De jury: '<--v Ate de Jong te gast Gesprekken over festival in talkshow urn - Film- literatuurprijs - /Qn De vakjury beoordeelt acht boekverfilmingen die zijn geselecteerd voor de competitie, waaronder voor het eerst een animatiefilm The swallows of Kabul). De beste film ontvangt de Film en Literatuur Award. Dit zijn de kandidaten. r VU Tot nu toe kende de vak jury van Film by the Sea een vaste voorzitter. Jan Doense, de nieuwe festivaldirecteur, wil gaan werken met roulerende voorzitters. De eerste is Stine Jensen (47). Zij is schrijver, fi losoof en programmamaker. In 2011 maakte ze ook deel uit van de jury van Film by the Sea. Regisseur en viervoudig Gou den Kalf-winnaar Rudolf van den Berg (70) begon zijn loopbaan als filmmaker met documentaires. Sinds 1984 re gisseerde hij in totaal tien speel films, waaronder de boekverfil mingen De Avonden (1989) en Tirza (2010) en het oorlogsepos Süskind (2012). Zowel De Avonden als Tirza werd gekozen als Neder landse inzending voor de Oscars. Beats Kapsalon Romy Regisseur: Mischa Kamp Land: Nederland Cast: Beppie Melissen, Vita Heijmen, Noortje Herlaar e.a. Boek: Kinderboek Kapsalon Romy (2016) van Tamara Bos, verschenen bij uitgeverij J.H. Gottmer The swallows of Kabul Boek: Roman Les hirondelles de Kaboul (2002) van Yas- mina Khadra HllAx, La ragazza della nebbia Boek: Roman La ragazza nella nebbia (2015) van Do- nato Carrisi geen, wel Engelse vertaling (The girl in the fog) Piranhas Boek: Roman La paranza dei bambini van Roberto Saviano Nederlandse vertaling: De kinderen in de sleepnetten (2018), verschenen bij uitge verij De Bezige Bij De uit Aardenburg afkomstige filmmaker Ate de Jong publi ceerde dit jaar de thriller On der de rode loper. Het verhaal gaat over een filmproducent wiens tweejarige zoontje wordt gekidnapt tijdens de opnamen van zijn films De ontdekking van de hemel en Enigma. verschijning daarvan is voor Film by the Sea reden om De ontdekking van de hemel - naar het boek van Harry Mulisch - te vertonen op donderdag 19 september (16.00 uur). De Jong is bij de vertoning aan wezig. Bovendien is er bij de bibliotheek in CineCity j) een expositie te zien met beeldend werk van De Jong dat hij ■ju deze zomer ook op het Kunsten festival Aarden burg toonde. v 4* r Stine Jensen Rudolf van den Berg Deze films zijn in de race Regisseur: Brian Welsh Land: Groot-Brittannië Cast: Christian Ortega, Lorn Macdonald, Amy Manson e.a. Boek: Toneelstuk Beats (2012) van Kieran Hurley Nederlandse vertaling: niet beschikbaar Nederlandse vertaling: n.v.t. Regisseurs: Zabou Breitman Eléa Gobbé-Mévellec Land: Frankrijk Cast (stemmen): Simon Ab- karian, Hiam Abbass, Zita Hanrot e.a. Nederlandse vertaling: De zwaluwen van Kabul (2004), verschenen bij uitgeverij Atlas Regisseur: Donato Carrisi Land: Italië Cast: Toni Servillo, Alessio Boni, Jean Reno e.a. Nederlandse vertaling: Regisseur: Claudio Giovan- nesi Land: Italië Cast: Francesco Di Napoli, Viviana Aprea, Mattia Piano Del Balzo e.a. mt De Jong vermengt een verzonnen verhaal met feiten uit zijn eigen filmcarrière. Hij was (co)producent van, onder meer, beide films in het boek. De Het festival presenteert dagelijks - behalve op de laatste zondag - van 16.30 tot 17.15 uur een talkshow. Deze show wordt gehouden bij de bi bliotheek in CineCity en wordt gepresenteerd door Karin van As. „Elke dag schuiven er mensen aan en gaan we praten over wat er alle maal op het festival ge beurt, zowel voor als ach ter schermen", zegt festi valdirecteur Jan Doense. ,,We hebben er bewust voor gekozen dit jaar geen Nazomergasten te doen, maar te experimenteren met iets laagdrempeli- Het programma ligt niet op voorhand vast, maar wordt per dag bepaald. ,,In elk geval heb- ben we elke dag een lid van de vakjury aan tafel." Verder schuiven leden van de an dere jury's af en toe aan, evenals leden van het team van program- meurs. „Bezoekers komen te weten wie de mensen zijn die hier de films be oordelen, maar ook wie die de films hebben geselecteerd en hoe ze dat doen." Verder maken gasten van het festival hun opwachting in de talk show, zegt Doense. ,,Het zal gedeeltelijk improviseren worden, maar dat vind ik wel spannend."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62