Osaka soepel in derde ronde Ritzege van Herrada, Teuns nieuwe leider 23 Grand Prix op zondag 3 mei Alsof alles een zomertje opge spaard was, zo hevig regende het gisteren communiqués in de pad dock in Spa. De Formule 1 zelf trapte af met de bevestiging van de nieuwe kalender voor 2020. Merce des volgde met een nieuw contract voor Valtteri Bottas. En daarna was het de beurt aan Renault om de te rugkeer van Esteban Ocon in de Formule 1 aan te kondigen. En daarmee ook de exit van Nico Hül- kenberg. Tel daarbij op dat Alexan der Albon en Pierre Gasly voor het eerst voor de camera's spraken over hun opmerkelijke zomerse stoe lendans bij Red Bull Racing en u begrijpt: het draaide in de Arden nen even niet om Lewis Hamilton en Max Verstappen. Nee, heel doordacht was de plan ning van de wereldkampioen van Mercedes niet om juist gisteren aan te kondigen dat hij een plantaar dige fastfoodketen start. 'Neat Bur ger' zal vandaag niet voor grote krantenkoppen zorgen. Net zo min als zijn nieuw ontworpen boots voor Tommy Hilfiger. De wereld pers had in Spa wel wat anders om over te schrijven. Verstappen had minder te mel den. Omdat hij nu eenmaal als halve Belg en Limburger 'local hero' is in Spa, schoof hij in het midden aan bij de persconferentie, maar de mannen om hem heen de den het woord. Links van Verstap pen babbelde Albon als een blije puppy over zijn nieuwe Red Bull- avontuur. En rechts van hem zat Bottas, die voor een onderkoelde Fin toch ook een opmerkelijke blijdschap tentoonspreidde over zijn nieuwe verbintenis. ZANDVOORT Logischerwijs had Verstappen nog het meeste te melden over de komst van Albon. Geen verrassing voor hem, je bent een kopman of je bent het niet. ,,Het team had het me al verteld voordat ik op vakantie ging'', verklapte Verstappen, die in een vergelijkbare positie als Albon zat toen hij in 2016 na vier races plots Danil Kvyat mocht vervan gen. ,,De tijd zal leren hoe Alexan der het gaat doen. Net als Pierre ken ik ook Alex al heel lang, we hebben een verleden in de karts, raceten al in 2010 tegen elkaar. Hij is een snelle jongen. En je kunt wel horen dat hij er héél veel zin in heeft. Dat is altijd goed'', zo grinnikte Ver stappen. Albon is anderhalf jaar ouder, maar in de koningsklasse nog een rookie. Niet zo gek dus dat hij ver- telde dat hij vooral hoopt te leren van Max. ,,Maar makkelijk gaat het zeker niet worden, want ik besef me heel goed dat ik nauwelijks er varing heb en dat Max op de toppen van zijn kunnen zit'', zo klonk het, met veel ontzag. Alex is een snelle jongen. Ik schat hem hoog in. Maar dat deed ik met Pierre ook ,,Alex is een snelle jongen. Ik schat hem vrij hoog in. Maar dat deed ik met Pierre ook. Dus we gaan het wel zien", zo besloot Ver- stappen, die vurig hoopt dat hij la ter dit weekend zelf weer hét ver haal wordt op Spa. Kan hij daar na vier weken rust die briljante reeks - winst in Oos tenrijk, vijfde in Engeland, winst in Duitsland en tweede in Hongarije - meteen voortzetten? Verstappen is er nog niet meteen van overtuigd. ,,Want deze baan blijft met die lange rechte stukken toch altijd wat tricky voor ons, net als volgende week in Monza. Maar met alle up dates die daarna nog komen, moe ten er dit seizoen nog wel wat cir cuits komen waar we meer kans maken. Het wereldkampioenschap (Verstappen heeft een achterstand van 69 punten op Hamilton, red.) wordt wat moeilijk, denk ik. Maar we gaan wel zien hoe ver ik nog kom..." Osaka was gewaarschuwd, want Li- nette schreef afgelopen weekend het WTA-toernooi van The Bronx op haar naam. De nummer 53 van de wereld was al negen partijen op rij ongeslagen. In de tweede set wankelde de Japanse Osaka even, maar de nummer 1 van de wereld maakte een 3-0-achterstand onge daan door vijf games op een rij te winnen. De als zesde geplaatste Petra Kvi- tovS slaagde er niet in de derde ronde te bereiken. De Tsjechische moest in twee sets haar meerdere erkennen in de Duitse Andrea Pet- kovic: 6-4, 6-4. De 29-jarige Kvi- tovS, die liefst 32 onnodige fouten liet noteren in haar parti, verloor in aanloop naar de US Open ook al vroegtijdig in het WTA-toernooi Cincinnati. De US Open en KvitovS zijn in het verleden nog nooit echt een heel gelukkige combinatie geweest. De tweevoudig grandslamwinna- res kwam in New York nooit voor bij de kwartfinales. En ze vond ook gisteren haar Waterloo op het US Open weer in een vroegtijdig sta dium. Robert Gesink kwam als vierde over de finish, zo'n 20 seconden na Herrada. Gesink steeg naar de zesde plek in het klassement, op 1.23 van Teuns. De renners moesten drie bergen over voordat ze aan de slotklim begonnen. Wout Poels ging vroeg in de etappe alleen in de aanval, maar de kopman van Team Ineos werd al snel weer ingerekend. Etappewinnaar Herrada deed wat zijn oudere broer José een dag eer der niet lukte: winnen. José Her- rada, die ook voor Cofidis rijdt, moest toen achter het duo Angel Madrazo en Jetse Bol van Burgos- BH genoegen nemen met de derde plaats. Teuns greep welis waar naast de ritzege, maar de 27- jarige Belg van Bahrain Merida was met de rode trui om zijn schouders gelukkig. Teuns won in de Tour de France de etappe naar La Planche des Bel les Filles. vrijdag 30 augustus 2019 Voor één keer draait het niet om Max en Lewis Voor de jonge fans van Max Verstap pen draait het wel om de Ne derlander. De coureur van Red Bull deelt in België hand tekeningen uit voorafgaand aan de Grand Prix op Spa- Francor- champs. FOTO ANP In België schoot het Formule 1- circus meteen weer op gang met een dag vol (transfer)nieuws. Max Verstap pen had er weinig aan toe te voegen. Arjan Schouten Spa-Francorchamps ZANDVOORT De Grote Prijs van Nederland prijkt 3 mei op de kalender. Onder de naam Heineken Dutch Grand Prix keert de Formule 1 na 35 jaar terug in Zandvoort. De Duitse Grand Prix op Hockenheim is van de kalender verdwenen. De belangstelling is enorm voor Zandvoort. Er waren één miljoen aanvragen, terwijl voor het evenement drie dagen lang plaats is voor telkens ruim 100.000 toeschouwers. -Max Verstappen NEW YORK Naomi Osaka heeft zich verzekerd van een plek in de derde ronde van de US Open. De Japanse titelhoudster, die in de openingsronde nog een drie setter nodig had, voorkwam gis teren een stunt van de Poolse Magda Linette: 6-2, 6-4. Naomi Osaka is blij, ze is ver der. FOTO AFP ARES DEL MAESTRAT De Spaanse wielrenner Jesus Her- rada heeft de zesde etappe in de Ronde van Spanje gewon nen. De 29-jarige coureur van Cofidis sprong vlak voor de fi nish op de slotklim weg bij zijn Belgische medevluchter Dylan Teuns, die wel de rode leiders trui in bezit kreeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23