Het is niet al wat er blinkt nr\J v JOL In een kleine rubberboot het Kanaal over Vandaag bij deze krant Drieslag in de Europa League Nabestaanden storen zich aan twijfel die premier zaait over onderzoek Walcheren Maandelijks wagen honderden vluchtelingen bij Calais de oversteek naar Engeland Zowel Feyenoord als PSV en AZ wonnen gisteren en zijn door naar de groepsfase van de Europa League. P20 De goudprijs staat op het hoogste punt in zes jaar. En veel mensen willen daarvan profiteren door een sieraad te gelde te maken. Dan komt Paul Peene van het Goudwisselkantoor in Goes in beeld. De grote vraag is: is het j echt? Want het is niet al goud yr4 wat er blinkt. Bewijs daarvan is een bak vol 'klatergoud'. If En dat is geen tientjes per gram waard. In de brief, die gisteren is bezorgd, schrijft het bestuur van de Stich ting Vliegramp MH17 dat 'u ver warring zaait over het werkelijke standpunt van de Maleisische re gering'. Maleisië werkt met Neder land, Australië, Oekraïne en België samen in het Joint Investigation Team (JIT), dat de toedracht van de crash op 17 juli 2014 onderzoekt. Het toestel van Malaysia Airlines was van Schiphol op weg naar Kuala Lumpur. Alle 283 passagiers en 15 bemanningsleden kwamen om bij de crash. ,,Wij moeten he laas vaststellen dat u bij voortdu- ring de integriteit en onafhanke lijkheid van het onderzoek van het JIT in twijfel trekt'', schrijven de nabestaanden nu aan de premier. Vervolging Het onderzoeksteam meldde op een persconferentie in juni dat het vier verdachten (drie Russen en een Oekraïner) gaat vervolgen op verdenking van betrokkenheid bij het neerschieten van het toestel. Volgens het JIT is vlucht MH17 van Malaysia Airlines boven Oost- Oekraïne geraakt door een Buk- raket die afkomstig is van het Rus sische leger. Bij die persconferen- Wij stellen vast dat u steeds de integriteit van het onderzoek in twijfel trekt tie zat ook een hoge vertegenwoor diger van het Maleisische open baar ministerie achter de tafel, hij onderschreef de bevindingen van de onderzoekers. Toch stelde premier Mahathir niet veel later dat het bewijs dat het JIT presenteerde over Russi sche betrokkenheid 'alleen maar van horen zeggen is'. Ook zei hij dat het onderzoek 'vanaf het begin al politiek is, waarin Rusland de schuld moet krijgen'. Het was niet de eerste keer dat de Maleisische leider liet blijken te twijfelen aan de schuld van Rusland. Klap De Stichting Vliegramp MH17, waarin honderden nabestaanden zich hebben verenigd, noemde de opmerkingen van de premier al 'een ongelooflijke klap in het ge zicht van de nabestaanden'. Nu schrijven ze Mahathir persoonlijk aan. Het bestuur wijst hem op eer dere brieven en VN-resoluties waarin Maleisische autoriteiten zich wél achter het JIT-onderzoek scharen. ,,Door uw uitlatingen probeert u verdeeldheid te zaaien, bovendien dient u de belangen van de nabestaanden zeker niet.'' P7 neemt je mee Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl vrijdag 30 augustus 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 £3 ct P3 Z^/V/tf/VRIJHEID E -- 5t 3 goua ZEELAND2 'Maleisië liegt over MH17' Nabestaanden van de MH17- ramp zijn klaar met de twijfel die de Maleisische premier Ma hathir Mohamad zaait over het onderzoek naar het neerhalen van het vliegtuig. In een brief vragen ze hem geen uitspraken meer te doen die 'strijdig zijn met de waarheid'. Cyril Rosman Ede —Nabestaanden MH17 in de brief Boek uw rondreis nu extra voordelig De kassakorting geldt voor al onze 92 groeps- en 219 privéreizen, die u zelf kunt voorzien van een persoonlijk tintje. Beleef meer met de wereldwijde rondreizen van NRV! Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. 21' Vrij zonnig weer met in de ochtend C mistbanken pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1