m 3 dagen Kust**** 5 Nederlander in Marbella opgepakt wegens opdracht tot moorden 69.- 59.- Pleidooi voor Nederlandse donderdag 29 augustus 2019 Een 36-jarige Nederlander is gisteren opgepakt in de buurt van Marbella in het zuiden van Spanje. Hij zou de opdracht hebben gegeven voor zeker twee moorden in Nederland. Een paar andere moordpogin gen in opdracht van de man zouden zijn verijdeld. Om welke zaken het gaat, kunnen zowel de Spaanse als de Neder landse politie niet zeggen. Er liep een Europees aanhou dingsbevel tegen de man. De Spaanse politie meldt dat de Nederlander lid is van een mo torclub. Volgens lokale media gaat het om Caloh Wagoh, een beruchte motorclub die de Ne derlandse justitie wil laten ver bieden. Advocaten die in het verleden leden van Caloh Wagoh heb ben bijgestaan, zeggen tegen deze krant nog van niets te we ten. ,,Spannend, we wachten het af', klinkt het. De aange houden man woonde in Mar- bella. Het Openbaar Ministerie in Den Haag bevestigt dat op zijn verzoek iemand is opge pakt in Spanje. Celstraf geëist om ontvoering Bezwaar tegen aanpak circuit Vrouw vermiste Tob Cohen in cel 3-, 4- of 5-daagse stedentrip naar Porto incl. vlucht Incl. diner 3 dgn Twente diner Zuid-Limburg diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 7ocpg Overspoeld Hoewel er wekelijks in de havens van Rotterdam en Antwerpen par tijen cocaïne worden onderschept, zet dat geen zoden aan de dijk: Ne derland wordt overspoeld met coke. ,,Er is helemaal geen capaci teit om alle containers die binnen komen te controleren. Dat is geen doen. Bovendien is de haven van Antwerpen, vergeleken met die van Rotterdam, helemaal een la chertje", zegt een bron die is be trokken bij de cokehandel. Hoe dan wél een vuist te maken tegen de georganiseerde misdaad? De onderzoekers denken dat alle mogelijke diensten intensief met elkaar moeten gaan samenwerken. Maar dan nog duurt het tien tot vijftien jaar. Een lange adem is dus vereist. bare jongeren niet te negeren. En wie eenmaal in het verstikkende criminele milieu wordt gezogen, kan er ook amper meer uit. De af gelopen jaren zijn complete fami lies op die manier in de onderwe reld terechtgekomen, waardoor het een manier van leven wordt. En omdat er ongelooflijk veel geld mee wordt verdiend, is er voor veel drugsfamilies ook geen reden te stoppen met deze business. Bo vendien is er aan de invoer van drugs geen gebrek. GO SPANJE AMSTERDAM Het Openbaar Minis terie heeft in hoger beroep vijf jaar ge vangenisstraf en tbs met dwangverple ging geëist tegen de 41-jarige Marlon G.. Hij wordt ervan ver dacht een 16-jarig meisje te hebben ontvoerd en mishan deld. Ook dreigde hij het slachtoffer mee te zullen nemen naar Syrië. De rechtbank had de Amsterdam mer in 2017 veroor deeld tot twee jaar celstraf. ZANDVOORT Stichting Duinbe houd maakt bezwaar bij Noord-Holland vanwege aanpassin gen van het circuit voor de Formule 1. Die zouden het leven van de zandhagedis (foto) en de rug- streeppad verstoren. NAIROBI De politie heeft de Keniaanse echtge note van de vermiste oud-topman van Phi lips Tob Cohen gear resteerd op verden king van betrokken heid bij diens ver dwijning. Dat meld den Afrikaanse media gisteren. De zus van Cohen heeft de arrestatie beves tigd. De oud-topman verdween half juli in Kenia. De miljonair was verwikkeld in een vechtscheiding met zijn echtgenote. Star Inn Porto V 2,3 of 4 overnachtingen o.b.v. logies V Retourvlucht Porto V Gratis gebruik van Wi-Fi in het hotel V Ook boekbaar incl. ontbijtbuffet V Tip: bezoek Torre dos Clérigos hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Vlakbij Alkmaar, de Heilooër bossen en Casfricum- en Egmond aan Zee gelegen. 2 nachten in 4* Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo (8,1) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet, wifi en parkeren 1 keer een 2-gangen diner In september is de prijs 89,-. Aankomsten t/m dec. snburg 4* Hotel De Broeierd, Enschede (8,2) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx diner (hoofdgerecht) Gratis parkeren en wifi 3* Hotel 2000, Valkenburg (7,5) 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi lx een diner (dagschotel) Incl. drankje en stadsgids Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserve rings kosten en toeristenbelasting Er moet een Ne derlandse 'FBI' komen die zich vol ledig richt op het ontmantelen van zware en georgani seerde criminali teit. Daarvoor pleit politiebond NPB, die justitieminister Grapperhaus vraagt om hiervoor vijfhonderd recher cheurs vrij te maken. Alleen door zo'n drastische in greep kan de bloei ende illegale drugs economie in Am sterdam een halt worden toegeroe pen, stelt NPB- voorzitter Jan Struijs in een reac tie op het rapport 'De achterkant van Amsterdam'. Vol gens Struijs beper ken de problemen zich niet tot de hoofdstad, maar gaat het om een 'nationale en inter nationale kwestie die de hoogste pri- Minister Grapperhaus van Justitie. FOTO ANP oriteit verdient'. Struijs zegt dat ver beteren van de in formatiepositie over de georganiseerde criminaliteit meer aandacht nodig heeft. ,,Ik pleit er voor dat minister Grapperhaus ge bruik maakt van zijn bevoegdheid om de Nationale Politie aanwijzingen te geven. Selecteer uit het huidige perso neel vijfhonderd extra rechercheurs en geef ze maar één taak: het verza melen van gege vens over de grote vissen binnen de georganiseerde en zware criminaliteit. Formeel zou de Na tionale Recherche daar heel actief op moeten zijn, maar door de chronische onderbezetting bij de politie is daar nog weinig van te rechtgekomen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5