zeggen over de ge sprekken die u met ze voerde? Zou u ze voor RTL willen hebben? U sprak eerder de wens uit voor een ochtend show naar Amerikaans voorbeeld op RTL 4. Hoe staat het daarmee? Kunnen we dat nog verwachten? Gaan we u straks nog eens terugzien als pre sentator? Kijk op de site bij /video Wij mochten een kijkje nemen bij Peter van der Vorst op kantoor. TOT 17,- KORTING VANAF Dirigent Raymond Janssen tekent samen met The International Symphony Orchestra of Lviv en The National Choir of Ukraine 'Dumka' voor de grootste uitvoering van de 'Carmina Burana' aller tijden. Meer dan 130 musici voeren het muzikale meesterwerk van Carl Orff uit tijdens een exclusieve concertreeks in Nederland. Concertdata vr 8 november za 9 november zo 10 november ma 11 november di 12 november wo 13 november do 14 november vr 15 november za 16 november zo 17 november Eindhoven Muziekgebouw Amsterdam Concertgebouw 20.15 14.15 Den Haag World Forum Theater 14.30 19.00 Rotterdam De Doelen 20.15 Amsterdam Concertgebouw 20.15 Groningen MartiniPLaza 20.00 Oudenbosch Basiliek 20.00 Arnhem Musis 20.00 Apeldoorn Theater Orpheus 20.00 Amsterdam Concertgebouw 20.15 "Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl, transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25