AZ doorstaat zware test en 20 Virgil van Dijk troeft bij verkiezing in Monaco 'Tijd voor betere beloningen. Zou mooi zijn als iedereen er van kan leven' Het is de ultieme opsteker die AZ kan gebruiken in tijden van kom mer en kwel. Door het ingestorte dak van het eigen stadion en de vele onzekerheden over de toekomst die dat met zich meebrengt. Nu is er de vreugde en prestige van het mee- spelen in de groepsfase van de Eu ropa League. Voor het eerst sinds 2016. Maar er moest voor worden ge streden gisteren in een wedstrijd die al verloren leek te zijn toen Ant werp een kwartier voor tijd de 1-0 maakte. Dat bleek niet het slotstuk van het duel waarin de Belgen twee bi zarre rode kaarten incasseerden en op het veld een voortdurende strijd voerden op het scherp van de snede. Met talloze overtredingen, onvervalst theater en constant ru ziënde spelers. De heetgebakerde sfeer op het veld sloeg in de slotfase over op het publiek, dat talloze be kers bier naar het veld probeerde te gooien. Hooligans van Antwerp trachtten in de slotfase het veld te betreden, waarna de wedstrijd korte tijd werd gestaakt. Het was al duidelijk dat AZ een zware beproeving wachtte met de fysiek sterke spelers van Antwerp. Het duel tussen de één meter ze ventig kleine Jonas Svensson en de één meter 92 lange Didier Lamkel Zé was een symptomatische. Weggeblazen werd AZ in de eer ste twintig minuten toen de aan- W Er moest worden gestreden in een wedstrijd die na de 1-0 al verloren leek Oranje begint weer op nul Vice-wereldkampioen of niet. De voetbal sters van Oranje beginnen vanavond weer op nul tijdens de EK-kwalificatie in Tallinn tegen Estland. Een voetbaldwerg in het vrouwenvoetbal, de nummer 99 van de we reldranglijst. De poule met verder Rusland, Turkije, Slovenië en Kosovo mag voor het team van Sarina Wiegman (foto) geen pro bleem opleveren. Zeker omdat ook de beste nummers twee nog kans maken op het EK. Oranje treft Griekenland De Nederlandse volleybalsters zijn ongesla gen gebleven in de groepsfase van het EK. In de laatste groepswedstrijd werd gastland Hongarije met 25-17 25-13 25-15 verslagen. De eenzijdige partij duurde slechts 72 minuten. Oranje was al zeker van groepswinst en een plek in de achtste finales, waarin het nu Griekenland treft. De groepswedstrijden van groep C werden allemaal gespeeld in Hongarije. Het toernooi vindt ook plaats in Türkije, Polen en Slowakije. Oranje mag in Boedapest blijven. Locadia naar Hoffenheim Jürgen Locadia (25, foto) vertrekt naar Bun- desligaclub TSG 1899 Hoffenheim. De spits verhuisde vorig jaar voor 17 miljoen euro van PSV naar Brighton Hove Albion. Hof- fenheim-trainer Alfred Schreuder was op zoek naar een spits, omdat Andrej Kramaric voorlopig geblesseerd is. Flitsen Quote van de dag Contract Virgil van Dijk (28) is verkozen tot Europees Voetballer van het Jaar. De Bredanaar bleef gisteravond in Monaco de supersterren Lionel Messi en Cristiano Ronaldo voor. Zijn ontdekker is vol trots. ,,Man, als jong manneke zag je het al: dit wordt een hele grote." Het is dat het op donderdagavon den altijd aanpoten is voor ze, an ders hadden de jongens en meiden in de spoelkeuken van café Oncle Jean in Breda er direct een glas Jip en Janneke-champagne op gedron ken. Het bericht dat Virgil van Dijk is uitgeroepen tot Europees Voet baller van het Jaar is voor hen niet alleen mooi nieuws over een stads genoot, maar ook een baken van hoop op een mooie toekomst. Amper vijftien jaar geleden stond de huidige Liverpool en Ne derlands Elftal-ster er, net als zij nu, immers nog de koppen Franse uiensoep schoon te schrobben. ,,Een prachtige prestatie van een enorme doorzetter, deze prijs", zegt Maurice Buurstede. ,,We zijn allemaal ongelooflijk trots op Virgil." Buurstede haalde de ver dediger als jeugdspeler van het Bredase WDS'19 naar Willem II, de club waar hij in die tijd coördi nator jeugdopleiding was. Mis schien nog wel het meest curi euze: Van Dijk werd niet ontdekt in de hoedanigheid van voetballer, maar als supporter. Buurstede, eveneens Bredanaar: ,,De vader van Virgil, Ben, speelde in het eerste elftal van TVC Breda. Vandaar dat Virgil daar ook regel matig was. 'Moet je nou kijken', zei ik, toen ik dat ventje langs de kant bezig zag met een bal. 'Die moeten we naar Willem II halen.' Man, als jong manneke zag je het al: dit wordt een hele grote." De buurtbewoners van hockey- vereniging Push in Breda zien de beelden van die lange donkere jongen nóg voor zich. Op de kunstgrasmat was hij als vanzelf sprekend te vinden voordat hij de spoelkoeken van Oncle Jean in dook. Buurstede: ,,Die arbeidset hos had Virgil ook bij Willem II. Een keiharde, gedisciplineerde voetballer was hij. Aan alles zag je: hij wil ten koste van alles slagen." Van Dijk verwees daar gisteren na de prijsuitreiking zelf ook naar. ,,Ik was als 8-jarige niet het groot ste talent, ik moest er hard voor werken", zei Van Dijk. ,,Dat hoort bij mij en de route die ik heb moe- Grieken Transfer vrijdag 30 augustus 2019 —Roger Federer pleit voor hogere beloning van mindere goden in mondiale tennis In een heroïsch duel in Brussel heeft AZ een bijna verloren ge waande wedstrijd alsnog kun nen winnen. Tegen negen man van Antwerp wonnen de Alk- maarders na verlenging (1-4). De sfeer op de tribune werd zo pe nibel dat de wedstrijd in de ver lenging even werd gestaakt. Nik Kok Brussel Keukenhulp nu VOETBAL VOLLEYBAL VOETBAL De Duitse wielrenner Pascal Ackermann heeft zich ook in eigen land van zijn beste kant laten zien. De 25-jarige Ackermann, in dienst van Bora-hansgrohe bezig aan een sterk seizoen, won in de Ronde van Duits land de eerste etappe in een sprint. Ilse Paulis en Marieke Keijser hebben bij de WK roeien in Linz de finale bereikt in de lichte dubbeltwee. Het Nederlandse duo ver zekerde zich daarmee van deelname aan de Olympische Spelen van Tokio. Ajacied Kasper Dolberg zet zijn loopbaan voort bij OGC Nice. De Franse club betaalt 20,5 miljoen euro. Dolberg (21) speelde 119 ici- ële wedstrijden en scoorde daarin 45 keer. Robert Lewan- dowski heeft zijn contract bij Bayern Mün- chen verlengd tot de zomer van 2023. De verbintenis van de 31-jarige spits uit Polen liep tot eind juni 2021. Dennis van Bergen Monaco Messi en Ronaldo hebben het nakijken: Van Dijk gaat er met de prijs vandoor. foto getty images 2 John van 't Schip heeft voor zijn eerste interlands als bondscoach van Grieken land twee spe lers van Willem II opgeroepen. Vangelis Pavli- dis en Marios Vrousai mogen zich volgende week voor het eerst voor hun land melden. 215 AMERICAN ËX^RPSS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20