^3* film.. msea nhoud 5^^223 Film by the Sea In deze bijlage Voorpagina Colofon 00m Zelden zullen trouwe bezoekers van Film by the Sea met zoveel nieuwsgierigheid hebben uitgeke ken naar het festivalprogramma als dit jaar. De 21ste editie is de eerste onder leiding van Jan Doense, die eind vorig jaar Leo Hannewijk op volgde als festivaldirecteur. Zou daarmee ook een compleet ander festival ontstaan? Wat blijft er over van wat zijn voorganger in twintig jaar heeft opgebouwd? Wie Doense de afgelopen maan den heeft gevolgd, weet dat hij er varen en eigenzinnig genoeg is om zijn stempel op het festival te druk ken. Maar ook dat hij de tact en wel levendheid bezit om het roer niet (meteen) rigoureus om te gooien. Hij heeft vooral goed geluisterd naar wat onder het Zeeuwse pu bliek leeft, om mede aan de hand daarvan zijn eigen koers te kunnen bepalen. Film by the Sea gaat een nieuwe fase in, al volgen de veranderingen vooralsnog de lijnen der geleidelijk heid. Bezoekers komen in het pro gramma veel vertrouwde elemen ten tegen. Tegelijkertijd verschui ven de eerste accenten, zoals een compacter competitieprogramma en ruimer baan voor documentai res. Wat vooral opvalt, is dat het pro gramma is verbreed. Doense be dient de cinefiele fijnproevers met onder meer het nieuwe program maonderdeel Late Night Movies, maar zoekt ook het grote publiek door onder meer Rambo 5 en Downton Abbey te programma en Jaws (gratis) op het Vlissingse strand te vertonen. Uiteindelijk telt toch alleen de er varing van de kijker. Elke bezoeker creëert, met dit jaar de keuze uit ruim 100 verschillende films, zijn eigen festival. Wie deze festival krant doorneemt, merkt dat het - met zo'n groot aanbod - nog niet meevalt een selectie te maken. En zo hoort het ook op een festival. Welkom op Film by the Sea 2019! De Franse filmmaker Claude Lelouch ontvangt in Vlissingen de oeuvreprijs van Film by the Sea. De nieuwe festivaldirec teur Jan Doense zet andere accen ten, maar wil niet tornen aan de identiteit van het festival. De docu mentaire Soldaat zon der wapen is een van de films op de Dag van de Slag om de Schelde. 21s" INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 13-22 SEPTEMBER 2DI9 VLISSINGEN Festival gaat nieuwe fase in Rolf Bosboom 4 Jan Doense 5 Filmtips directeur 6-7 Competitiefilms 8-9 Claude Lelouch 10-11 Tarkovsky 12-13 Blokkenschema 14-15 Zeeuwse films 16-21 Filmbeschrijvingen Op de voorkant van deze festivalkrant is het affiche van Film by the Sea afgebeeld. Dat is dit jaar ontworpen door Paulina Matusiak, met wie festivaldirecteur Jan Doense al vaker samen werkte. De foto en de bijbehorende trailer voor het festival werden gemaakt door Eddy Wenting. Het model is Rosanne Hustinx. Zij werd na de onthulling van het affiche al snel de Zeeuwse Mona Lisa genoemd. Deze festivalkrant is een uitgave van DPG Media, in samenwerking met Film by the Sea. Redactie: Rolf Bosboom. Met bijdragen van: Jan van Damme, Ali Pankow en Ab Zagt. Eindredactie: Anouk Mommer, Rolant Quist en Jan Dagevos. Vormgeving: René Geervliet. DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59